Jump to content
evza.jimbo

Zvýšené otáčky, klesající teplota, poblikávání světel

Recommended Posts

Dobrý den,

prosím o radu, už si nevím rady! Mám Octavia 2 facelift, 1,6 TDI, rv.2012 CAYC, najeto 315 000 km. Po nastartování (studený motor) začnou lehce poblikávat světla, ozve se cvakání relátek v přístrojovce, zvýší se otáčky z 800 na +/- 1100 a spustí se sahara (to i při -10°C) a odpojí se vyhřívání skel, vyhřívání sedaček. Když vypnu motor a znovu nastartuji, vrátí se otáčky na 800. Ujedu 2 km na první semafor, zastavím a zase se zvýší otáčky, spustí sahara. Tak vypnu motor a vše zase znovu.

Vše se děje i při teplém motoru, jen to není tak časté. Jen se děje to, že kolísá teplota z devadesáti až na sedmdesát, ale to je asi důsledek spuštěné sahary. Světla nepoblikávají, cvakání z přístrojovky jen občas nezávisle na zvýšených otáčkách.

Byl jsem v servise poprvé, hlásilo to chyba na baterii, vyměnili baterii a 2 dny to nedělalo.

Podruhé v servise vyměnili nějakou kabeláž, vydrželo to jeden den ok.

Potřetí v servise mi vyměnili alternátor a termostat (zase závada na baterii). Jiná tam nebyla.

Pořad žádná změna, utraceno 25 k v Škoda servisu a výsledek žádný.

Prosím o jakoukoliv radu.