Jump to content

Výroba

Jan R.
 Share

Recommended Posts

• 1 year later...

V souvislosti s články, které se po internetu objevují, bych se chtěl zeptat, zda někdo netuší jak moc může současná situace ovlivnit možné dodací lhůty pro model Scala? Zatím co po netu čtu, tak se jedná hlavně o Kvasiny (Superb, Kodiaq, Karoq, Seat Ateca) nebo už se problém s čipy a díly začíná i týkat menčích modelů? Scala je tuším dělaná v Boleslavi. Dík

S problémem se potýká celá škodovka. Nám zase u objednaných Superbů tvrdili, že dražší modely mají přednost (a taky už o nich měsíc nic nevíme, dodání v nedohlednu). Takže byť asi odpoví i někdo fundovanější, optimismem bych v tomto případě nehýřil. 

• 3 months later...

Jen info. Scala1,5 tsi Style+ na operák do větší firmy, co od Škodovky pravidelně bere auta. Objednáno na konci dubna s lhůtou dodání 10-12 týdnů tj. cca do konce července dorazila prodejci před cca 2-mi týdny a teď ve středu jsme ji vyzvedli s firemními polepy atd. Tedy i pro větší odběratele, kterých by si měla Škodovka hledět, to je cca 6-8 týdnů skluz. Prodejce sám říkal, že kdo objednává nyní (hlavně z privátního sektoru), tak vůbec netuší, co mu říct. Slíbí dopředu nereálný půlrok, pak ještě čtvrt rok, pak ještě čtvrt rok... Je to v háji teď 😳

• 5 months later...
  • 1 month later...
Posted (edited)

Ahoj, mám objednáno od 09/21 s předstihem, avšak jak to sleduju tak dost pozdě, tak abych měl auto do května června 22. Auto je celkem ve vysoké výbavě, původně to naskákalo na říjen 22, ale po urgenci se mělo auto už každou chvíli vyrábět, prý minulý týden. Zatím jsem se netázal jak to dopadlo.

EDIT: byl tu zákazník na foru, kterému to vyrobili a s autem už jezdí, objednával taktéž 09/22, ale teď už nevím kdo to přesně byl.

EDIT2: 12.05.22 tak auto je vyrobeno, čeká se na dovoz k prodejci

Edited by self

V 11. 5. 2022 na 20:24, self napsal:

Ahoj, mám objednáno od 09/21 s předstihem, avšak jak to sleduju tak dost pozdě, tak abych měl auto do května června 22. Auto je celkem ve vysoké výbavě, původně to naskákalo na říjen 22, ale po urgenci se mělo auto už každou chvíli vyrábět, prý minulý týden. Zatím jsem se netázal jak to dopadlo.

EDIT: byl tu zákazník na foru, kterému to vyrobili a s autem už jezdí, objednával taktéž 09/22, ale teď už nevím kdo to přesně byl.

EDIT2: 12.05.22 tak auto je vyrobeno, čeká se na dovoz k prodejci

A to si na prodejce zatlačili nebo to tak vyšlo? Mám od 9/21 objednáno 1.0 tsi dsg style ještě s příplatky…

@Snowboarder ne že bych přímo urgoval u prodejce, ale prodejce byl ochotný v rámci svých skladovek nakonfigurovat mou sestavu a zřejmě tyto auta mají přednost. Ale tohle jsme řešili už v únoru. Takže jsem nakonec rád že to tak dopadlo.

Já jsem 19.5. psal mému prodejci jen tak jestli se něco náhodou nezměnilo v dodací domluvené lhůtě (objednával jsem v lednu 2022) a výsledek: Zatím se nám vůbec nic nezměnilo, zůstává nám 33.-35. týden. U Scaly zatím nejsou žádné výluky ve výrobě atp. ale může se stát mírný posun v rámci týdnů z důvodu celozávodní dovolené. Pokud by se tak dělo, určitě Vás budu informovat.