Přejít na obsah

Změna alu - nejsou v TP


winkcz

Doporučené příspěvky

update: byl jsem na STK kde mi jeden chlapík řekl že je to v poho, dal mi nějaký vzorový technický průkaz se stejnym typem mého auta a řekl ať si s tím jedu na magistrát to zapsat. Tam mě poslali do hajzlu že jak můžu chtít zapsat co neni přesně na moje vinko.... Druhý den jsem jel znova na STK kde byl zase jiný technik. Ten mi řekl že mi udělá na ty kola STK a potvrzení jenom když na nich přijedu a budu mít typový list.

Celý je to divoký ... na magistrátu mi řekli že jakmile mi to projde s těma kolama STK tak že mi je zapíšou.

 

Jediný čeho se bojim je že i když koupim kola s typovym listem tak pak chytnu zase někoho jinýho kdo to nebude chtít schválit nebo zapsat .... Asi je to celé o lidech. Ale zase co pak s kolama že jo....

 

Jinak v mém případě čekám na březen koupim letní 19 s typovým listem, pokřížkuju se a jedu na STK.

 

Dám pak vědět jak jsem dopadl .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 3. 2019 na 13:25, Patrik1971 napsal:

Fakt tam nemas ziadne alternativne pneu?Ja to tam mam rozpisane snad na 8 riadkov.Rozne disky,rozne pneu,sirka v palcoch,rychlostne a zatazove indexy a pouzitie pneu na zimu.Je tam cela stat iba o pneu a diskoch.

20190301_133300.jpg

Oprava...tak vpravo dole mám naozaj viacero rozmerov pneumatík. Ja som mal na mysli ten zápis vpravo hore, tam mám iba aktuálne 215/55 R17.

Ale ak sú zapísané aj "vpravo dole", znamená to že ich môžem dať tiež na auto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj , mam stejny problem.. :/ auto jsem koupil z německa na R16 (ty vypadaj strašně a uz jsou na prodej..) na zimu jsem koupil R17 ktere mam v TP a na leto jsem si maloval jak pořidim R18 Pegasus a necham si dodatečně zapsat do TP .. teda řeknu vam docela ledova srpcha po vsech telefonatech na dopravni úřad a škodovku :) vlastne jsem se dozvedel presne to co tady vsichni píšete .. pochopil jsem ze jedina možnost je koupit neoriginal R18 s typovym listem, na STK ziskat povoleni a zajit na urad nechat zapsat a pak uz mi nic v Pegasusech nebrani?Chapu správně? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi dnes jsem byl objednat disky Mak Wolf 18"a zenska v pneu obchode mne rika, ze budu mozna porebovat I senzory vzduchu ktere se montuji dovnitr disku. Cena na 4 kola 225 Euro !!!!!!! Doufam, ze to neni pravda. Muze nejaky zkuseny skodovak neco k tomu dodat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 3. 2019 na 14:44, winkcz napsal:

update: byl jsem na STK kde mi jeden chlapík řekl že je to v poho, dal mi nějaký vzorový technický průkaz se stejnym typem mého auta a řekl ať si s tím jedu na magistrát to zapsat. Tam mě poslali do hajzlu že jak můžu chtít zapsat co neni přesně na moje vinko.... Druhý den jsem jel znova na STK kde byl zase jiný technik. Ten mi řekl že mi udělá na ty kola STK a potvrzení jenom když na nich přijedu a budu mít typový list.

Celý je to divoký ... na magistrátu mi řekli že jakmile mi to projde s těma kolama STK tak že mi je zapíšou.

 

Jediný čeho se bojim je že i když koupim kola s typovym listem tak pak chytnu zase někoho jinýho kdo to nebude chtít schválit nebo zapsat .... Asi je to celé o lidech. Ale zase co pak s kolama že jo....

 

Jinak v mém případě čekám na březen koupim letní 19 s typovým listem, pokřížkuju se a jedu na STK.

 

Dám pak vědět jak jsem dopadl .

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Kupoval som nove disky 20" z alternativnym rozmerom. 
Mal som k tomu certifikat od predajcu TUV Austria. Disky Dotz.

Zapisanie na Slovensku do velkeho TP na okresnom urade odbor dopravy.

Podanie 10 min. Povedali ze do 10 dni. Zavolali po 4 dnoch, ze je to v cajku.

Pokukoval som aj po diskoch Japan Racing, ale tie nie su homologizovane pre EU.

Vcera som ich ale videl na jednom aute v BA. :-)

 

V Cechah to budete mat urcite podobne.

Editováno: , autor: maxalera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toto som nasiel na strankach VW.
 

Odkedy platí WLTP a RDE?
Prechod na štandard WLTP a RDE prebiehal postupne od septembra 2017. Testovacia metóda WLTP je povinná pre všetky novo homologované automobily od septembra 2018, rovnako ako obmedzenie počtu častíc (PN) v RDE. Od septembra 2019 bude záväzné RDE obmedzenie pre hodnoty oxidu dusíka (NOx) pre všetky novo homologované automobily.

 

NEDC, WLTP a RDE su programy pre homologizaciu novych vozidiel, ktore sa dostavaju do predaja. Neriadi sa tym pouzivanie vozidiel. 

 

Ja mam auto predavane po septembri 2018 ale vyrobene pred tymto terminom 4/2018, cize idem podla starej homologizacie.

Chapem co chces povedat. Ale myslim, si ze kolesa s alternativnymi rozmermy su dodatocna montaz doplnkov do vozidla. A neviem ako by sa na na toto mohla vztahovat WLTP.
Myslim, ze WLTP je urcena pre vyrobcov a predaj. Tie auta maju tak ci tak realne vyssiu spotrebu, lebo kazdy jazdi inak. Jeden na spotrebu, druhy s tazkou nohou vychutnava emocie z jazdy.

Ak by museli predajcovia doplnkov riesit kazdy doplnok certifikovanim pre vsetky auta, to by sa nemohlo nic predavat, to by boli strasne naklady a zozralo by to kopu casu.

Nemohli by sme si zavesit ani prives za auto. Lebo s nim nebol certifikovany. To by nastal kolaps ekonomiky. Nemyslim, ze by kolesa a ich schvalovanie podliehalo WLTP.

Ale ak sa mylim, tak to je pruser.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak to mate dost blby. Tu STK u nas zatial nemame povinnu pri zapise kolies, dufam, ze ani nebudeme.

Aj tak nechapem, ze u vas aj u nas robia s autami take buzeracie. 

V Nemecku sa tunuje bez problemov. Sme v EU a v kazdej krajine to je rozdielne. K comu to je dobre neviem.

Napr. sirsie koleso nikomu neublizi ani nikoho neposkodi, len tvoju penazenku :-). Je to hlavne o ludoch, magor dokaze ublizit i "ze standarni seriovkou".

Na emisie je uz aj tak neskoro. A ked pridu elektormobili, tak sa to cele otoci v prospech ekologie. To si ale este pockame.

Zisla by sa harmonizacia v tejto oblasti pre celu EU.

Editováno: , autor: maxalera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec chlapi,

 

pročetl jsem celé vlákno a i další vlákna zde na fóru ohledně zapisování kol do techničkáku. Mám trojkového Superba z roku 2017 (nový) a v techničáku mám zapsaná jen 16” a 17” kola. Koupil jsem však na léto 19” - originál Škoda, které se dávají na RS modely - Supernova a k tomu Pirellky, které opět přímo dává Škoda z výroby. Samozřejmě typový list nemám a řeším zapsání do techničáku. Volal jsem do Škodovky i salónu, kde jsem kola kupoval a vysmáli se mi, proč jsem si rovnou nekoupil 19”. Je to celé jen a pouze o marketingu, protože dobře vědí, že lidi pak shání kola za lepší peníze. Emise a další vyjdou v podstatě stejně, protože ten můj model běžně jezdí na 19”. 

 

Tedy náhodou, nemáte někdo typový list, že? Případně hledám i oběžníky na stránkách Ministerstav dopravy, každý výrobce tam zveřejňuje různé dodatky a dle vyjádření STK a úřadu to lze zapsat i na základě tohoto dodatku, kde jsou napsané nějaké úpravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, ka_r_los napsal:

https://www.mdcr.cz/getattachment/Dokumenty/Silnicni-doprava/Schvalovani-vozidel/Stanoviska-vyrobcu/28-2018-6095.pdf.aspx?lang=cs-CZ

superb III nemá uveden žádný alternativní rozměr

Teoreticky zkus přímo škodovku, proč u tvého vozu není v prohlášení o shodě uveden i jiný rozměr pneu

 

Jo na MDČR jsem koukal a Škodovku jsem zkoušel. Bylo mi řečeno, že typové listy již nedávají a nechtějí dávat. Jediná možnost je, koupit si neoriginální kola se stejným rozměrem, kde typový list je :-D je to na hlavu...

Jinak ještě to dohledávám skrze výrobce, na stránkách ministerstva jsou schválení výrobci kol. Pro Škodovku to prý dělá Ronal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...