Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
Lukecko

Cukání při rozjezdech 1.5 TSI 110 kW ACT, MAN, OPF

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám Octavii liftback s motorem 1.5 TSI, již doplněným o OPF filtr, a manuální převodovkou. Při rozjezdech za studena pozoruji cukání motoru v momentě, kdy úplně uvolním spojku do záběru. Je to hodně nepříjemné, obzvlášť v mém případě, kdy vyjedu od domu a prakticky ihned vjedu do kolony před křižovatkou a při popojíždění hopsám jako autoškola. Po zahřátí se vše dostane do normálu. Někdy stačí i teplota kolem 5°C a při trochu opatrnější prací se spojkou a plynem je vše v pořádku. Nicméně problém je při nízkých teplotách velice častý.

Vím, že podobný proojev hodně pozorují majitelé Karoqu s tímto motorem, problém má také své vlákno v příslušné sekci, ale u Octavie nic takového není. Možná nás je méně nebo problém není u Octavie tak výrazný. Každopádně jsem auto reklamoval a dostal jsem informaci, že se o problému ví a v pozdějších měsících by měl být připraven update ŘJ motoru. Kdy přesně je to v plánu jsem se nedozvěděl.

Pakliže má někdo stejné problémy, případně má novější informace o updatu, sem s nimi.

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Když jem scháněl auto, volal jsem do Liberce kde měli tentýž motor a tak jsem se ptal prodejce , jestli to auto necuká apod. Jeho odpověd byla, že cuká a musím si na to zvyknout takže asi tak. Pproto jsem to tohoto motoru nešel.

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Vloženo (upraveno)

Mam 1.5 man. sice bez OPF ale pocitujem to tiez. Nie kazdy rozjazd ale niekedy sa stane. Nahlasoval som to tiez no zajtra idem na vymenu oleja tak sa skusim popytat ci nemaju nejake dalsie informacie.

EDIT: Tak dnes ziadne nove info. Stale sa caka na novy soft.

Editováno na Skyjko
    • Díky 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

na anglickom karoq fore, kde je u tohto modelu tento problem velmi rozoberany jeden chlapik pise ze opat volal do skoda uk infolinky a tvrdili mu ze fix bude skor ako si mysleli a ze sa mu za kratko opat ozvu. Tak som zvedavy ako to bude v nasich koncinach a ci bude rovno fix aj pre tych, ktory problem pocituju pri O3 fl. U O3 je toho nepormene menej ako u Karoq-a. Aspon co sa tyka prispevkov na forach

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se