Přejít na obsah

Tažné zařízení


Jan R.

Doporučené příspěvky

Tak pro všechny co mají zájem o domontáž tažného na Scalu.

V TP jsem měl hmotnosti zapsány tak už jen vybrat tažné kde a které koupit. Nakonec jsem šel spíše po ceně a vybral toto:

 

https://www.amsa.cz/Scala/4554-Tažné-zařízení-ŠKODA-Scala-Bajonet

a k němu tuto el. instalaci:

https://www.amsa.cz/AUDI-66223/3994-Elektroinstalace-AUDI-ŠKODA-SEAT-VW-748503-13-pin

 

Montáž si provedl sám. 

Demontovat zadní lampy poté nárazník. To byl trochu problém, protože šrouby co drží ze stran nárazník do blatníků jsou na většině aut montovány zespodu tady jsou zeshora. To se k nim nedá dostat. Musel jsem sundat kola a částěčně demontovat plastové podběhy.  Poté již bez problémů. Demontáž ocelové vyztuhy pod nárazníkem. 

Tažné se zasune do nosníků a v místech šroubů se odtrhnou krytky, které kryjí na nosníku díry pro šrouby. Poté výřez nárazníku dle přiloženého nákresu a protažení kabelu k zásuvce již připraveným otvorem od výrobce. Zpětná kompletace nárazníku a všeho okolo. Výztuha se již zpět nedává. Tvoří ji vlastně tažné.

Pak odmašlit plasty a koberce na levé straně kufru. Začnete u levých zadních dveří a postupujete dozadu :) musí se i plasty kolem oken v kufru vše je na sobě závislé.

El instalace se vzadu připáskuje a jednotka upevní. Pak se musí protáhnout kabel prahy dveří dopředu k pojiskám a tam připojit na elektriku vozu. Vše je v manuálu dobře popsáno. 

Jednotku tažného jsem vybral typ Flex a ta umožnuje provoz bez kodování jednotek ve voze. Jde v podstatě o možnost po nakodování využívat to, že se při zařazení zpátečky s vozíkem neaktivuje parkovací asistent a dále využití  jízdních asistentů. Zatím jsem toto neřešil a při couvání asistent vypnu ručně tlačítkem. (pokud by někdo uměl nakodovat jednotky pro vozík  dejte vědět) 

 

Práce v klídečku  s obědem a kafíčkem během sobotního dne. Ještě jsem u toho stihl přezut na letní kola a vyčistit promazat zadní brzdy.

Ted mi už jen zbývá zápis do TP

Ještě dodám foto jak tažné vypadá na voze. 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pane jo, za osmičku a ještě dost práce a bez podpory infotainmentu😒 Docela jsem rád, že jsem koupil origo. 

 

Ale Bartom, jsi šikula, to jako klobouk dolů👍

 

Akorát nemusíš mít na zápis doklad, že Ti to montovala firma s certifikací???

To je mi trochu divné. 

 

Edit: jo už to čtu, musíš prvně na STK. 

Jo ne... 

Od 1.3.2021 musíš mít opravdu certifikát od firmy!

Tak snad někoho za flašku seženeš😒

Musí to ale být dost dobrej známej, že se zaručí za tebe jako, že to dělala jeho firma. Nevím no. 

 

Osobně bych to dal raději někomu udělat a odvézt si auto už se zapsaným TP😊

Editováno: , autor: keras1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...