Přejít na obsah

Starty CNG v zimě


HWSpeedy

Doporučené příspěvky

Zdravím, určitě to bude některé lidi zajímat, jak je to se startováním CNG verze v zimě. Zde tedy má poslední zkušenost.

 

Včera na ukazateli na displeji auta -13,5 stupňů, start na benzín, pak cca 2 minuty škrabání předního skla, pak cca 1 minuta (300 metrů) jízda pořád na benzín a zde nepostřehnutelné přepnutí na CNG.

Dnes -2,5 stupňů, rovnou start na CNG. 

Jinak mně ta mininádrž na benzín vydrží tak 3/4 roku. A to ještě jakmile se rozsvítí hladové oko, tak vyjedu CNG a pak benzín co to dá. Pak dotankuji plnou nějakého lepšího benzínu, většinou Vervu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, chobott napsal:

nejdelsi doba kdy jedu na benzin je po natankování CNG do plna....

Když jsem na začátku zimy vyjížděl zbytek benzínu, tak když už tam bylo i jeho na dně (dojezd ukazoval tuším 5 km) tak jsem dotankoval CNG do plna a kupodivu mně to přeplo na plyn cca už po 50 metrech jízdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Vozy CNG prodávané firmou Škoda jezdí přednostně na CNG a do - 11°C na CNG i startují. Až pod touto teplotou startují tyto vozy na benzín a po několika minutách automaticky přepnou na CNG. Jet přednostně na benzín systém neumožňuje. K přepnutí systému na provoz na benzín dojde automaticky až po vyčerpaní CNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...