Přejít na obsah

Škoda KAMIQ


PTiCA

Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...

Zajímavá položka. On to skoro nikdo nechce s těmi snímači  u ventilků  a je rád , že tam má nepoměrně jednodušší a lacinější přímé  nepřímé  měření a najednou to Škodovka  nabízí jako mimořádnou výbavu za takové peníze? Já to jaksi nechápu, mě to připadá jako bych nechtěl metalízu, ale jen základní modrou barvu a za to si musel tučně  oproti té metalíze připlatit.

Zvrácené myšlení pro zákazníka, ale asi fabrika na tom bude mít větší zisk, tak proč to nezkusit, jak píše Jan R. a pak to tam hodit 100% na všechno. Taky obchodní politika..........

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všude to nacpou v momentě kdy jim to nařídí EU...

 

EDIT: @DušanV Přímé měření i metalíza jsou za příplatek, protože jsou výrobně dražší. Někteří přímé měření chtějí, kupují si třeba čínské řešení s podobně, tak proč by jim to ŠA nenabídla, když stačí šáhnout do koncernového šuplíku s náklady na vývoj 00nic...

 

EDIT2: Měření přes ABSje výrobně jednodušší, levnější a je to tzv. nepřímé měření, přímé jsou právě ty ventilky RDKS.

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som Toyotu mala tú priamu kontrolu . Cena bola za 4ks 250€ keď som to chcel dať na zimné pnue. Skúšal som preto čínu bola lacná ale aj životnosť 3 mesiace dvoch kusov. Tak som aj tak nakoniec kupoval originál. Vraj životnosť garantujú 5 rokov. Som rád,že škoda to má cez ABS. Ako píše atlan len jedna kontrolka teda je to na dve veci ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z hlediska komfortu je určitě přímé měření lepší .. ale upřímně, jeden z důvodů, proč zůstávám u embéčka je právě ten nepřímý systém. Jaký mám tlak v pneu si jednou za měsíc zkontroluju tlakoměrem, když dojde k úniku, tak mě to také řekne, jakou pneumatiku mám zkontrolovat. Pro automobilku je ale přímé měření lepší, bo je to další způsob, jak dostat řidiče častěji do servisu. Jo, pokud tedy nechci používat systém proti servisnímu vysávání peněženky, jako ségra u svého hjundé ... černá izolepa na kontrolce na palubce, bo to by nebyl půlrok, aby některé čidlo ve ventilku nestávkovalo (bez problémů jí to u obou sad pneumatik fungovalo cca 2 roky, pokud by člověk nepřezouval, možná by se na těch avizovaných až 5 let životnosti čidla také dostal).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...