Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Doporučené příspěvky

zajímavá informace k USB, nevím zda jste četli nebo slyšeli od prodejců, ale SCALA už nemá klasický USB, ale jen USB-C - holt lidi si za drahé peníze budou kupovat originál Škoda redukce 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Ano, USB-C je modernejsi, tak proc tam davat zastarale USB? Ted uz vic a vic telefonu ma USB-C. Pro starsi telefony redukci/kabel se da koupit za 100Kc. Nabijecku do auta si taky lidi prece nekupovali original Skoda.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hledání problému, kde není. Prostě kdo bude mít starý konektor, koupí si za pár korun redukci a hotovo.

• Líbí se mi 2
    • Pozitivní 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

no asi jsem to nenapsal úplně správně, prodejci už byli instruováni, že mají při podeji upozorňovat na USB-C a hned nabízet Škoda originální příslušenství, to nebude za ceny alíku... kolik lidí asi odmítne, když si kupuje nové auto, kolik jich bude zděšených a raději koupí, protože ví, že tím neprohloupí...

to, že USB-C je modernější, to samo sebou vím, mám ho na telefonu už více jak 3 roky a nedám na něj dopustit, i když pravda, dobíjím v 80 % bezdrátově... na tabletu ho mám také několik let, popravdě se divím, že se USB-C tak pomalu rozšiřuje a je pořád více méně rarita...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To nemusí nikoho tady trápit, je to věc každého jestli si to koupí s logem Škoda nebo bez něj. I ke klasickému USB prodává škodovka kabely pro připojení, takže se nic nezmění. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ten krok moc nechápu... pak je zbytešné mít USB flešku, když ji tam budu strkat přes redukci(?). To USB A/B/micro bylo vymyšlené dobře. A jako univerzální konektor na hostovi, ten zbytek na device podle její velikosti.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já ji koupil v Alze za 150,- od ADATA k MacBook Pro 2018 to musí být, černá lesklá malinka, lidi si to určo koupí jinde 😁

• Díky 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Aleš_BX Zajímavé, prodejci prý byli instruováni (zajímalo by mě odkud máš tuhle informaci), ale já když byl auto objednat tak o tom nepadlo ani slovo.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

odkud asi, od prodejce, ale nejspíš ne od toho tvého ;) ten buď spal, nebo neposlouchal nebo zapomněl, nebo nebo....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)
    před 9 hodinami, bouchy napsal:

Ten krok moc nechápu... pak je zbytešné mít USB flešku, když ji tam budu strkat přes redukci(?). To USB A/B/micro bylo vymyšlené dobře. A jako univerzální konektor na hostovi, ten zbytek na device podle její velikosti.

stejně ti ta stará fleška za chvíli umře, tak si koupíš novou, pořádnou USB-C

no ono USB-C bylo vymyšleno z úplně jiného důvodu, ale to ty určitě víš, je to mimo blbuvzdornosti v podobě oboustranného konektoru (kdo má děti ví o čem je u tabletů a jiných zařízení řeč) tak o univerzální použití, neb kromě obyčejného připojování základního příslušenství zvládne konektor USB-C za pomoci dalších adaptérů zajistit přenos obrazového signálu HDMI, VGA nebo DisplayPort, dále USB-C s rozhraním USB 3.1 gen2 můžete napájet celou řadu zařízení včetně notebooku nebo monitoru, podporuje totiž přenos silnějšího napájecího proudu (20 V, 5 A namísto 5 V a 0,9 A, kromě toho se lze jediným kabelem připojit ke zdroji dat i energie a to oboustranně... a hlavně jde o přenos dat, který dosahuje teoretické rychlosti až 10 Gb/s, = 10 GB dat za 8 sekund - novější specifikace USB 3.2 potom až 20 Gb/s - nevýhodou je vysoká kvalita připojovacího kabelu, který je pak poměrně tuhý a tlustý, ale to se také časem poddá....

Editováno na Aleš_BX
    • Líbí se mi 1
    • Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

@Aleš_BX Nic ve zlém, ale už vidím, jak mi prodejce prozrazuje, že byl instruován, že mi má nutit to či ono (což by svědčilo o tom, že ho zaměstnavatel za moc samostatného nemá). Dokonce v tomto případě by mi nutil něco, co ani v nabídce nemají (já jsem to nikde nenašel, seznam originálního příslušenství pro vůz Scala ještě ani neexistuje).

A jedna drobnost. Já mám od prodejce zase informaci, že produktové školení na vůz Scala pro prodejce bude probíhat teprve v první polovině dubna, těsně před tím, než se se zahájí prodeje. Takže instrukce ohledně možného (nového) originálního příslušenství padne nesjpíše až tam.

Ale nechme to tak.

Editováno na Joscer

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ono je to stejně jedno. Každý rozumný člověk si nenechá od prodejce natlačit všechny blbosti jen proto, že se bojí, aby to pak bylo s autem kompatibilní, když by si to náhodou koupil mnohonásobně levnější jinde.

Já byl teda vybírat a platit nové auto jen třikrát (Škoda, VW, Audi) a ani v jednom z případů jsem tuto touhu koupit si vše originální s logem za kupu peněz neměl, protože jsem tam šel s tím, že jsem už jasně věděl co chci a co kolik stojí jinde.

Tedy zrovna blbost jako redukci s logem škoda si asi koupí opravdu jen obrovský fanda značky, nebo někdo kdo tomu absolutně nerozumí (tedy nějaký děda, který neví že to jde koupit jinde levněji, jenže ten zase ani nebude toto příslušenství potřebovat, protože si asi nebude dechovky pouštět přes USB-C)

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ono originální příslušenství není taky žádná výhra, před lety byla kauza nabíječky do 12V zásuvky, která při zapojení rušila radio (zdravíme LED žárovky v SPZ), neprošlo to validací a nákup nechal nabrandovat to nejlevnější ve stejném tvaru.

Podobný stav s USB je i u MB a Volva, taky vám dají 2 USB porty, ale oba USB C, chápal bych USB-A + USB-C, ono kolik kabelů od výrobce telefonu dodaného k nabíječce je USB-C -> USB-C? U HTC ještě taková nabíječka není... 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Aleš_BX Žádná fleška mi dosud nezahynula, včetně první 128MB!! Krom dvou shodných, které shodně asi po měsící zdechly, špatná série, mizerná výstupní kontrola. Pokud to přežije řadič, tak je vše OK a to dost dlouho. Jinak argumentovat HDMI přenosem je nesmysl, je to schopný jakýkoli konektor, včetně toho, co mám na mobilu, Otáčení se může jevit jako otravné, ale jako člověk, kdo držel v ruce DIN, tohle považuju za bagatelní. Tam nejsou jen dvě možnosti, jako u USB. Tomu se říká klíčování tak, aby nebylo možno propojit cesty, které propojeny být nesmějí/nemají. Tím se akorátzvyšuje náročnost na výrobu miniaturního konektoru s 8 vývody (4+4, ale univerzální), riziko zkratu, chytání bordelu (z kapsy apod)... Jinak i běžné USB 2/3 A je schopno dodat násobně vyšší proud, tolik, kolik dovolí přívodní cesta a následně kabel. Škodovka mi sice psala, že jejich USB u Columbuse je 0,9 A, ale mobil se dobíjí rychleji, dtto prehistorické aftermarket radio, které je za současného stahování mp3 pro přehrání schopno vybitý mobil dobít znatelně rychleji, než nabíječka Samsung 1,5A. A utáhne v pohodě i externí 2,5 HDD. Chápu použití USB3 - odstranilo mnohé nedostatky dvojky, hlavně rychlost a nabíjecí proud, ale jen A považuji za univerzální port. K tomu ať si každý připojuje, co chce. Já trvám na kompatibilitě (včetně zpětné), takže např. kabel k mobilu bude mít vždy A+micro; ne micro+c.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jo a osobně považuji za univerzálnější a odolnější řešení konektoru lightning, přeci jen radši budu řešit zlomený konektor na kabelu, než vylomené kontakty v zařízení... ještě, že telefony s USB-C nemají stylus, Note už má kůl, né stylus.

• Negativní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

pánové, řešíte blbosti.

Kdo chce, koupí si originál a kdo ne, tak koupí někde jinde.

• Pozitivní 2

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Správný Škodovkář si to má koupit v autorizovaném servisu, originál s logem a nechat si to také v servisu zapojit. 

Nov

• Negativní 5

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    V 8. 2. 2019 na 7:40, ka_r_los napsal:

Ono originální příslušenství není taky žádná výhra, před lety byla kauza nabíječky do 12V zásuvky, která při zapojení rušila radio (zdravíme LED žárovky v SPZ), neprošlo to validací a nákup nechal nabrandovat to nejlevnější ve stejném tvaru.

Podobný stav s USB je i u MB a Volva, taky vám dají 2 USB porty, ale oba USB C, chápal bych USB-A + USB-C, ono kolik kabelů od výrobce telefonu dodaného k nabíječce je USB-C -> USB-C? U HTC ještě taková nabíječka není... 

souhlas, mám telefon s USB-C a oboustranný kabel samo sebou ne, ten mám jen díky tomu, že mám k telefonu dock a k němu je oboustranný kabel, ale ten je zase kvůli kvalitě přenosu tlustý a neohebný jako prase....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Koupit se dá i slabší, záleží na power factoru...

Jo a ten stylus jsem myslel tak, že strčení stylusu do konektoru = poškození/zničení, což se mi kdysi stalo u TyTN II kaiser a jeho mikro usb

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)
    V 8. 2. 2019 na 2:42, Aleš_BX napsal:

odkud asi, od prodejce, ale nejspíš ne od toho tvého ;) ten buď spal, nebo neposlouchal nebo zapomněl, nebo nebo....

Oni to ještě nenabízí v e-shopu, ale v květnu když už budou auta fyzicky předávat, už to asi v nabídce bude a každému dle instruktáže to nabídnou.

To vyhledávače USB https://eshop.skoda-auto.com/cz/AjaxCatalogSearchView?storeId=10001&catalogId=10051&langId=-11&pageSize=24&beginIndex=0&searchSource=Q&sType=SimpleSearch&resultCatEntryType=2&showResultsPage=true&pageView=normal&searchTermScope=5&coSearchSkuEnabled=true&skuCaseSensitive=no&searchTerm=usb

Dnes u prodejce obyčejná otázka - to v celém autě jsou ty USB-C? Ano. V e-shopu žádnou redukci nemají, mám si jí sehnat někde v Alze? Ano, kdekoliv :D. Žádné podpultovky nejsou ( aspoň ne v Praze, možná v Brně) 😀

Editováno na Jan R.
    • Negativní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To že to není v eshopu neznamená, že to nepůjde objednat na salonu. 

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

spousta věcí v eshopu objednat nejde, přesně tak...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

Mě by spíš zajímalo, jestli je to stále prehistorický USB 2.0... nebo kromě změny fyzickýho konektoru i opravdu změna sběrnice (alespoň) na USB 3.0/3.1 gen1 (ne že by to dávalo nějak zásadní smysl, napadá mě jen zrcadlení telefonu, nebo vyšší nabíjecí proud).

Editováno na Qual

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Předpokládám že většina z těch USB bude jen jako zdroj energie (minimálně ty zadní datové nebudou), zrcadlení telefonu je bezdrátové za příplatek.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se