Jump to content
Petula

Vymena oleje

Recommended Posts

no takže bez návštěvy servisu si opět olejový filtr jen tak nevyměním, pokud nemám jámu nebo možnost auto zvednout.... ach jo...

před 10 hodinami, mhhory napsal:

no takže bez návštěvy servisu si opět olejový filtr jen tak nevyměním, pokud nemám jámu nebo možnost auto zvednout.... ach jo...

no a jak jsi z toho chtěl dostat ten olej? Když nemáš možnost auto někde přizvednout, tak předpokládám ani nemáš nějakou smyslupnou odsávačku.

před 12 hodinami, mhhory napsal:

no takže bez návštěvy servisu si opět olejový filtr jen tak nevyměním

Nesmíš se bát si k práci lehnout. 😉

wittmann: smysluplnou odsávačku mám. Výměnu oleje včetně filtru po 30 tis. km, jsem vždy řešil tak, že prvních 15 tis. km jsem si měnil olej včetně olejového filtru sám pomocí odsávačky a druhých 15 tis. km se zápisem do servisky ve značkovém servisu, s pocitem že olej šel ven spodem :-) 

McMatej: jsi mě teda pobavil, ale je fakt, že k práci jsem se nikdy zády či vleže nestavil. :-) 

před 28 minutami, mhhory napsal:

wittmann: smysluplnou odsávačku mám.

Tak to mě překvapuje, že nemáš dílenský zvedák. "Smysluplná odsávačka", tedy taková, která bordel nenechá ve vaně, není úplně levná záležitost.

V 27. 3. 2019 na 21:08, AdoksS napsal:

Je to jak říká Wittmann, jen jednou jsem nechal vyměnit olej v autorizáku a při kontrole doma ho tam bylo o 0,8l navíc.

A samozřejmě černý jak bota.

Od té doby si olej dělám zásadně sám doma.

Borci prostě odsáli  a dolili plnou náplň.

Že je normální mít olej i po výměně černý jsem si myslel jen do té doby, než jsem si ho zsčal měnit sám. A sám jsem si ho začal měnit po té co mi to v autorizáku 2x po sobě přelili o 1cm nad horní riskou měrky. :-). Tak asi tak. 

jj a pak je otázkou jestli dovětek "Pravidelný servis v autorizovaném servisu" znamená při prodeji body plusové, nebo naopak mínusové :-)

• Like 1