Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Doporučené příspěvky

Dnes jsem měl mít opět půjčeného Karoqa (1,5 TSI, Style, automat. převodovka). Přijel jsem si pro něj ke kamarádovi. A neodjel jsem. Ať jsem se snažil rozjet dopředu nebo dozadu, nezařadila se žádná rychlost a auto se ani nepohnulo. Nepomáhalo vypnutí a zapnutí motoru, laborování s řadící pákou, pádly, …. Po asi 5 min se kamarádovi podařilo se rozjet a vypadalo to, že vše funguje jak má. Jenže po asi půlhodinovém stání a vychladnutí auta se problém zopakoval, jen teď netrvalo tak dlouho, než se "zařadila" rychlost a auto se rozjelo.

Nakonec auto skončilo v servisu, oprava tak do týdne. Prý to není první auto s touto závadou.

Setkal se někdo z Vás s popsaným problémem?

Zdá se mi těch závad u Karoqa celkem dost: skákající motor 1,5TSI, drnčící kliky dveří, skřípění při couvání, mizerně nastavené LED světlomety, voda kondenzující ve světlometech. A teď problémy s DSG převodovkou. To aby se člověk bál, že nedojede nebo spíše neodjede …..

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Přesunuto do sekce motor - kam to skutečně patří. Na chybné označení sekce upozorněna administrace fora a příspěvky mimo téma smazány.

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak, auto je ze servisu zpátky. Výsledek? "Závada se neprojevila".

Je to zajímavé, při přebírání do opravy technik tvrdil, že se s tím již setkal, nyní auto kamarádovi vrátili neopravené. To znamená, že kdykoliv bude hrozit, že člověk sedne do auta a auto nepojede. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@martin.seb Dnes jsem dostal od prodejce odpověď na můj dotaz, zda se s problémem již setkali.

"S problémem nezařazení rychlosti při rozjezdu u automatické převodovky jsme se již setkali. Jedná se o problém, který je softwarový a souvisí se zvýšeným odběrem elektrické energie u motorů 1,5 TSI. Nový SW se již testuje, kdy ale bude uvolněn není známo. Dočasným řešením je nezapínat při jízdě vyhřívané čelní sklo a vyhřívání sedaček." 

Myslím si, že to co se u manuálně řazené převodovky projevuje jako poskakování při rozjezdu, u DSG se projeví nezařazením rychlosti a nemožností se rozjet.

Editováno na Pytlák
    • Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    V 19. 2. 2019 na 20:47, Pytlák napsal:

@martin.seb Dnes jsem dostal od prodejce odpověď na můj dotaz, zda se s problémem již setkali.

"S problémem nezařazení rychlosti při rozjezdu u automatické převodovky jsme se již setkali. Jedná se o problém, který je softwarový a souvisí se zvýšeným odběrem elektrické energie u motorů 1,5 TSI. Nový SW se již testuje, kdy ale bude uvolněn není známo. Dočasným řešením je nezapínat při jízdě vyhřívané čelní sklo a vyhřívání sedaček." 

Myslím si, že to co se u manuálně řazené převodovky projevuje jako poskakování při rozjezdu, u DSG se projeví nezařazením rychlosti a nemožností se rozjet.

Pytlaku, diky! Konecne nekdo zjistil v cem muze byt problem a poskytl konkretni info.

Jeste by mohli majitele poskakujicich aut zkusit, jestli Tva rada nepomuze i jim.

Editováno na martin.seb

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se