Přejít na obsah

El. okna dodelavka


vcelka

Doporučené příspěvky

Ja tiež uvažujem nad el. oknami ale odrádza ma to čo písal Cosby.Najjednoduchšie riešenie sa javí nejaká uni sada el. sťahovačiek za 2,5-3 tisíc sk.Ale na Fabii je broblém,že hriadelka trčí do kabíny. Musí byť pod tapecom ,takže nejako skrátiť.Teraz nemám na to čas ale neskôr niečo vymyslím ;) .

Ale nedalo mi to pokoj a mam take rezervne sťahovačky tak mam dojem že by sa to dalo skratit za par minut aby to nevyčnievalo s pod tapacira.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem dodelaval predni el. okna tim stylem, ze jsem koupil starsi origo stahovacky i s origo ovladaci do dveri. Byly to komplet plechy, motorky, kabelaz do dveri. Plechy se daji namontovat jednoduse, dotahnout kabelaz do sloupku dveri taky neni nic sloziteho. Auto mam bez faceliftu, ale stahovacky jsem koupil faceliftove (maji jinou komunikaci - LIN). Ovsem s tim nebyl problem. Vsechno chodi tak jak ma, okna jdou stahnout i klickem v zamku. Ke kazde stahovacce bylo nutne dotahnout napajeni (+ a -), mezi nima jeden drat pro komunikaci LIN, a jeste ke kazde jeden drat aby svitily tlacitka. Auto ma origo central a zapojeni je stejne na stare i nove verzi centralu.

Pokud si sezenes ty novejsi stahovacky (vyroba od 11/2004), tak nepotrebujes menit komforku. Zadne neorigo stahovacky bych nebral.

Moje reseni vyjde na cca. 3-4tis, zalezi kde sezenes stahovacky a ovladace ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
  • o 6 let později...

Ahoj, mám fábii clasika a chtěl bych si tam dodělat elektrická okna (s elektrikou už nějaké zkušenosti mám tak jsem si řekl že se do toho pustím), nemůžu ale nikde sehnat pořádné schéma zapojení. Budu si muset dodělat i komfortku a nemůžu nikde najít schémata (pinouty) jak k připojení komfortky tak těch oken. Poprosím tedy pokut je někdo má o nazdílení.

 

ps.: koukal jsem zde na foru ale linky co jsem našel jsou nefunkční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za to schéma. Myslel jsem že na ty okna potřebuji komfortní jednotku ale jestli to schéma čtu správně tak komfortní jednotku potřebuji jen na centrál, výstražná světla ve dveřích apod, ne na okna. Ty stačí připojit k +12V, GND a BSG jednotce (vlevo pod přístrojovkou) na pin 9 a 12 ve svorkovnici XS2. Je to tak, nebo to čtu špatně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj. Ještě bych se potřeboval zeptat na jednu věc. Jakou komfortní jednotku potřebuji k řídícím jednotkám ve dveřích 6Q1959801A?

Podle tohoto obrázku si myslím že potřebuji jednotku 6Q0 959 433 C ale nejsem si tím jistý. Nevím totiš kde na těch řídících  jednotkách dohledat to číslo za tím C (na obrázku) a jaký to má vůbec vliv na funkčnost. Myslím že moje ŘJ ve dveřích jsou 07 ale než dokoupím tu komfortku se chci ujistit že nebude vadit když za tím C nebude jiné číslo například 08, nebo 09 apod . . .

 

Nestačí jednoduše koupit jakoukoliv novější než je ta s C?

post-10-1172729361.png

Editováno: , autor: Hermit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chlapi. Dostal jsem pro dceru fabii 1 clasic rv 2005 vybavenou jen centrálem. Protože má shnilý přední dveře, koupil jsem nový. Ty jsou překrásný, kompletně vybaveny, ale jsou s elektrickým stahováním oken. Říkám si, že předělat je zpět na kličku je barbarství. Nebo nevím. Pročítal jsem všechna fóra, jak zapojit elektrická okna předních dveří.

 

Pan "strojvůdce" psal: "Pokud budeš dodělávat jen přední okna, tak do A sloupku vede jen + od pojistky, - a 2x CAN, ten chytíš někde poblíž BSG." U mě problém je, že nerozumím větě "2x CAN, ten chytíš někde poblíž BSG". 2x CAN jsou dva vodiče? Které? Dále věta: "někde poblíž BSG" - existuje nějaké přesně místo pro připojení s číslem na svorkovnici na BSG?

 

Mám tam komfortku (číslo zatím nevím) a BSG 6Q1 (což by mělo být fajn). Pochopil jsem, že komfortku na stahovačky nepotřebuju. Ten člověk, co mi prodal dveře, mi řekl, že mi dodá co chci a jakýkoli kabely. Ale vím já, jaký potřebuju? U své fábky jsem si všiml, že ze dveří vedou do A sloupku tři konektory, dodaný dveře mají konektory 4. Tak předpokládám, že ten 4. je právě to stahování oken? Mohu sehnat protikus k tomu to konektoru, ale kam mám přesně dráty (a jaký) zapojit pod palubovkou? Není někdo, kdo by mi tak nějak selsky řekl např.: zelený drát tam, modrý tam a jede to? :-) Nejsem elektrikář, jen strojař. Tak se bojím, že mi napíšete abych vrátil kličky do dveří :-) Díky za jakoukoli pomoc. Honza

Editováno: , autor: jackol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 2. 2019 na 17:58, Hermit napsal:

Děkuji za to schéma. Myslel jsem že na ty okna potřebuji komfortní jednotku ale jestli to schéma čtu správně tak komfortní jednotku potřebuji jen na centrál, výstražná světla ve dveřích apod, ne na okna. Ty stačí připojit k +12V, GND a BSG jednotce (vlevo pod přístrojovkou) na pin 9 a 12 ve svorkovnici XS2. Je to tak, nebo to čtu špatně?

Ahoj, chci se optat. Podle Tvého popisu, rozchodil jsi přední el. okna? Stačí připojit 4 dráty, jak píšeš , a funguje to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 3. 2019 na 14:11, jackol napsal:

Ahoj, chci se optat. Podle Tvého popisu, rozchodil jsi přední el. okna? Stačí připojit 4 dráty, jak píšeš , a funguje to?

 

Ahoj, ještě jsem se k tomu nedostal. Podle schématu to tak ale skutečně vypadá. Nejdřív si zjisti co máš za řídící jednotky dveří. Jestli používají CAN bus tak by mělo stačit připojit 12V (pin 2) přes 25A pojistku a gnd (pin 1 černá svorkovnice T4M ve sloupku), CAN-H od pinu 3 modré svorkovnice T6n ve sloupku do pinu 12 svorkovnice T18b která se připojí na pozici XS2 na BSG jednotce (oranžovo zelený kabel průměru 0,35mm) a CAN-L od pinu 4 modré svorkovnice T6n ve sloupku do pinu 9 svorkovnice T18b která se připojí na pozici XS2 na BSG jednotce (oranžovo hnědý kabel průměru 0,35mm). Když tak dej vědět jak to šlo.

 

Edit.: ještě se ujisti že jsou ty řídící jednotky dveří kompatibilní s tvou komfortkou. Tady na foru je seznam komfortek s kompatibilníma jednotkama dveří tak si to zkontroluj.

Editováno: , autor: Hermit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 3. 2019 na 9:41, Hermit napsal:

 

Ahoj, neskutečný!! Děkuju za veškeré informace! Zkusím prostudovat! Neuvěřitelný. Pročetl jsem všechna témata, nikde takový rady neseženu. Díky!! Pokud tomu rozumím, taky dáváš dokupy elektrická přední okna Fábky 1? Tak já koupím basu Plzně a přijeď :-) Uděláme auta hned dvě :-). Tak jako tak moc díky. Určitě budu informovat jak postupuju!! Zatím ahoj, Honza

Editováno: , autor: jackol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 3. 2019 na 9:41, Hermit napsal:

 

Ještě se optám, na té modré svorkovnici je na PINu 6 ještě jeden vodič. Ten je "k ničemu", nevíš? Modrá svorkovnice totiž u dveří s kličkou (jen vybavených centrálem) vůbec není.

unnamed.jpg

Editováno: , autor: jackol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 3. 2019 na 9:41, Hermit napsal:

 

Nový poznatek: po připojení napájení dle Tvého popisu (připojit 12V (pin 2) přes 25A pojistku a gnd (pin 1 černá svorkovnice T4M ve sloupku) okno FUNGUJE! Tohle by mi přinejhorším stačilo (lepší, než předělávat dveře na kliku). Ještě se optám, v diskuzích jsem se dočetl, že komfortka nemá vliv na stahování oken. Tak nemusím kontrolovat, jestli jsou řídicí jednotky dveří kompatibilní, ne? Pokud to kontrolovat musím, kde prosím Tě zjistím, jaké mám jednotky dveří? Musím demontovat kvůli tomu tapec ze dveří? Díky ještě jednou! Jsem zase o krok dále! Honza

Editováno: , autor: jackol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ty máš v elektrice jedny dveře, nebo oboje?

Jde o to, jak z místa řidiče stáhneš okno spolujezdce. Komunikace mezi okny se děje prostřednidctvím datového okruh. Dveřní jednotka vygeneruje povel ke stažení okna, ten je puštěn do okruhu. Na příslušném místě se dekoduje. Takže jde o to, aby jsi byl ve správném okruhu a jednotky spolu uměly komunikovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...