Přejít na obsah

Cvrkot motoru fabia 1.2 htp 47kw


martinezz95

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

 

Mám problém u fabky 1.2 htp 47kw r.v. 2003. Při jízdě se od motoru ozývá takový cvrlikavý zvuk který jde slyšet pouze při nižších otáčkách ( 2000-4000 ot/m), při vyšších otáčkách se zvuk zvolna vytratí nebo spíš zanikne v hluku motoru. Při následném zpomalení a opětovném pošlapáním plynu se zvuk znovu projevuje a to při studeném i teplém motoru. Ten cvrlikavý zvuk mám dojem se časem stupňuje (cca 3 měsice od prvního všimnutí) a teď jde celkem slyšet i z venku když auto kolem někoho projíždí. Auto má  najeto 172tis. km. Před rokem v autorizovaným servisu na celkové prohlídce nic nenašli.  Další věc které sem si všiml je, že pri stání a tůrování motoru na neutrál a jizdě na volnoběh to ten zvuk nedělá. Dělá mi to starost a autům vubec nerozumím. Začlo se to projevovat začátkem zimy ale mrazy na to asi snad nemůžou mít vliv si myslím. Rozhodně se stím vydám do servisu, jen bych rád od vás slyšel radu co by mohlo být špatně. Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdravím, mám úplně stejný cvrkot týden po koupi vozidla, motor BMD najeto 166k ale s tím rozdílem že to cvakání je slyšet i při vytáčení při stání ... Napiš jestli se to neak vyřešilo nebo čím to bylo díky

Editováno: , autor: Dom9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...