Přejít na obsah

Karoq a konkurence


Jan R.

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Ono jde o zvyk. Když si sednu do nového Tusconu a pak do Karoqa, tak v kvalitě materiálů a zpracování interiéru je to jako když přesednu z Karoqa do Dusteru. Prostě embasofirmě začíná nějak ujíždět vlak, to je samá konektivita (věčně nefunkční) a elektrowageny, ale u klasických wagenů je konkurence jinde, třeba za pár let bude embaso na elektrovýsluní a konkurence v zadeli ... ale mě zajímá auto dnes a ne za 5, nebo 10 let. Počkám si ještě na facelift karoqa, prostě nevýhoda těch korejců a japonců je jen jedna ... není do škodovka :-). Na druhou stranu, pokud bych měl potřebu kupovat aktuálně, Tuscon 1.6 s MHEV, 4x4 v plné palbě, jen bez prosklené střechy, za 900t by byl jasná volba. Moje poslední konfigurace Karoqa 1.5 skončila na 960t (dobrá, u embéček je velký prostor pro snížení ceny prodejcem) ... ale to jsem tam zdaleka neměl všechny hightech pakety. Dnes jsou všechna nová auta stejné popelnice na pár let, takže mě na těch pár let zajímá jen poměr cena/výkon a to se obávám přestávají embéčka, minimálně na českém trhu, splňovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Pánové jaké auto by jste si koupily vy z téhle nabídky Arkana, Tuscon, Nový Sportage, Nový Grandland? Karoqu je škoda vzhledem k faceliftu, určitě citelně podraží. U Tusconu mne zaráží nedostupnost parkovacího asistenta kterého jsem vyčetl jen u nejvyšší výbavy. Jsem zvědavý jak bude řešený u Kie. U Arkany je překvapivě levný a pro mne must have asistent:). Předem díky za názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Arkany velké mínus.. alespoň pro mě tedy .. že ani v nejvyšší výbavě nemá elektrické páté dveře... nelze je ani zvlášť doobjednat prostě vůbec nic.. :-D pro mě to byl důvod, proč nad tím autem ani nepřemýšlet, i když se mi docela líbilo...

jinak ta nová Sportage nevypadá špatně..

 

Mám od června složenou zálohu na předváděčku Karoqa ve sportline .. odběr konec září... tak jsem zvědavý jestli mi to auto vůbec předají, když je teď takový průser s tou výrobou... prodejce mi řekl, že tuto situaci nikdy nezažili a že neví, jestli vůbec auto budou moc předat dál.. :-) prý mají prodaný všechny předváděčky a v září by si je lidi měli odvést (většinu modelů)... ale, jestli jim nedodají nová auta, tak prý nebudou mít ani co nabízet.. :-D tím pádem se může stát, že mi zálohu vrátí a já budu zase tam, kde jsem byl v červnu.. :-D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to informace přímo od prodejce.. jen mě na to upozornil, že by se to mohlo stát.. respektive stát to, že by mi auto nemohli předat na sjednaný termín - konec září... samozřejmě kdybych počkal, než jim dodají nová auta, tak bych si vozidlo mohl odebrat..

ale to je všechno jenom spekulace.. to už by bylo hodně špatný, kdyby škodovka nedodala do autosalonu nové předváděčky... :-) takže se spíš ani nebojím.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tucson - parkovací asistent je jen asistent vyjetí/zajetí do parkovacího místa pomocí tlačítek na klíčku, to snad ani nestojí za řeč. A kromě toho je dostupný jen u HEV a PHEV.

Arkana - naživo vypadá divně - úzká, vysoká, hlavně zezadu. 

Sportage - i jako majiteli nového Tucsonu mi přijde desgin moc divoký :) Hlavně zezadu. Chválím ale matrixová světla. V prodeji má být od prosince a dodací lhůty nezná nikdo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono není nad to, si všechny potenciální konkurenty obejít, vyzkoušet, nebo minimálně osedět ... Člověk pak zjistí, že může být rád za Karoqa. Já ho na jaře budu mít tři roky a tedy se blíží doba výměny, jistě jen vím, že chci nějakého hybrida, nebo plug-in hybrida. Vzhledem k dodacím lhůtám a vysátým skladům je pomalu čas něco objednat, abych se ho zbavoval jako maximálně čtyřletého. Velké naděje jsem vkládal do tucsona, líbí se mě, kvalitní zpracování a dobrý poměr cena/výkon. Projel jsem se s tím, ale tucson vypadl. Sedět na té sedačce s úzkým sedákem a vysokým bočním vedení je jako ležet na záhořově loži ... delší cestování by bylo utrpění, holt mám asi velkou zadel. Pravda, mám nekonfekční velikost 194 cm a 102 kg živé váhy. Další v pořadí qashqai ... hezké, kvalitní zpracování ... uvnitř se ale na místě řidiče cítím stísněně jak v ponorce, nebo kokpitu stíhačky, či jak když přesednu z octy do fábky, přitom ale na zadních sedačkách je královské místo, takže ten taky vypadl, obdobně Grandland X. Takže jsem ještě v očekávání až na salůny přijde Sportage a FL Karoqa, ale páč asi hybrid stejně jako u Kodiaqa nebude a nepřijde mě rozumné v dnešní době cpát mega do čistého ropáka, tak holt aktuálně pokukuji po RAV4, nebo Kuga, kde netrpím ponorkovou nemocí a dostanu za ty prachy hybrida ve čtyřkolce. Za normálních okolností, embéčkáře postupujícího od Š 120 po Karoqa, by měla být příští volba opět Karoq, nebo Kodiaq, ale obávám se, že embasofirma už není schopna nabídnout kvalitu za rozumnou cenu a dělat testovacího jezdce v autě za 700t mě už jednou stačilo, u auta za mega už by to bylo na rituální sebevraždu :-).

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@velkytomFordu bych se vyhnul obloukem. Jestli někoho štve přístup v řešení závad v záruce u Škody Auto, nechtějte zažít reklamace u FORDa. A taky je to za mě v Evropě defacto mrtvá automobilka... jinak souhlas, Škoda se brzy zase bude muset začít snažit. Naštěstí mám auto teprve rok, takže se to snad za 3 roky všechno srovná a třeba už nové auto bude elektromobil. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak dokonáno jest, po 20 letech, kdy jsem si v roce 2001 koupil první nové embéčko, fábii, odcházím v rámci pravidelné obměny vozu k jiné značce. Vybíral jsem v závěru mezi Tiguanem, Kodiaqem a RAV4. Pokud japonce nepostihne čipová choroba, jako koncern, měl bych někdy v dubnu, nebo květnu mít Toyotu, hybrida 2.5 AWD Executive. Tiguan vypadl, když má konfigurace zdražila na přelomu září a října o 40t, Kodiaq je jistě dobré embéčko, ale za stejné peníze je oproti ravce ve výbavě chudý, byť o něco prostornější, příbuzný, navíc embasofirma bude muset ty lidi co nechává doma z něčeho zaplatit, takže o brzkém zdražení si cvrlikají i vrabci na střeše. Ještě nějakou dobu si užiju svého klokana, na FL už ani nečekám ... čekat budu už jen na ty pozitiva a sociální jistoty ... nové auto, povýšení v zaměstnání a dovolenou v jugoslávii příští rok :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, velkytom napsal:

Tak dokonáno jest, po 20 letech, kdy jsem si v roce 2001 koupil první nové embéčko, fábii, odcházím v rámci pravidelné obměny vozu k jiné značce. Vybíral jsem v závěru mezi Tiguanem, Kodiaqem a RAV4. Pokud japonce nepostihne čipová choroba, jako koncern, měl bych někdy v dubnu, nebo květnu mít Toyotu, hybrida 2.5 AWD Executive. Tiguan vypadl, když má konfigurace zdražila na přelomu září a října o 40t, Kodiaq je jistě dobré embéčko, ale za stejné peníze je oproti ravce ve výbavě chudý, byť o něco prostornější, příbuzný, navíc embasofirma bude muset ty lidi co nechává doma z něčeho zaplatit, takže o brzkém zdražení si cvrlikají i vrabci na střeše. Ještě nějakou dobu si užiju svého klokana, na FL už ani nečekám ... čekat budu už jen na ty pozitiva a sociální jistoty ... nové auto, povýšení v zaměstnání a dovolenou v jugoslávii příští rok :-)

Ještě někdy návrat k ŠA?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy neříkej nikdy, minimálně mám doma ještě Citigo, takové prdítko se dnes už nekoupí, tak si jej asi nechám, než se jednou rozpadne, synátorovi končí v létě operák na fábku a chce ji vyměnit za novou, takže s embasofirmou budu stále ve spojení. No a jestli za tři, čtyři roky, až budu přibližovadlo opět měnit, dostane embasofirma rozum a bude nabízet kvalitní auta za rozumnou cenu, proč bych se nevrátil. Aktuálně jsou její ceny na tuzemském trhu přepálené a kvalita už není, co bývala ... tedy nic, co bych jako zákazník byl aktuálně ochoten tolerovat a sponzorovat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...