Jump to content
Bury1104

Závady

Recommended Posts

Ahoj, já mám Rapida Spaceback 1.0 TSI 81kW od března 2018, momentálně najeto 18000 km a zatím je vše v naprostém pořádku. Co jsem koukal do sekce Octavia 1.0 TSI, kde ten motor byl cca o rok dříve než v Rapidu, nikdo si zatím na závady nestěžuje... Zatím se to tedy jeví OK a osobně se toho také nebojím.

Rád bych trochu oživil téma. Chtěl jsem se zeptat, zda někdo zaznamenal vážnější závadu na motoru 1.0 TSI ? A jen pro představu, kolik máte už s tímto motorem najeto ? Překonal už někdo 100 000 km ? Díky

Zatím mám s 1.0 TSI 81kW najeto 40000km a nemohu si stěžovat... Tankuji pouze Efectu 95 na Benzině a každou desátou nádrž Vervu 100... 

Taktéž příležitostně natankuji u ONO. Ta aktuální cena 22,90 je až moc lákavá. Pro jistotu však přilévám VIF.

Kupoval jsem tenhle motor v únoru a pečlivě jsem o něm pročetl všechno napříč Evropou a prostě jsem nenašel nic, co by nasvědčovalo tomu, že bude zlobit. Všichni jezdí spokojeně a bez problémů.

Tak tak. SM uvádí, že  je motor složen i s odolnějších a kvalitnějších součástí, než 1.2 TSI. V té rozborce 1.0 TSI po 100.000 tis km píšou, že 300.000 tis km zvládne bez potíží. No a ruku na srdce, cílová skupina lidí, co si tento motor pořídí ve většině případů nemá nájezdy 30, 40 nebo i víc tisíc kilometrů za rok. Takže to dřív stejně shnije, než těch 300.000 běžný člověk (20 tis/rok) najede. :-) 

Taky tankuju Ono i noname, ale při momentálních cenách jsem dal pár nádrží poweru od mušle a pozoruji možná i menší spotřebu a jiným zázračným vodičkám moc nedůvěřuju.

Posted (edited)

Zdravim, mne sa vyskytla zavada pri malom nabehu km bohuzial, mam problem so startom ked je auto nahriate

Edited by Ferio

Mám služebního RAPIDa 1,0 TSI 81 kW od 07/2019 a mám najeto 30.000 km. Trochu se bojím o výdrž spojky, která při rozjezdech do větších kopců při plně zatíženém autě dostává docela zabrat. Rozhodně doporučuji potencionálním zájemcům přikoupit Asistent pro rozjezdy do kopce. Tento režim malý tříválec principielně moc nedává.

Jinak chlapi ... když už do přímovstřikového benzínu tankujete u low cost pump, tak se přimlouvám o aditivaci benzínu (VIF apod.). Pokud toho moc ročně nenajedete, tak kupujte alespoň benzín s oktanovým číslem min.  98 kvůli absenci biosložky.     

Zatím bez problémů a závad. Nicméně si troufnu tvrdit, že každé auto je spolehlivé, když se o něj staráte :-) 

Ještě mi trochu v žaludku leží  Start Stop systém + inteligentní dobíjení ... které nemusí dělat úplně dobře akumulátoru. 

Asistent rozjezdu lze dokodovat, SS rovnez  jde vypnout. Rekuperaci umi vypnout Ferda diagnostikou, nebo lidi odpojuji dratek od minus polu akumulatoru. Vse, co te trapi jde lehce resit. 

A rovněž to není předmětem tohoto tématu.

@kpetr spojku už máš inovovanou, tak by mohla něco vydržet.

Jinak náš Rapid 2 roky/20 tisíc km, nepřekvapivě bez problémů. Občas mu řádně naložím, aby nezlenivěl.

Za to blbý rozjíždění nemůže motor ale převodovka, která má nevhodně stálý převod, stejný jako 1.2 TSi a i tam hlavně couvání s naloženým doprovází smrad spojky.

před 3 hodinami, Twisted napsal:

@kpetr spojku už máš inovovanou, tak by mohla něco vydržet.

Jinak náš Rapid 2 roky/20 tisíc km, nepřekvapivě bez problémů. Občas mu řádně naložím, aby nezlenivěl.

Od kdy jsou v Rapidech ty inovované spojky?