Přejít na obsah

Škoda KAMIQ


PTiCA

Doporučené příspěvky

No tak po dlouhém uvažování , jsem udělal změnu a do 1,5TSI nejdeme. I když už jsem byl rozhodnutý pro tento motor, rozhodl jsem se nakonec,že objednáme 1,0TSI 85KW.  Prostě jsem začal více přemýšlet, schánět informace  o motoru 1,5TSI a myslím si, že to, že motor cukal byl spíše začátek problémů který ten motor může mít. Už dnes prosakují informace o problémech s časováním rozvodů, carbonem, konstrukce pístu apod. A i v servisech neví jak to budou jednou seřizovat apod. jelikož je to konstrukčně složitý motor .Možná za rok, dva až to bude vychytané konstrukčně jako dříve u 1,2TSI tak se pozná. .Ať si kdo chce píše, prostě po určitých zkušenostech si říkám, že ta 1,0TSI   jezdí dobře a i ten výkon se tam najde a zatím ani v servisech s tímto motorem problémy nejsou.  Jak jsem již psal ani v 5ti lidech jsem nepoznal, že by měl motor málo výkonu a nějak ze zadýchával a to ani v kopcích. Takže raději ty peníze dám do něčeho jiného. Zítra jedem konfiguraci ještě upravit a pak už jen čekat až bude. Jedině o čem ještě přemýšlím jestli tam nechat dát ostřikovače světel nebo ne.

Editováno: , autor: Hkubes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ostřikovače světel spíše ano, ale doporučuji překódovat, aby se spouštěly pouze po delším přidržení ostřikovačů okna (četnost 1, prodleva 2000ms). Pak nad nima máš plnou kontrolu. A ne že ti poblejou celý auto i při lehkém ostříknutí okna.

Edit: Mimochodem tuto změnu kódování připouští i návod k obsluze.

image.thumb.png.8b79c4d3c9f30729f433e54a7b5a2e22.png

Editováno: , autor: Kuchar7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

procházel jsem novou verzi návodu na Kamiq z listopadu a narazil jsem tam na aktualizovaný seznam motorů. O chystané G-TEC verzi se ví, ale co ten 1,6 MPI a 1,6 TDI 70kw? 

Že by měli jednu verzi návodu pro všechny a řešili jen překlad? Tyto motory by v ČR dostupné být neměly ne?

 

 

Výstřižek.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 8. 1. 2020 na 15:57, atlan napsal:

Zhladiska toho ze to vyraba skodovka tak to bude taky sunt ako scala, tak to vyhrat ani nemoze. Mozno tak za 1 az 2 roky ked to zacnu vyrabat poriadne a bez zavad. Dovtedy nechapem ludi co to kupuju. 

To by. Me zajimalo s čím jezdiš ty? A pak mi ukaž auto co neni dle tebe sunt!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

+ samozřejmě v kombinaci s DSG

 

Automatické zastavení a rozjezd
Vůz s automatickou převodovkou může pomocí ACC zpomalit až do zastavení a znovu se rozjet. Pokud je zastavení delší, na displeji se zobrazí pokyn k sešlápnutí brzdového pedálu.
› Držte sešlápnutý brzdový pedál, dokud se vůz před Vámi nerozjede.
Pokud brzdový pedál nesešlápnete, regulace se přeruší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V jiných škodovkách se ten asistent jmenuje Traffic Jam Assist o ACC samozřejmě vím ale myslím si že na popojížďky v koloně nefunguje. Proto mne zajímalo jestli TJA má nebo ne..Jinak nová Octavia má TJA který vydží stát až minutu a pak se sám rozjet což je super:) jen ta cenová politika Oktávky:( vypadá to že Golf 8 bude levnější a to o dost:(..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamiq umí s ACC+DSG zastavit a rozjet se. Co neumí je držet se auta před sebou a v pruzích. tedy v koloně se nemusíš starat o plyn, ale točit volantem musíš ty. TJA umí pomoct i s tím udržením v pruhu, ale řidič stejně musí nad systémem dohlížet a v obou případech když překročí doba stání nějakou hodnotu, musí systém aktivovat znovu (šlápnutím na plyn, nebo páčkou ACC).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Martab napsal:

Kamiq umí s ACC+DSG zastavit a rozjet se. Co neumí je držet se auta před sebou a v pruzích. tedy v koloně se nemusíš starat o plyn, ale točit volantem musíš ty. TJA umí pomoct i s tím udržením v pruhu, ale řidič stejně musí nad systémem dohlížet a v obou případech když překročí doba stání nějakou hodnotu, musí systém aktivovat znovu (šlápnutím na plyn, nebo páčkou ACC).

Moc díky za odpověď tohle jsem potřeboval. Umí Scala TJA nebo je na tom stejně jak Kamiq? Všude uvádí jen ACC, případně Front assist ale o TJA Škoda dost mlží. U Karoqa a dražsích aut od Škody je TJA jako volitelný prvek výbavy auta nebo se taky mýlím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...