Přejít na obsah

Cena mot.olej v AS & vlastní olej.


ski1961

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Docela zajímavý, ale ty jejich argumenty.... Kdyby nechtěli tolik rejžovat na oleji tak povolí přinést vlastní o 2/3 levnější olej. Místo toho vymýšlí tyhle bláboly o poškození motoru skrz přinesení vlastního origo oleje, který je úplně stejný jak ten v 200l sudu co maj v AS.

 

ps. troštu ot., ale nejvíc mě rozesmálo: ?

Citovat

„Kvůli levnějšímu oleji jsem dlouho jezdil ke známému garážistovi,“ líčil mi jeden můj známý. „Pak mi ale odešel jeden procesor. Garážista se v tom týden vrtal a pak nechal auto odtáhnout k autorizovanému dealerovi, kde díky diagnostice přišli na to, kde je problém a za den auto opravili. Takže já jsem s garáží skončil a jezdím už i na olej jen do autorizovaného servisu, kde je to sice opticky dražší, ale mám pocit, že dnešní auta už jinam nepatří.“
A za onu odbornost a vysokou kvalitu práce by měl být člověk připraven zaplatit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ibe  té Tebou citované části z článku jsem se taky velice zasmál..je neuvěřitelné, co si dokážou vymyslet a napsat, ale dobrá masáž..Ti, kteří se v tom nedokáží orientovat začnou možná jezdit si měnit olej za jejich super ceny ??

Já tedy osobně za tu jejich údajnou odbornost a vysokou kvalitu práce připraven platit nejsem, protože mám zkušenost úplně opačnou, aspoň tedy tam, kde jsem byl..

Editováno: , autor: ski1961
  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak, jako "masáž" pěkné. Mne na tom hlavně zaujalo kolik "subjektů" se cestou na tom oleji napakuje. A hlavně, že to potvrzuje to co už někteří říkáme dlouho, s cenou oleje v tom ŠA není sama. A upřímně, co by chtěli na té výměně oleje dělat "odborného", nářadí je na to stejné jako v dobách 120 a práce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Znedlob  další je po roce a na té se mění pouze brzdová kapalina, pokud tedy dotyčný nemá nastavený roční interval výměny oleje, nebo za ten rok najede km toho delšího intrevalu...jinak vzducháč se při po 2 letech nemění a pylový si zřejmě nenechal vyměnit, stejně jako já, protože to třeba zvládne sám za jinou cenu :-)

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej jsem dal Shell 5w30 norma VW 504 (600kc za 4 litry), neměli s vlastním olejem žádný problém, dokonce jsem si  mohl přinést i svůj olej. filtr, ale ten zase nemají tak drahý, takže jsem bral ze servisu, ale kdybych měl svůj,  prohlídka by se dostala pod 1000 Kč. Pylový filtr jsem koupil Bosch s aktivním uhlím za cca 250kc a budu měnit sám, u jedničkové Fabky jsem si jej taky měnil sám, je to úkon na 2 minuty na parkovišti. 

Editováno: , autor: Durannn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pilák taky měnit budu po roce sám. Vzducháč je 4roky/60tkm ne? Jinak u nás chtějí výpalné 400 za vlastní olej, což se mi furt vyplatí. Jaký je ale rozdíl mezi HELIX Ultra Professional AV-L 0W-30 5l a HELIX Ultra ECT C2/C3 0W-30 4l ? Přepokládám že žádný. ?

Editováno: , autor: Znedlob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Znedlob Je v nich rozdíl jen ve značení norem. ECT jich má více = je určen pro více automobilek. Složení bude ale patrně shodné, protože parametrově jsou zcela totožné. Osobně používám roky řadu Professional bez problémů, ale asi už nebudu, jelikož po poslední výměně (přechod ještě ze starého 5W30 AV-L na 0W30 AV-L je motor nepatrně hlučnější a mě to strašně se*e.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předpokládám že ano, ač mě několik olejářů přesvědčovalo, že to prostě vliv mít nemůže, protože 0 nebo 5 je jen pro zimní hodnotu a při teplém motoru to nepůjde poznat. Ale když jsem vždy dával 5W30 a najednou lil tu 0W30, tak to je prostě voda (co pak mají říkat ti z Vás kdo už lijí do nových motorů 0W20). Takže jelikož už Shell 5W30 dělat dál nebude, bohužel budu vybírat letos jinde.

 

Takže buď ten rozdíl dělá viskozita, nebo něco změnili v "receptuře". Zvuk se změnil hned po samotné výměně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, ski1961 napsal:

@Znedlob, jak už jsem psal, rozdíl je jen v tom, že jeden má více specifikací a hodí se pro více aut..řidší být nemůže, protože oba mají stejnou viskozitu 0W-30...

To bylo na ten hlučný motor. Nechtěl jsem citovat abych nedostal na hubu. ?

 

Jinak ten clean set je vtipný. Dle čísla je to mlhovka... že by někdo žehlil průšvih? ? ?

Editováno: , autor: Znedlob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka co je lepší... 0w30 mi přijde levnější než 5w30. Co kvalita, mazací schopnost nebo případně zmíněná hlučnost.

 

Jinak ještě jsem narazil ještě na CASTROL EDGE 5W-30 LL TITANIUM FST 4l a Shell Helix HX8 ECT 5W-30 5L .?

 

Ted mám najeto cca 1000km. Mám tu 0w20 vyměnit třeba v 5000km?

Editováno: , autor: Znedlob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Znedlob řídím se jednoduchou pomůckou od člověka, který dělal celý život motory..jestli 0W-30 nebo 5W-30 si rozhodni podle tvého ježdění...samozřejmě neuděláš žádnou chybu ani jedním, ale všeobecně platí, že řidší 0W-30 se doporučuje pro ty, kteří jezdí hodně málo, tzvn. kolem komína, tedy časté studené starty i v zimě..tím že je řidší, tak v těchto případech se rychleji dostává na potřebná místa a rychleji maže..kdežto ten hustší 5W-30 se zase dá doporučit pro ty, kteří jezdí hodně, jezdí převážně dálnice apod..

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...