Přejít na obsah

Eco


Gringo

Doporučené příspěvky

Mám Kodiaq vyr 6/2018 TSI 2.0 132 kW s DSG500 a plachění jen v režimu ECO. Dá se nějak donastavit i do režimů NORMAL nebo COMFORT? Ne Eco se mi moc jezdit nechce, ale plachtělní bych v NORMALu docela bral. 
A ještě jedna věc : už se to někde řesilo, ale teď narychlo to nemůžu najít. Proč si MMI pamatuje poslední, např. ECO, ale po nastartování je tam stejně NORMAL, i když na maxidotu je ECO? Poznám to podle řazení - na maxi je "ECO" a vpravo D1, D2 atd. místo E1, E2,..

Díky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám sice Karoq (MR 2019), ale po nastavení režimu ECO a následném vypnutíí a znovu nastartování se také nastaví NORMAL pro řazení, přestože na přístrojové desce svítí nadále ECO. Taky tomu moc nerozumím, spíš mi to připadá jako chyba.

 

A plachtění v režimu NORMAL jsem teda u sebe ještě nezaznamenal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, BirK napsal:

Mám sice Karoq (MR 2019), ale po nastavení režimu ECO a následném vypnutíí a znovu nastartování se také nastaví NORMAL pro řazení, přestože na přístrojové desce svítí nadále ECO. Taky tomu moc nerozumím, spíš mi to připadá jako chyba.

 

A plachtění v režimu NORMAL jsem teda u sebe ještě nezaznamenal.

 

Tohle je téma KODIAQ, takže se to týká zmiňovaného Kodiaqa a ne Karoqa.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Jaro92 napsal:

Akurat sa mi zdá že klakson23 ma 190 koňového kodiaka a ten má dq500

Ano, mám naftu 140kw a údajně modelový rok 2019. Jak budu mít čas, zkusím se v servisu na to poptat. Jako mi to nikaj extra nevadí, pokud to nevadí převodovce. Když auto bylo nové, tak to nedělalo, jen v režimu eco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem z Krkonoš a neumím si teda představit, že by mně auto plachtilo aniž bych to chtěl. Umíte si představit tu jízdu na ledovaté zasněžené vozovce, kdy se snažíte používat brzdy co nejméně? Mně to přijde jako něco naprosto šíleného.

Editováno: , autor: Karel Bůna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Karel Bůna napsal:

Nevím, odkud jste a jak často jezdíte po zasněžených silnicích, ale věřte mně,  že vypínat plachtění přidáváním plynu či brzděním může být v některých situacích velmi problematické. Nakonec to jde vypínat i pádlem pod volantem, ale ani to není ideální. 

A co tak si dát režim snow? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Karel Bůna napsal:

Zkoušel jste to? Já ano a opakovaně, je to k ničemu. Akorát to zpomaluje reakce auta. Teda pro manželku je to dost dobrý :)) Ani v režimu snow auto neplachtí. 

Ano, v režimu snow auto neplachtí. Zkoušel jsem to už několikrát a neměl jsem s tím na sněhu a ledě problém. ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci z toho tady dělat flame, ale ani já nepsal o žádných problémech. Jen režim snow nepovažuji za ten nejvhodnější pro jízdu na sněhu :)) Ale možná jsem blázen, letos jsem nejčastěji využíval úprav setupu auta od místního kolegy Ferdy a všechny asistenty nejčastěji vypínal. Taková jízda po čerstvě zasněžené silnici serpentinami na Benecko, to si hned připadáte jako Kopecký :) Měl jsem i klukem natočený propagační film, jak je možné Kodiaqem jezdit bokem, bohužel při převodu do formátu vhodném pro Vimeo jsem ho místo uložení smazal. Tak zase příští zimu. Ale už končím, jsme hodně mimo téma vlákna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
V 21. 2. 2019 na 9:22, Richmund napsal:

Ja mam 140KW benzin a plachti. Nemoze sa spravat inac nafta a benzin? Aj ked je pravda, ze v navode sa pise, ze plachtit by mal len eco.

Potvrzuji. 2.0 tsi 140kw. DQ381. MR2020. Plachti, když sundam  nohu z plynu. Zobrazí ECO.  Driving mod komfort i normal .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Úpravou parametrizace jednotky se dá dosáhnout toho, že jednotka si bude pamatovat poslední zvolený profil, což je asi v tomto případně nejsnazší řešení, tzn., že by si pamatovala i to ECO. Akorát si teď nejsem jistý, jestli náhodou automatická převodovka vždycky potom není opět v režimu D, to jsem sám osobně nezkoušel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...