Přejít na obsah

Brzdový systém


Maverick

Doporučené příspěvky

Scénář jako v 2015, když jsem objednával F3 - slabší TSi bubny vzadu, za přípl.2000 kotouče. 70kW verze vzadu s bubny, 85 s kotouči. Oni stejně ty škodovácké zadní kotouče nic moc. Na F3 i Sup III si lidé stěžovali na vyryté drážky a vzhledově nic moc, u 70kW zadní kotouče asi nejsou životně nutné, buben nové konstrukce úlohu zastoupí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ochladenim to znova zacalo aj u mna. Kombinacia materialu a poveternostnych podmienok. Ak ti nepiskaju ked nebrzdis a nemas ryhy na kotuci, tak je to len vedlajsi zvukovy efekt bez vplyvu na brzdy. Pri vymene, ked sa opotrebuju treba dat ineho vyrobcu, kombinaciu kotuc/platnicka a ukludni sa to. Ale to je este daleko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Řešil jsem cca měsíc zpět problém se zadními brzdami (při brždění hučely), najeto 6500 km. Odvezl jsem auto do aut. servisu, kde brzdy vyčistili a prohodili destičky. Nyní to již tolik nehučí, ale stále mi to nepřijde úplně OK. Dle nich je prý potřeba pořádně probrzdit. Tak to budu chvíli pozorovat a uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vormem> mám to na rapidu úplně to samé. Kdyby to nebyla skladovka do kotoučů bych jinak nikdy u auta této třídy fakt nešel.

 

o3-scala> snůška tvých dohadů, nebo nám tu konstrukční chybu dokážeš víc specifikovat? Já bych měl jinou teorii, ale je to jen teorie tak se jí chlubit nebudu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to zkoušel v servise chvilku po tom, co jsem koupil auto. Ve výsledku mi bylo řečeno, že to je normální, že s tím nic neudělají. Že se to samo časem spraví a sváděli to na bordel. Že pokud chci, tak mi to vyčistí, samozřejmě za moje peníze. Ale že to tam bude za chvíli znovu. Tak jsem se schválně podíval na prodejně na jiné auto a hle, ono to mělo taky. Tak jsem se sbalil a jel pryč. Jinak brzdy pískají skoro pořád. Teď nedávno jsem je zkusil pořádně zadupnout při vyšší rychlosti a od té doby je zatím klid. Ale na jak dlouho, to je ve hvězdách.

 

Moje kotouče:

20200422_165457.thumb.jpg.c9d9b88379462973b4498ee2c4912b4e.jpg

 

Kotouče auta na prodejně:

20200424_083739.thumb.jpg.533e6e083853bfc92ea565cba12d284c.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono když jezdíš po rovinách a nejsi zrovna letec tak ten zadek se jen veze a moc se nebrousí. Já jezdím i známé Buchláky tak brzdám občas preventivně naložím. V zimě po mytí jsem přes ručku brzdy vždy trochu víc prohřál před parkováním a korozí nemám problém nicméně ten povrch není lesklý jak na předku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...