Jump to content
ski1961

Cena mot.olej v AS & vlastní olej.

Recommended Posts

On 8/14/2019 at 5:42 PM, HonzaKo said:

Autosalon Hora v Brně vlastní olej akceptuje, nicméně bere poplatek 500 Kč.  Co mě  ovšem zarazilo, tak na faktuře mi jen tak mimoděk napsali, že “Po dohodě se zákazníkem nebyla prodloužena záruka mobility”.  Nějak jsem dohodu nezaznamenal a čekal bych, že mě na to upozorní. Pak už opravdu nevidím žádný důvod, proč jezdit do servisu na pravidelné roční problídky, kdy po skončení záruky to byla podmínka právě pro tu mobilitu. Jedině že by ta mobilita padala s věkem auta, letos už je staré 5 let. I tak bych čekal, že na to upozorní. Ale ve výpisu - říkají tomu dílčí potvrzení - ta mobilita potvrzená je. Se tam skočím zeptat.

Pokud si dobře pamatuju, tak se před samotnou servisní prohlídkou podepisuje objednávkový list. Takže pokud jsi na něm podepsal ukončení záruky mobility, je vše OK (myslím, že servisní prohlídka se zárukou mobility je o něco málo dražší - minimálně na poslední faktuře/objednávce mám něco ve smyslu "servisní prohlídka se zárukou mobility"). Pokud ne, tak trvat na vystavení opravné faktury, stěžovat si na AS výrobci...

Posted (edited)

@Johny.z při sepisování objednávky, myslím, že se tomu říká zakázkový list na servisní prohlídku se žádná záruka mobility neuvádí..tato záruka mobility je až na závěrečné faktuře, kde je soupis všeho co dělali včetně ceny.

Edited by ski1961
  • Like 1

Mně se vždy ptali až na konec před placením,zdali to hci nebo ne.

Posted (edited)

@ski1961: Jak přesně se daný dokument jmenuje, nevím a bohužel ho tu nemám. Ale teď jsem si pohledal předběžnou kalkulaci SP v mailu, když jsem se na ni v březnu objednával, a je zde položka:

01030000     Prohlidka se zarukou mobility bez emisni kontroly

Nicméně si pamatuji, že v AS jsem před prohlídkou podepisoval předběžnou cenu s předpokládanými (minimálními) úkony-materiálem (formulář vizuálně velmi podobný s konečnou fakturou). A moc bych se divil, kdyby se kód pracovní pozice lišil od konečné faktury.

Edited by Johny.z

@Johny.z v tom případě zřejmě  jednotný neexistuje postup ze strany AS a každý si to dělá po svém..já jsem koukal na faktury ze všech 3. servisních kontrol a nikdy v zakázkovém listu při sepisování objednávky nebyla mobilita uvedena a vždy byla  jen textem vepsána na závěrečné faktuře viz. foto..

Milan-1.servisní kontrola.jpg

• Like 1

Nikde jsem v soupisu plánovaných úkonů nikdy neměl položku, která by zmiňovala onu mobilitu.

Nicméně na posledním dokumentu - závěrečné faktuře - mám v položce text tu větu o ukončení po dohodě uvedenou (stejně jako ukazuje predchozí příspěvek, jen s opačným výsledkem).