Přejít na obsah

Poškrábané čelní sklo


Macouch

Doporučené příspěvky

Ahoj, někdy v prosinci 2018, cca 3 měsíce po koupi nové O3 FL, jsem si všiml drobného škrábance na čelním skle. Taková krátká teňounká vlásečnicová rýha. Je stoprocentně z vnější strany skla, když přes ni přejedu nehtem, je to cítít. Do té doby auto nebylo ani v myčce, za tu dobu jsem ho myl jednou ručně. Pak jsem někdy na konci ledna 2019, když bylo krásné počasí, zajel jsem s tím teda poprvé do myčky. Na čistém skle po mytí se objevily další vlásečnicové škrábance. Všechny jsou vertikální, je to vidět hlavně proti slunci, některý jsou dlouhý kolem 1-2 cm, jiný třeba i 10 cm. Méte s tímto někdo taky problém ?? Na zadním skle ani na sklech ve dveřích jsem si žádných podobných škrábanců nevšiml. Záměrně skla pořádně umyju a nafotím. Konzultoval jsem to s bratrancem z autorizovanýho ŠA, prej tomu trochu pomoct kamenem a vyměnit. Na druhou stranu jsem od otce slyšel, že jeho kamoš, co má taky novou Škodovku, tak to řeší taky, prý se sepisoujou nějaký žaloby přímo na Škoda Auto kvůli nekvalitním sklům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

No to sklo nie je bohvieco, ale mozem povedat, ze cez zimu dostalo zopar peknych ran od kamienkov a okrem jemnych dobancov na nom nie je ziadna prasklina. Takze na jednej strane mi pride maksie, ale zas na druhej strane mozno nie je tak krehke a nachylne na praskliny, ale to je len moj dojem...

 

PS - mam na skle jeden 10 cm skrabanec akoby vyryty zalamovacim nozom, ale netusim kedy a ako vznikol.

Editováno: , autor: misor1994
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 8 měsíců později...

To sklo vážně moc nevydrží a v kombinaci s dešťovým senzorem je to neštěstí. Když necháte zapnutý, pak stačí jedna šikovná kapka a stěrače se rozeběhnou po suchém okně. Tak snadno dojde k poškrábání, stačí zrnko písku... Takže, nenechávat volič stěračů v první poloze, vždy důsledně vypínat! 

 

(Proč není nikde kontrolka, že automatické stěrače jsou aktivní? Asi stejný dotaz, jako proč není nikde kontrolka na vyhřívání zrcátek...). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Emil-Z k čemu kontrolka, když je jasné, že tato funkce funguje v případě, že patřičný ovladač dáš do polohy "ON" na danou funkci. Totéž vyhřívaná zrcátek, v případě, že nejsou přepnuté na výhřev, tak nefunguje. Bohužel dešťový senzor je jen na jednom místě a bohužel je smůla, když se kapka zrovna trefí do něj ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez kontrolky to vždycky zapomenu vypnout a pak bude poškrabaný vokno při náhodné kapce. No, na tej páčce vod stěračů se to po sednutí do auta vokem dost špatně poznává, jestli je v první horní poloze (auto) nebo v základní poloze. A když ji dám dolů (jakože vypnout automatiku) a vona už bude dole, tak se spustí jedno setření = nasucho zase vede k poškrábání okna, tak proto...(Stejně tak zapomínám vypnout ten výhřev zrcátek, ale ten naštěstí nic neponičí, jen zbytečně hřeje a žere energii...). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blbost. Ked ju das dole, nespusti sa zotretie. Robis to teda zle a zatlacis to velmi dole. Sklo sa jemne poskriabe vzdy. Musel by si mat na nom od nova nejaku keramicku ochranu alebo nieco podobne, aby sa neposkrabalo. Hlbsie skrabance uz su vecou pouzivania stieracov napr v zime v kombinacii s ladom, pouzivanie kovovej skrabky a podobne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To misos1994: Když sednu do auta a nevím, v jaké poloze páčka zůstala, chci ji dát dolů (deaktivovat automat). Když už ale byla dole, další stisk dolů = jedno setření. Setření na sucho vede k poškrábání okna tehdy, když na skle (za stěračem) zůstane kamínek, zrnko písku (křemen tvrdší než sklo). Již 2x jsem měl hlubší rýhu, vždy dle tvaru a směru kopírovala chod stěračů... U všech předchozích aut, bez senzoru, deště nikdy nebyl problém. Vono to x krát na sucho dopadne dobře, ale pak smůla a rejha :(

 

PS: Připojištění okna je samozřejmost, ale výměna není můj koníček. Když není skutečně nutné jet do servisu, raději tam nejezdit... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 23. 2. 2019 na 15:59, Macouch napsal:

Proti slunku se to soce blbě fotí, ale ty škrábance tam jsou vidět. Několik horizontálních a pár vertikálních. Spolujezdcova strana čelního skla

IMG_9273.JPG

IMG_9275.JPG

 

V 23. 2. 2019 na 15:59, Macouch napsal:

Proti slunku se to soce blbě fotí, ale ty škrábance tam jsou vidět. Několik horizontálních a pár vertikálních. Spolujezdcova strana čelního skla

IMG_9273.JPG

IMG_9275.JPG

Podarilo sa tie skrabance  doriesit ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte. Poredte co spravit s mikroskrabancami na prednom ale aj bocnych sklach. Auto ma par mesiacov, cez zimu nebolo skrabane skrabkov, umyvane len v penovom raji penov a oplachnute wapkov bez kief. Okna zvast este neboli umyvane, nebolo treba auto je garazovane a tie male mikroskrabance sa ukazali az teraz pri jazde do roboty rannym ostrym slnkom. Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...