Přejít na obsah

Cukání při rozjezdech 1.5 TSI 110 kW ACT, MAN, OPF


Lukecko

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám Octavii liftback s motorem 1.5 TSI, již doplněným o OPF filtr, a manuální převodovkou. Při rozjezdech za studena pozoruji cukání motoru v momentě, kdy úplně uvolním spojku do záběru. Je to hodně nepříjemné, obzvlášť v mém případě, kdy vyjedu od domu a prakticky ihned vjedu do kolony před křižovatkou a při popojíždění hopsám jako autoškola. Po zahřátí se vše dostane do normálu. Někdy stačí i teplota kolem 5°C a při trochu opatrnější prací se spojkou a plynem je vše v pořádku. Nicméně problém je při nízkých teplotách velice častý.

 

Vím, že podobný proojev hodně pozorují majitelé Karoqu s tímto motorem, problém má také své vlákno v příslušné sekci, ale u Octavie nic takového není. Možná nás je méně nebo problém není u Octavie tak výrazný. Každopádně jsem auto reklamoval a dostal jsem informaci, že se o problému ví a v pozdějších měsících by měl být připraven update ŘJ motoru. Kdy přesně je to v plánu jsem se nedozvěděl.

 

Pakliže má někdo stejné problémy, případně má novější informace o updatu, sem s nimi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 1.5 man. sice bez OPF ale pocitujem to tiez. Nie kazdy rozjazd ale niekedy sa stane. Nahlasoval som to tiez no zajtra idem na vymenu oleja tak sa skusim popytat ci nemaju nejake dalsie informacie.

 

EDIT: Tak dnes ziadne nove info. Stale sa caka na novy soft.

Editováno: , autor: Skyjko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na anglickom karoq fore, kde je u tohto modelu tento problem velmi rozoberany jeden chlapik pise ze opat volal do skoda uk infolinky a tvrdili mu ze fix bude skor ako si mysleli a ze sa mu za kratko opat ozvu. Tak som zvedavy ako to bude v nasich koncinach a ci bude rovno fix aj pre tych, ktory problem pocituju pri O3 fl. U O3 je toho nepormene menej ako u Karoq-a. Aspon co sa tyka prispevkov na forach

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Chcem sa opytat, ako Vam pri pripadnom zdochnuti motoru  ( co sa Vam pravdepodobne nestava, ale mne

aj dnes rano na cervenej, mam to na krizovatku do 5min z garaze, studeny motor ) reaguje opatovny start po zmacknuti spojky?

U mna zareaguje min az po sekunde. Jazdim aj s 1.4 a ked si nasimulujem pri rozjazde skapanie a okamzite skocim na spojku, motor natocim ihned. Okrem ranneho poskakovania mi to teda dost zneprijemnuje rannu naladu. Inak ta ista krizovatka, mierne do brehu, je s 1.4 a rovnakym jazdnym stylom x krat bez dochnutia motora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

14 hours ago, embecka said:

Chcem sa opytat, ako Vam pri pripadnom zdochnuti motoru  ( co sa Vam pravdepodobne nestava, ale mne

aj dnes rano na cervenej, mam to na krizovatku do 5min z garaze, studeny motor ) reaguje opatovny start po zmacknuti spojky?

U mna zareaguje min az po sekunde. Jazdim aj s 1.4 a ked si nasimulujem pri rozjazde skapanie a okamzite skocim na spojku, motor natocim ihned. Okrem ranneho poskakovania mi to teda dost zneprijemnuje rannu naladu. Inak ta ista krizovatka, mierne do brehu, je s 1.4 a rovnakym jazdnym stylom x krat bez dochnutia motora.

Při těch poskakujících rozjezdech mi to ještě nikdy nezdechlo. Každopádně v jiných situacích mi ten opětovný start přes spojku přišel celkem normální, stejný jako u 1.4 tsi. Možná tam je o 1s delší prodleva, ale nic, co bych si běžně všiml.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to teda v provozu nechcípá, ale všiml jsem si, že za určitých atmosferických podmínek (asi to bude souviset s vlhkostí vzduchu) při pokusu se hned po nastartování rozjet s poněkud rychlejším puštění spojkového pedálu se motor trochu zakuckal a musel jsem znovu šlápnout na spojku a nechat ji lehce sklouznout abych neskákal jak koza. Pokud po startu motoru ještě zapnu pásy a do rozjezdu je tak prodleva od startu několik vteřin, tak už to nekucká. Asi jsem holt rychlejší než to auto :D . Pro šťouraly dodávám, že se rozhodně nerozjíždím jako čuně se studeným motorem vytočeným do ruda.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám tento motor s DSG. Najeto zatím 6k km. Je pravda, že to při výjezdu z garáže malinko cítím, že se motor "chytá", ale po pár sekundách to přestane. Jinak jsem s tím motorem nadmíru spokojen. Je ultra tichý (jeden člověk se mě ptal, zda to je elektroauto :), dlouhodobá spotřeba je 6,1l a má dost výkonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám jen malý update s tím, že cukavé rozjezdy přes léto kompletně zmizely. Speciálně po dovolené, kde jsem najel 3200 km a překročil hranici nájezdu 10K km, tak se motor chová výtečně.

 

Žádný update ŘJ neproběhl, stále čekám. Je však možné, že se problémy s návratem studených ran vrátí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ja mel Octavii prebirat tento tyden. Ptal jsem se v mailu prodejce zda se da overit,zda je sw v mem voze aktualizovany. Pry az prijedu se na auto podivat,tak se domluvime. No a co cert nechtel, kdyz jsem se prijel podivat, tak prodejce se mi omlouval, ze auto je po kroupach a kdyz ho prebiral technik, tak si toho nevsimnul. Fakt dost posete od krup. No ale google naposledy vyhledal kroupy 7.9 nekde ve spanelsku. ...tak treba je ma Octa dovazena ze Spanelska... Takze ted cekam na nove :-( tak tam uz predpokladam novy sw bude :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl včera odpoledne pro nový SW ŘJ motoru. Udělali to v mém servisu na počkání a celá akce trvala asi 45 minut. Zatím to vypadá, že konečně můžu tuhle klokaní kapitolu svého auta konečně uzavřít. Rozjezdy jsou krásně plynulé a to i když jsem je zkoušel udělat pod menším plynem.

 

Nechci se ale radovat předčasně a počkám si na ranní mrazy, kdy se klokan nejvíc projevoval. Budu informovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...