Přejít na obsah

Centrální zamykání


poncijak

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

 

prosím o pomoc.

Kamarádka mne požádala o instalaci centrálního zamykání přes dálkové ovládání do její Fabie 2. generace.

Auto má centrální zamykání klíčkem - vsunu klíček, otočím a všechny dveře se otevřou/zavřou.

Na webu jsem našel několik možností pro dálkové ovládání centrálního zamykání přímo pro Fabii 2. generace např. http://www.rakso.cz/detail/skoda-fabia-ii-vystrelovaci-klice-novinka-1/ .

V návodu k tomuto produktu je popsáno co a kam připojit a že se jedná o instalaci se zapojením pouze 3 vodičů a je hotovo - doslova silný červený vodič připojte na silný červený vodič ve svazku, to samé pro černý a žluto/zelený.  Bohužel ani jeden vodič, kromě žluto/zeleného, který je popsán v tomto návodu se v příslušném kabelovém svazku nenachází. V příloze přikládám fotku příslušného kabelového svazku, který vede k zámku na dveřích řidiče.

 

Můžete mi někdo poradit zda je možné zapojit tento produkt, nebo doporučit jiný?

 

Díky, Poncijak

 

 

 

kabelovy_svazek.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

+ a - je jasné...  Ale je mi divné, že pak se zapojuje jenom jeden...  Většinou se zapojovali dva signál odemknout a signál zamknout ( co jsem dělal tak byli vždy dva ) ..  Ale je možné že fábia II má jeden signál a po každém odemkne a stejným zamkne....

 

Těch hodně drátů co se dává na motorky (6x) už mají nějak spojené připravené ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj,

 

jipol57: Toto mne napadlo taky.. Bohužel tam není elektrické stahování oken.. Pouze švihadla.. Lze do těch dveří nějak dostat +- 12V?

 

kecka: Taky jsem očekával zapojení více vodičů, ale pokud tam máš +- 12V na okno, tak to asi stačí.. Nějakých 6 vodičů je spojeno dohromady a zakončení je žluto/zeleným vodičem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, dej tu krabičku pod dekl vedle levé nohy, Napájení z pojistek, jak píše kecka, a ten žluto/modrý vodič si najdi jak vede z konektoru od dveří v "A" sloupku. Aspoň podle schématu. Barva je ta samá co je u zámku. A mělo by to být na 6. pinu, konektoru zezadu, jestli to tam dokážeš spočítat. Když odděláš ten dekl, tak ten svazek snad uvidíš.

 

Systém zamykání a odemykání je jednovodičový, s tím, že pro uzamčení je signál spojen s kostrou, a pro odemčení taky s kostrou, ale přes odpor. V krabičce toho dálkového to tak budou mít zapojené taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Hoj,

 

běhá jak z výroby ;-)

Udělal jsem to podle jipol57.

+ jsem si udělal v pojistkovce

- pod šroubek co drží plast kolem palubky

a ten poslední vodič jsem napájel na žluto/modrý kablík co vede do dveří

Cele jsém to schoval pod tapec u levé nohy - kousek od páčky na otvírání kufru..

 

Takže úspěch!

 

Ještě jednou velkej dík všem zúčastněným ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Mám trochu jiný alarm (návod dám v příloze) postupoval jsem na půl podle polského návodu na YouTube a podle vašich výše uvedených rad. Takže jsem napájení vzal z motůrku pro stahování oken, k mínusu jsem připojil žlutý a žlutočerný drátek (podle Poláků) a mezi bílý a bíločerný jsem dal odpor 2kOhm a připojil k zámku u dveří na žlutomodrý drátek. Výsledek je ten, že mi to zamyká dveře (tlačítkem pro odemykání) a odemykání nefunguje vůbec. Kde by mohl být problém? 😔

20230708_085902.jpg

20230708_085922.jpg

lk_y72__cz_d__lkov___ovl__d__n__ (1).pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ke krerému jsi připojil ten modrožlutý od zámku? K bílému, nebo k bíločernému? Tyhle přehoď a mělo by to snad zamykat správným tlačítkem.

Nejsem si jistý jestli odpor 2 kOhm, je správně. A nevím jaká hodnota by pro Fabii měla být. Neměl jsem to nikdy rozdělané a v popisech jsem to taky nenašel.

Zkus tam dát potenciometr a nějakou hodnotu nastavovat a zkoušet odemykání. Vyzkoušet pak nějakou střední hodnotu a takový tam dát ten odpor.

Viděl jsem na obrázku rozebraný zámek, s viditelným odporem. A podle proužků jsem to spočítal na 180 Ohm. Ale bez záruky.

 

 

Než jsem to dopsal, tak atlan odpověděl. Typoval jsem správně.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 8. 7. 2023 na 19:09, jipol57 napsal:

A ke krerému jsi připojil ten modrožlutý od zámku? K bílému, nebo k bíločernému? Tyhle přehoď a mělo by to snad zamykat správným tlačítkem.

Nejsem si jistý jestli odpor 2 kOhm, je správně. A nevím jaká hodnota by pro Fabii měla být. Neměl jsem to nikdy rozdělané a v popisech jsem to taky nenašel.

Zkus tam dát potenciometr a nějakou hodnotu nastavovat a zkoušet odemykání. Vyzkoušet pak nějakou střední hodnotu a takový tam dát ten odpor.

Viděl jsem na obrázku rozebraný zámek, s viditelným odporem. A podle proužků jsem to spočítal na 180 Ohm. Ale bez záruky.

 

 

Než jsem to dopsal, tak atlan odpověděl. Typoval jsem správně.

 

V 8. 7. 2023 na 19:09, jipol57 napsal:

 

 

 

 

Díky moc za cenné rady, odpor byl změněn na 180 Ohm a vše funguje jak má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...