Přejít na obsah

Změna alu - nejsou v TP


winkcz

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

nedávno jsem pořídil SIII, dodáno na alu 17 zimních. Brousil jsem si zuby že tam hodim hezký 19ky na léto, kamarád mi řikal že je musím mít v techničáku. Tak jsem tam kouknul a mám tam jenom ty 17ky .... Pročítal jsem net a vlákna tady na foru. Na netu jsem našel to že se to dá do techničáku něják dopsat, ale tady na fóru někdo psal že už to od určitýho roku nejde. Máte s tím někdo zkušenosti nebo víte jak to tedy je a jakej je postup prosím ? 

 

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Resim stejny problem. V TP max. R17 a na leto chci dat R18.
Chtel jsem koupit original alu kola Skoda,ale ty se bohuzel prodavaji bez typoveho listu,ktery je pro dodatecny zapis nutny.
Dale jsem kontaktoval Skoda auto se zadosti o dodatecne dopsani do TP a bez uspechu. Odpoved,ze pro me vozidlo neni homologace jinych rozmeru, tak Skoda auto nezapise.
Tzn.,ze pokud jiz z vyroby nebylo dodano ve vybave,ktera ma napr. R18 v zakladu nebo nebylo objednano s R18 jako dodatecna vybava,tak tam jsou zapsany zminene R17. Na toto prodejce pri prodeji vozidla samozrejme neupozornuje!!! Jaka je tedy legalni cesta zapsat napr. R19. Koupit kola jineho vyrobce nez je Skoda, ktery dodava ke kolum typovy list potrebny pro zapis do TP. Vetsina prodejcu na netu v konfiguratoru podle rocniku a modelu vozidla doporuci kola,ktera je mozne nasledne legalne zapsat. V podstate to je cele jen bordel. Napriklad,kdyz do TP na zaklade typoveho listu a koupe neorigo kol urcity rozmer zapisu,tak je muzu nasledne prodat a jiz legalne si dat ve stejnem rozmeru origo kola Skoda. Jine info zatim nemam. Take budu rad za dalsi doporuceni jak pripadne vyresit. Diky. T.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri kupe ste setrili na naspravnom mieste,takze zostanete legalne na aute s tym,co ste si vy,alebo 1 majitel objednal.Ziadna legalna moznost momentalne uz nieje.Auto by sa tym stalo nesposobile,hlavne co sa emisii a spotreby tyka,co su dnes vazne sledovane kriteria.

Nelegalne si tam samozrejme mozete zavesit cokolvek,ale s vedomim pripadnych nasledkov/STK,nehoda a poistne plnenie z nej suvisiace/

https://webapps.skoda-auto.sk/rozmery-pneumatik

Toto platilo do do 30.8.2018,teraz este prisnejsie sledovane,ale aspon obraz,o co sa jedna....

Čo je Tyre Cluster?S príchodom emisnej normy EURO6 boli vo výrobnom závode ŠKODA zavedené takzvané "tyre clustre", ktoré určujú aké pneumatiky môžu byť na konkrétnom vozidle použité. Podľa základnej a príplatkovej výbavy vozidla bude v OEV vo VERZII konkrétneho vozidla zapísaný "tyre cluster", ktorý určuje použitie alternatívnych rozmerov pneumatík a diskov. Prosím venujte pozornosť nasledujúcim tabuľkám pre jednotlivé modely a tyre clustre, ktoré určujú aké alternatívne rozmery pneumatík a diskov budú zapísané pre dané vozidlo v OEV. Po vyrobení vozidla nebude možné zmeniť "tyre cluster", takže na vozidlo nebude možné použiť iný rozmer pneumatík a diskov okrem tých, ktoré sú uvedené v OEV a v COC.
 

 

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nepřijde mi, že by to byl problém toho, že "někdo šetřil při koupi". Spíš to lidi vůbec nemusí napadnout. Mě by to taky nenapadlo. Z výroby tam mám 18´ ale při objednání jsem maximálně věděl to, resp. jsem předpokládal, že tam mohou být i 19´. Bral jsem to podle toho, že je Škodovka nabízí v katalogu i v konfigurátoru, tak bych předpokládal, že je tam mohu kdykoli bez problému dát. A ne, že když to tam není z výroby, tak to dodatečně už nejde.
Přijde mi to jako zbytečnej opruz...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@deto Technicky tam rozdíl není. Rozdíl je v homologaci podle nové metodiky. Dříve v podstatě všechny SIII třeba s 1.8 TSI měli "stejnou spotřebu i emise", dle nové metodiky se musí jednotlivé modifikace homologovat zvlášť a proto má i každé auto "jiné emise" v závislosti na zvolené výbavě, velikosti kol a dalším. A tyto hodnoty musí právě splňovat pro všechna "přípustná obutí". Tedy pokud většími koly dojde k navýšení těchto hodnot (auto spadne do jiného "Tyre Cluster"), nejsou v TP povoleny.

 

Zásadní problém je v tom, že na to výrobce/prodejce neupozorňuje a dříve to takto nebylo, tedy většina kupujících s tím nepočítá. Stejně tak, jako u Scaly není možná dodatečná montáž tažného zařízení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doteraz si auto kúpil na 17”a väčšie kolesa si si zaobstaral potom a teraz je to naopak -objednaš na veľkých (ak ich chceš )a menšie dokúpiš neskôr(napr zimné )ale to musíš vedieť pri objednaní  auta -predajca na to neupozorni a doma zistíš že sa voziš na veľkom aute a kolesa máš z furika (vlastná skúsenosť )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi tohle je taky pro me velmi aktualni tema. Superb 1.4TSI koupen v Estonsku v 09.2018 se 17" disky. Na zimu dobre, ale na leto bych si chtel poridit vetsi a to 18". S disky 19" je samozrejme auto hezci, ale bez adaptivniho podvozku by to asi uz nebylo tak komfortni.

V Estonsku velky technicak neexistuje je tady jen maly a tam nejsou zapsane zadne disky ani pneu taze je vlastne jedno co si na neho koupim tady to nikdo nerei. Prvne jsem chtel origos Skoda disky bazarove tady nikdo neprodava a Skoda za ne chce hrozny peniz okolo 7000Kc za jeden. Byl jsem rozhodnuty koupit italske disky Mak Wolf 18" ktere se mne libi, maji stejne parametry (dira, offset atd) jako origos a maji prej v krabici I nejaky ten papir, s certifikatem TÜV pro skodovky. Nebo koupit replica Pegasus cinske. Doplnim, ze jsem mel na Mercedesu E320CDI nove replicy  a nebyl s nimy za 5 let absolutne zadny problem. Tady v Estonsku po zakoupeni takovych disku co jsem uvedl neni zadny problem (pojistovna, policie, STK)

Ale co potom treba za 2-3 roky az pojedu s autem zpatky do Ceska a budu ho chtit prihlasit u nas budou opruzovat, ze to ma jine disky? Vzdyt jestli to neni nikde zapsano tak nemohou vedet s jakymi jsem je koupil? Umel by nekdo poradit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak to tam neriesia,mozes byt iba rad.

A aha,v akej akcii maju paradne origo 18"disky:)

https://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/hlinikove-disky/kolo-z-lehke-slitiny-cassiopeia-18-3v0071498a-hz9x/0/1/24/43/1001

Akurat pozeram,ze u teba su riadne drahe:o

https://pood.skoda.ee/et/a/valuvelg-cassiopeia-8jx18-et44-119

 

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je rozdil co? Ty disky za 160 Euro (4100Kc) je krasna cena. Kolikrat jsme tady meli I drazsi benzin nez v sousednim Finsku. A v Tallinnu pivo v restauraci pod 6 Euro nekoupis :D

Ale k tematu. Tady to prave neresim, ale jak jsem psal mam z toho starch az se budu vracet do Ceska a auto budu prihlasovat s ne origos diskama. Co na to reknou u nas?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 2. 2019 na 6:31, Patrik1971 napsal:

Pri kupe ste setrili na naspravnom mieste,takze zostanete legalne na aute s tym,co ste si vy,alebo 1 majitel objednal.Ziadna legalna moznost momentalne uz nieje.
 

 

Toto nie je pravda, ja len potvrdzujem skusenosti chalanov, vela aut na predajniach je na 17tkach a mam rovnaku skusenost, ze aj pri spomenuti vacsieho obutia na leto predajca mlcal. Technicak pride, ked je auto kupene.

 

Riesenim je zapisanie alternativneho rozmeru pneu/rafiku od ineho vyrobcu, ktory ma certifikat pre vase auto/motorizaciu a potom dat skodovacke kola. S novou metodikou je to vpohode..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naco vsetko uz by nas mali predajcovia upozornovat?Kupujeme my,tak si treba pred kupou taketo veci odsledovat,precitat,nastudovat,teda v pripade,ze je pre nas kupa auta vaznym,niekedy aj celozivotnym rozhodnutim.

K tej tvojej druhej casti....to bolo mozne v minulosti,momentalne je to uz vylucene a o legalnosti to ani nechyruje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moju skusenost som popisal. Ked som predajcovi povedal, ze tam dam na leto vacsie kola, tak mlcal, nie som sam.

 

Zapisanie alternativneho rozmeru pneu/rafiku pre disk s certifikatom pre dany typ auta robia prislusne urady.

Bavime sa o SIII zakupenom v dobe tyre cluster a rozmerov podla toho urcenych.

Teraz nemusis nic zapisovat, mas tam 17/18/19..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...