Přejít na obsah

Chyba škrtící klapy (stará 2 roky) - problém v elektrice?


Majklen

Doporučené příspěvky

Kromě dílu samotného to může dělat vedení, tedy konektor a jeho piny B)

To je třeba prověřit, u té klapky je to tedy asi jasné, chyba klapky v sacím potrubí bude asi senzor G336, nebo také vedení, no a odvětrání nádrže a regulace tlaku, to by chtělo kody chyb ;)

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem se dostal k napojení diagnostiky. V příloze zasílám chyby.

Pro info - seřídila se klapa a ujel jsem 4km, vypl motor na 20 min, potom ujel 30km a auto bylo 2 hodiny vklidu, poté jsem nastartoval a cca po kilometru opět naskočila kontrolka motoru.

 

IMG_4561.JPG

IMG_4564.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škrtící klapka se tedy zatím znovu neozvala, tak snad jí to vydrží, jinak je to na na kontrolu připojení konektorem/napružení pinů a jejich nakrimpování na kabely.

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/18447/P2015/008213

radost se sáním, buď jen sensor G336, nebo vykloktaný klapky, to je každopádně vždy na sundání sání z motoru ... Zaleží, kdy bylo auto/motor vyrobeno, 11.5.2009 se to měnilo

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16683/P0299/000665

vyřeš nejdřív to sání, toto pak, pokud bude stále, zkontroluj těsnost vedení od turba až ke škrticí klapce, ale pravděpodobně bude vadný přepouštěcí ventil N249.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Na ebay se daly sehnat kovové výpalky/obrobky, které se namontovaly do motoru a omezily pohyb klapek v určitém požadovaném rozsahu. Ale bylo to přednostně určené pro TDi, takže je otázka, jestli by si pochodil i tady.

Druhá varianta - nedávat auto do Škodovky, nýbrž do obyč. servisu. Opravná sada se dá pořídit za cca 10 tis Kč + práce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dočetl jsem se, že se dají dát ty klapky pryč a nechat to průchozí - trochu více to žere, ale zase to prý lépe jezdí. Auto si plánuji nechat ještě rok, tak momentálně hledám nejlevnější řešení. 

Editováno: , autor: Majklen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve Škodovce je hlavně všechno s přirážkou.  Na skoda-dily.cz mají např. toto 

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/06j133201g-trubka-saci-1-8tsi-2-0tsi-cn-32911.html

Teoreticky tady máš to nejlevnější řešení. Ten rok to snad taky dá.. pokud ti to bude pasovat.

Editováno: , autor: Tomas F
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se, ano je to plast. 

Dočetl jsem se, že se ještě dělá "vykuchání" (tedy odstranění) těch klapek ze sání a tím se sice zhorší spotřeba, ale zlepší výkon. Má někdo s tímto zkušenosti? Jinak děkuji Tomáši za odkaz, pokud odstranění těch klapek v sání nebude dobrý nápad, koupím ten díl co jsi mi poslal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No rozmysli nejdřív, jak dlouho s tím budeš chtít jezdit. Přece jenom furt je to verze Čína s podezřele nízkou cenou. Slyšel jsem o člověku, kterému se rozpadly (už teda vyběhané) klapky za jízdy a napadalo mu to rovnou do sání. Motor sice opravili, ale levná sranda to asi nebyla.

Ohledně vykuchání nevím, ale jestli tě teď trápí svítící kontrolka motoru, tak nebude potom tuplem svítit pořád? A co emise, přežije auto první technickou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 3. 2019 na 16:57, Majklen napsal:

Auto se dalo do Škody, kde se proměřila kabeláž i klapa. Vše je v pořádku, chybu našel pán ve "vířivých klapkách v sání".

 

Víš konkrétně co našel?

 

Je to jen blbá mechanika, buď praskl spoj/hřídelka klapek, a nebo nefunguje snímač polohy, který je na opačném konci vůči ramínku od ovládání podtlakem, a nebo je vykloktaný spoj na tom ramínku ... B) Něco by se nechalo opravit kutilsky, něco ne ...

Případně, pokud je auto vyrobeno do 6/2009, tak pro něj platí TPI  Technická produktová informace 2022476_4.pdf

https://forum.skodahome.cz/topic/136220-chyby-004759-a-000136/?do=findComment&comment=2258862

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...