Přejít na obsah

Columbus - problém s mapou


Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

 

koupil jsem Octavii III, rok 2013 (výroba 11/2012). Je to výbava elegance, tedy Columbus. Bohužel předchozí majitel tam neměl mapy. Zkoušel jsem koupit novou SD kartu, naformatovat na FAT32, stáhnout ze ŠKODA AUTO originál mapy, vše jsem udělal podle návodu, ale po vložení do auta mi to prostě data nebere a v navigaci to píše, že nejsou platná data. V autorizáku mi řekli, že úplně ty první vyráběné octavky musí mít original SD kartu s navigací, že až ty vyráběné například od 6/2013 to funguje i na neorigo SD kartu... Koupil jsem tedy original navigační SD kartu.. Po vložení mi to už ukázalo mapy, ale za 10s to napsalo, že nejsou navigační data platná. Nutno podotknout, že navigace se neobjeví vůbec - nejde o to, že není aktualizovaá, ale že se vůbec neobjeví.. 

 

Nevíte někdo prosím jak na to? Zkoušel jsem snad už vše.... 

 

Ještě jsem někde četl, že tu original kartu mám aktualizovat (mám tam EU 2017), ale má jen asi 18giga a karta na aktualizaci map potřebuje mít 32gb, soubor má asi 25giga a všude na to upozornuji, tak tomu fakt nerozumím... Pokud někdo zná tent problém, moc budu rád za pomoc.. 

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název tématu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Columbus má mapy uložené na interní paměti.

2. Pokud došlo k chybě při nahrávání map u Columbuse není možné mapy nahrát v běžném režimu.

3. originální sd kartu potřebuje jen Amundsen

 

Pro ověření výše uvedeného je nejlépe uvést VINko vozu.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ak neuspeje/co si nemyslim/,tak potom sa da aj.....

Přenechte aktualizaci servisnímu partnerovi

V případě potřeby nebo potíží s aktualizací kontaktujte, prosím, nejbližšího servisního partnera ŠKODA. (Poznámka: aktualizace u servisního partnera je zpoplatněná dle jeho hodinové sazby.)

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci diky, ale zas takovej blb nejsem, z toho update jsem stahl i aktualizaci (na jinou kartu, na te kartě na mapy jsem nechal pouze mapy) a aktualizace se mi udelala. 

 

Jen mapy nejsem schopnej tam dostat, jak rikam, nejde o aktualizaci, ale o to, ze mapy nefunguji vubec. Jak puse Patrik1971, to jsem již také udelal a řekli mi, at koupim original SD kartu s mapama, což jsem taky udelal - pri vložení do slotu se mapy rozjely, ale za 10s se ukázalo to stejny a nazdar.

 

vin: TMBAJ9NE6D0006160

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. nahrát software 0411 v servise(pokud je ještě původní software = 1 hodina)

2. zkusit nahrát mapy stejnou cestou jako je určená pro nahrání software 0411, pokud nepůjde je cesta opravy složitější a servis není schopen dle mého sám vyřešit(další hodina nahrávání)

 

 

VIN primárně posloužilo k ověření, že již z výroby je ve voze Columbus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...