Přejít na obsah

Vymena oleje


Petula

Doporučené příspěvky

V 4. 11. 2022 na 22:24, dfga napsal:

Ahoj vieš porovnať s iným? 

S Ravenolom ho dosť počuť, Shell mam krátko. 

Ahoj. Můžu porovnat s Mobil1 ESP a Shell.
 

Kdy mobil1 a Shell má vyšší teploty oleje a zvýšený hluk motoru potažmo olej. čerpadla. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
On 11/4/2022 at 9:17 PM, eiben said:

2 otázky:
1) V čem spočívá ta výborná zkušenost?
2) Jak se projevuje olejové čerpadlo ja o něm ani nevím

@eiben no čo už narobíme. Experti z nás dvoch už asi nebudú aby sme poznali po jednej výmene na 2 mesiace, že olej bol dobrý.

Z iného fóra kde tiež vychvaľovali Millers sa nakoniec ukázalo že parametre, ktoré skutočne motor potreboval boli u tohto oleja skoro najhoršie - ale marketing mali lepší.

Nech nám to jazdí. Teším sa na elektromobil - žiadny olej. Ale zase nebude si o čom písať a mudrovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
V 19. 3. 2023 na 13:40, OnMiT312 napsal:

Odsátí oleje postrádá smysl protože k výměně filtru je stejně potřeba sundat kryt pod motorem, vycvaknout držák kabelového svazku a to vše zespoda.  

To mas pravdu ale co takhle odsat olej a dat novy v pulce 30 tis intervalu?  Pak normalne v servisu komplet...   To si myslim smysl ma ne?  Kdyz filtr je na tak blbem miste a doma tezko udelam kdyz nemam zvedak ani najezdy a pred panelakem to asi delat nebudu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale prečo liať neznámu sracku do tak mladého auta, keď Shell stojí 5eur/120Kc liter? 

Ak chceš lacný overený olej kúp Fanfaro 6719 za 18eur/5l, všetci sporovlivi Nemci to leju. 

A je lepšie to v polovici odsat a naliať to určite áno, ale ak obetuejs 15eur za výmenu a 5eur za filter bude to ešte lepšie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak by som mal obetovat 15e za vymenu a 5 za filter tak by som nemal problem...  Jenze tady chtej 400 kc za litr neznameho oleje a 800 za filtr. Takze proto to resim... V servise mi rekli ze pouzivaji pouze svuj olej a nechteji mi tam dat co si prinesu ja. ( Mobil, Shell bych si klidne koupil porad to vychazi cenove lip nez jejich ze sudu za 400kc za litr ) Ale narazil jsem u znameho v Oma cz na ten Carline tak zjistuju co to je vubec. Se slevama 290kc za 4L. 

Editováno: , autor: JSvoboda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

400 neni drahota pokud vsude na internetu je takova cena podobna.  Ale oni mi tam chtej dat olej co oni koupi za 200litr a mne ho chtej dat za 400.  A ja jsem schopen si sehnat ten samej olej bez dane treba za 150kc litr to same s filtrem. Sezenu ho na skoda dilech za 290kc original a oni mi ho nabizej za 700kc  tak je to normalni?  No nic ja to nejak poresim jako vzdycky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, JSvoboda napsal:

400 neni drahota pokud vsude na internetu je takova cena podobna.  Ale oni mi tam chtej dat olej co oni koupi za 200litr a mne ho chtej dat za 400.  A ja jsem schopen si sehnat ten samej olej bez dane treba za 150kc litr to same s filtrem. Sezenu ho na skoda dilech za 290kc original a oni mi ho nabizej za 700kc  tak je to normalni?  No nic ja to nejak poresim jako vzdycky. 

Ano , z podobných důvodů si taky raději servisuju auto sám. A jako bonus vím, že jsem olej nechal poctivě vykapat a vyměnil ho opravdu všechen, vím jaký olej jsem tam nalil, dělal jsem to s láskou, všechno před montáří poctivě vyčistil ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale no tak, výměna oleje snad nezabere půl dne nikomu, kdo má levou jenom jednu ruku. Je to jen o možnostech, mám/nemám garáž a pod. Já měním na chatě, kde je garáž s jámou, přijedu, vypustím, nechám půl hodiny vykapat a jdu si po svém, vrátím se, dám šroub, naleju olej a hotovo. Jasně, na parkovišti na sídlišti bych to nedělal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...