Přejít na obsah

Cena mot.olej v AS & vlastní olej.


ski1961

Doporučené příspěvky

@Znedlob heled osobně bych to tak brzy neměnil..je to jen mů názor, ale ty dnešní motory nejsou motory z doby Š120, kde byly záběhové oleje a brzy se vylévaly apod..ale osobně bych to nechal klidně až na těch 15tkm..on to zase až takový rozdíl není mezi tím 0W-20 a 0W-30...ale to už je fakt na tobě..dřívější výměnou určitě nic nezkazíš :-)

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ski1961 ano máš naprostou pravdu, mazací schopnosti neztrácí, ale nenechával bych prvonáplň delší dobu, je zde určitá možnost železných mikročástic, ale dnešní nové motory na tom jsou podstatně lépe. To už sme docela dost OT.☺️

Editováno: , autor: Ibe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přátelé, trochu jsme se zase v posledních příspěvcích nechali unést a dostali jsme se trochu jinam, než o čem je téma..témata jaký olej apod. jsou zde :

https://forum.skodahome.cz/topic/131642-aký-olej-do-12-tsi-ea211-vymena-oleje-a-filtru/

a nebo zde :

https://forum.skodahome.cz/topic/140627-jaký-olej-a-filtr-do-10-tsi/

 

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak tohle zažil můj známý v jednom nejmenovaném autorizáku. S ničím neměli vůbec žádný problém, ani s tím  doneseným olejem, vše bude OK. Při přebírání vozu se zjistilo, že v tom servisu je problém snad ve všem, jen zdánlivě odstraněné  reklamované vady, odřený lak, ke kterému se nepřiznali, zašpiněné čalounění, které prý již bylo, neznalost (nebo hraná neznalost) vydaných technických pokynů automobilky při  následné opětovné reklamaci........ Pro úplnost dodám, že se nejednalo o Škoda servis, ale to se  hodně podobně děje napříč všemi značkami. Asi kamarád zrovna ten den kápl na nového, ještě nefundovaného  mechanika, nebo snad  i na blba přejímacího technika, nebo to je vše jinak........ 

 Prostě radši si ten olej zaplatím, ale ať  to proboha  má v tom servisu  nějakou úroveň. Já se jen dnes bojím, aby se na mé skoro nové Fábii v záruce nic nevysra..o. Jakou má smysl ta dnešní až 5-ti letá záruka u Škodovky, když  má člověk strach to dát opravit. Nejsem nějaký puntičkář, ale za svůj  celý škodovácký život jsem již vystřídal v zárukách  svých vozů  celkem 5 autorizáků a i když jsem vždy uplatňoval v záruce celkem jasné  a jednoduché věci, tak vždy byla nějaká potíž, nějaký nedodělek apod.  Ach jo..........?

Sumasumárum, co vlastně získám při svém přineseném oleji, když to ostatní stojí za pikaču. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic ve zlém, ale tvůj příspěvek je úplně mimo téma, možná tedy jen ta poslední věta..co tím získáš ? ušetřených cca 2-2.500,- dle AS na oleji, ale je to každého věc..já si za ušetřené tisíce raději naplním nádrž, než bych to cpal nenažranému AS za jejich amorální cenu oleje ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uznávám, trochu více jsem odbočil.  Ale co má člověk dělat, když auto je v záruce a má jít  na předepsanou výměnu oleje a neberou mu vlastní olej. Prostě jen akceptovat předraženou cenu, nebo se snad na to vykašlat, vyměnit olej doma a přijít o tu záruku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano máš pravdu..pokud se v tvém okolí nachází AS, který ti ho nevezme, tak ti bohužel nic jiného nezbývá, než akceptovat tu jejich předraženou..a opravdu se v tvém okolí takový AS nenachází ? Já třeba jezdím do AS, kam jezdí i pražáci, ačkoliv to tam mají jednu cestu 60 km..auto bere skoro nic a ta úspora je i tak stále dost vysoká, aby se jim vyplatilo jet i dále :-), ale to už je na každém..znám majitele, který na tohle nadává, ale je tak línej, že nezvedne zadek a není schopen jet 20 km do jiného, kde mu olej vezmou, ale on má ten jaeo za barákem, tak přece nepojede jinam, tak platí a nadává :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím, že mi ve 100t km skončila záruka, tak jsem si včera měnil olej ve 105t km sám a nutno uznat, že do AS už nevjedu. Olej Shell Helix Ultra 5W-40 za 500 Kč 4 litry, filtr MANN za 120 Kč a šroub za 16 Kč. Celkové náklady tedy něco přes 620 Kč. A hlavně poprvé za celou dobu mám správně nastavený interval výměny, to se žádnému AS za celou dobu nepodařilo, vždy jsem reklamoval, že mi nastavili 30 tisíc a nebo mi vynulovali i interval prohlídky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Tak mam po prvni vymene oleje v 16,5tis km. Presne v 15tis pred mesicem jsem to nestihl, ale ted to neva:)

20190718_065333.thumb.jpg.503fdb2c187a9f398dfaf164966f0113.jpg

 

Je to v mem domovskem AS, cenu neresim. Mohl bych hledat garaznika, jednoho mam i 3 domy od sebe. Pripadne neautorizovany servis pod kopcem. Je to se zapisem v DSP, bez resetovani v aute. Takze auto se ozve legalne poprve aktualne v cca 29600km.

 

A 0w20 i kvuli GPF.

Editováno: , autor: lumirnavrat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Autosalon Hora v Brně vlastní olej akceptuje, nicméně bere poplatek 500 Kč.  Co mě  ovšem zarazilo, tak na faktuře mi jen tak mimoděk napsali, že “Po dohodě se zákazníkem nebyla prodloužena záruka mobility”.  Nějak jsem dohodu nezaznamenal a čekal bych, že mě na to upozorní. Pak už opravdu nevidím žádný důvod, proč jezdit do servisu na pravidelné roční problídky, kdy po skončení záruky to byla podmínka právě pro tu mobilitu. Jedině že by ta mobilita padala s věkem auta, letos už je staré 5 let. I tak bych čekal, že na to upozorní. Ale ve výpisu - říkají tomu dílčí potvrzení - ta mobilita potvrzená je. Se tam skočím zeptat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej se do aplikace MyŠkoda, tam jde vidět do kdy je platná mobilita. Každopádně vlastní olej není důvodem k zamítnutí prodloužení záruky mobility, ani věk auta.

 

EDIT: Ale nějakou dobu trvá, než se ty data aktualizují (měla by tam jít vidět i ta prohlídka na které si teď byl).

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem tam a nic tam uvedeno není, pouze nabídka na 5 úkonů asi podle ujetých km (čištění klimatizace, výměna palivového filtru, pravidelná prohlídka, kontrola brzd a výměna oleje). Nikde jsem tam tu mobilitu nenašel.

Editováno: , autor: HonzaKo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...