Přejít na obsah

Problém z prevodovkou


Oliver123456

Doporučené příspěvky

Dobrý deň chcem sa opýtať a poradiť mám fabiu 3 generácie z motorom 1.0 tsi 81kw  niečo klepe z prevodovky počuť to v interiéri a keď zatlačím spojku tak je ticho roby to keď je studený a keď je neutrál a trosku pohnete z pákou tak to prestane a keď ju pustite tak zase no riešim to priamo zo škodovkou no tí mi povedali ze nič nepočujú no keď idem  každé ráno do roboty strašný klepot som s toho na nervy ďakujem za odpovede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

U 1.0 TSI byla série s vadnou spojkou (málo dimenzovaná, brzo odešla), dává se jiná přítlačná pružina (původní 04C 141 025 D nová) 04C 141 025 P. Ve výrobě došlo k modifikaci od 17. února 2018, pokud máš auto před tímto datem, máš ještě "potencionálně špatnou" spojku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
On 3/5/2019 at 4:33 PM, Martab said:

U 1.0 TSI byla série s vadnou spojkou (málo dimenzovaná, brzo odešla), dává se jiná přítlačná pružina (původní 04C 141 025 D nová) 04C 141 025 P. Ve výrobě došlo k modifikaci od 17. února 2018, pokud máš auto před tímto datem, máš ještě "potencionálně špatnou" spojku.

 

Zajímavá informace, také spadám do této potenciálně rizikové kategorie. Popisovaná chyba dílu ale asi nebude příčinou nahodile se projevujícího "dření zubů", jako bych špatně vyšlápl spojku, při řazení, co? Zatímco předtím těch pár případů připisuji právě moc rychlému puštění pedálu spojky, tak nedávno bych přísahal, že jsem měl pedál správně sešláplý a zuby škřípaly při pokusu tam dát pětku a dokonce i chvíli ještě když jsem si myslel, že jsem páku vrátil na střed (mám tedy 70 kW variantu s 5stupňovou převodovkou). Nestalo se mi to ale zatím znovu. Dávám na to už víc pozor.

 

Spíš mě to trochu znepokojuje, když ročně najezdím jen něco přes pět tisíc km, tak aby se případné nedostatky do těch pěti let projevily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...