Přejít na obsah

Tažné zařízení


Jan R.

Doporučené příspěvky

http://www.auto.cz/tazne-zarizeni-novych-automobilu-ani-vozik-po-dedovi-128002?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

 

Citovat

U ojetých aut je to také jasné – najděte si typový štítek s hmotnostmi (u škodovek bývá na sloupku B) či chtějte vidět technický průkaz. Pozor – a to i v případě, že na voze už tažné je. Lze totiž zapsat i s nulovými hmotnostmi, ale smíte jej pak používat jen pro držák na jízdní kola. Prostě táhnout můžete jen za autem, které má v technickém průkazu zapsané hmotnosti. Neexistuje žádné jednoduché pravidlo a možná by vás překvapilo, že problém se už párkrát vyskytl i v minulosti. Třeba pro tažení vleku nebyla vůbec určena Škoda Fabia RS první generace (byť pod kapotou měla silný diesel 1.9 TDI-PD 96 kW) nebo druhá fabia ve výbavové variantě Monte Carlo. A pro zajímavost u současné Fabie Monte Carlo tažné z výroby také neobjednáte, ale potřebné hmotnosti v techničáku má a dodatečnou montáž tažného umožňuje. Žádný systém v tom fakt není, při koupi ojetiny se nezapomeňte podívat do technického průkazu.

 

Takže s nosičem kol nebude problém :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Jedna moje poznámka ... přišla mi už Scala a jelikož stejně hned nemůžu tahat vozík tak jsem si nechal udělat jen přípravu za 5 tis. s tím že si to dodělám za rok/dva .... teď když jsem se díval tak tažné výjde na 16 400 + práce tak počítám cca 18-19 tis. dohromady teda nějakých 23-24 tis. .... kdybych to idiot nechal udělat hned tak mě to výjde na 17 200 ?‍♂️ tohle jen poznámka pro ty, co řeší jestli ho udělat hned nebo až pak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

ahojte, montoval uz niekto tazne zariadenie na pripravu? mozete poslat fotky ako to vyzera?

 

mimochodom, co sa tyka ceny, u nas to vychadza 180 eur prirprava + 300-400 eur montaz tazneho aj s pracou.. to je 480-580.. to originalne stoji u nas cca 900 eur.. u nas sa to vyplati viac :)

 

dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

ja sa chcem podelit, dal som si pripravu na tazne zo skodovky u nas asi za 120 eur. nedavno som si domontoval tazne, odnimatelne, jednoducha montaz, nehyzdi to auto. spokojny. akurat sa mi nepaci ta diera v plaste, ale co uz clovek narobi :) v odkaze su fotky mojej scaly

 

https://www.taznezariadenia.sk/2018-/15355-tazne-zariadenie-pre-skoda-scala.html?id_category=8720

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem ako to ma original skoda veru, asi tma tiez musi byt nejaka diera pri tom vysuvnom taznom :)

 

dokopy to bolo 120-130e za pripravu v skodovke, u montaznej firmy na tej stranke som nechal cca 370e - tazne, elektrika, montaz - mali vtedy nejaku 13 ci kolko % zlavu.. neviem ci este je, pozri na fb

 

cize dokpy 500 eur - tazne z vyroby 900 eur.. 400e vo vacku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 5. 2020 na 10:05, frfr napsal:

ja sa chcem podelit, dal som si pripravu na tazne zo skodovky u nas asi za 120 eur. nedavno som si domontoval tazne, odnimatelne, jednoducha montaz, nehyzdi to auto. spokojny. akurat sa mi nepaci ta diera v plaste, ale co uz clovek narobi :) v odkaze su fotky mojej scaly

 

https://www.taznezariadenia.sk/2018-/15355-tazne-zariadenie-pre-skoda-scala.html?id_category=8720

Mám to isté ťažné zariadenie od Autocaru. Pri cúvaní ti vypína zadné parkovacie senzory? Keď mám naložené bicycle, brzdí mi to pri cúvaní. Dá sa to nejako vypnúť cez menu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, frfr napsal:

@gerosabo nevypina to automaticky, ale vies to vypnut ked zaradis spatecku.. zlahka stlacis spojku (pohnes sa 20cm) vtedy napravo hore sa zaktivni taka ikonka s kuzelom, to deaktivuje Asistenta cuvania - brzdenie pred prekazkami.. tiez nalavo hore vies vypnut to pipanie :)

To bude tá moja chyba, že som sa to snažil vypnúť pred tým, než som sa pohol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj. Mám otázku: Ked mám v TP vyznačené hmotnosti brzdeného aj nebrzdeného prívesu a celkovú hmotnosť jazdnej súpravy, mám možnosť

dodatočnej montáže originál ťažného zariadenia? (Scala 125 jubileum+, 1,5 tsi, manuál,vyrobené máj 2020.) Prípravu na ťažné zar. som neobjednával

ale ked sú v TP tie údaje uvedené, tak neviem či tá príprava tam je alebo nie je.

 

scala..jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Hejo ano mas. 

 

@frfr co zahrnala priprava v skode? Za 120e asi chladic, ci diely nemenili, ci?

 

Vcera som pozeral to tazne, co stoji, ale stale mi to pri tychto peniazoch u mna vychadza tak, ze zbavit sa auta a kupit skladovku v cr s taznyn by ma vyslo lepsie. Hlavne i skrz problemov s nim. Len ci odide za dobru cenu ?

To tp musim pozriet ked budem doma,no myslim, ze moja to mat nebude a s tym uvaha tazne skoncila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Kallath napsal:

sice mám Kamiqa, ale technickej základ je stejnej tak se (možná blbě) zeptám. Přípravu na tažné jsem neobjednával, ale v TP hmotnosti zapsané jsou. Znamená to že tam ta příprava je nebo jen někde udělali chybu? Případně dá se ta příprava na autě poznat?

Ak si si neplatil prípravu, tak tam s najväčšou pravdepodobnosťou nebude. V domontovaní ťažného ti nič v tomto prípade nebrani

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@HejoNa každý typ auta je postupem doby schváleno vícero typů tažných zařízení a to jak tzv. "originálních" co nabízí přímo fabrika (i když je nevyrábí ani nemontuje) a taktéž  jiných, co nabízí jednak přímo autorizované servisy Škodovky a další mohou  nabízet i ostatní servisy, nebo i specializované firmy provádějící právě jen montáže TZ.  I dodatečné montované zařízení může být tzv. stálé (na šrouby), sundávací na bajonet atp a může mít, nebo nemusí mít výřez.  Prostě je toho hafol a některé z nich mají výřez tzv. okénko, některá jen zespodu zářez, který není skoro vidět a některá nemají žádnou úpravu nárazníku. Pokud Ti tady dají nějaké foto, tak stejně doporučuji  pohledat na webech sám, určitě najdeš vícero typů. A i kdyby v současnosti ne, tak postupem doby, jak bude těch SCAL čím dále, tím více, tak se objevují další a další typy TZ. Tak to prostě bývá, trh vidí větší kšeft a chápe se postupem doby příležitosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

inak ten vyrez v tom plaste moze byt podla mna i mensi. ja osobne by som si ho demontoval doma a po domontovani tazneho vyrezal na mieru, aby tam nebola zbytocne velka diela. tiez si myslim sa da najst riesenie, ze ten kusok plastu by sa dal dat na uchyty spat, ak by tazne nepresahovalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som aj s pripravou mal v TP zapisanu hmostnost vozika vsade nulu, ak si dobre pamatam, pretoze TP mi menili po montazi.

 

@csabac co zahrna prirpava to netusim, bolo to len napisane v cenniku tak som to automaticky objednal. myslim ze alternator, chladic, nieco s elektrikou.. neviem

a ano, tiez sa mi nepaci ze tam nieje nejaka krytka. v podstate je krytka len na ten domcek tazneho aby do neho nesla voda.

 

@Hejo tu su foto mojej scaly, je to vertikalny automaticky typ, ktory takmer nieje vidiet, vyrez je zospodu naraznika. co sa tyka toho ako to kazi dizajn auta, tak len minimalne :) pri pohlade zo zadu trcia len dva male nenapadne koliky s dierkou na poistku https://www.taznezariadenia.sk/2018-/15355-tazne-zariadenie-pre-skoda-scala.html?id_category=8720 ak foto nestacia, pojdem to este cvaknut.. ale inak je to taka tupa diera do plastu siroka asi 20-30 cm

 

@suri. elektriku tam mam 13/8 PIN elektorinštalácia MP2RS, na webe za 62

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...