Přejít na obsah

nefunguje protiprokluz


Zett

Doporučené příspěvky

Zdravím, pokud tohle téma napatří sem, omlouvám se a prosím o přesun.

Mám chvíli O3 FL a už dvakrát mě nemile překvapila tím, že jsem "zapadl" způsobem, kdy jedno kolo stálo a druhé se protáčelo.

Jednou na sněhu a blátě a podruhé bylo jedno kolo dokonce na asfaltu a druhé na zmrzlém sněhu.

Na třech minulých O2 se mi to nikdy nestalo a vždy jsem se z takových situací dokázal nějak "vycukat". Tady prostě jedno kolo stojí a druhé se vesele točí.

Viděl jsem to na vlastní oči když jsem se zařazenou jedničkou vystoupil z auta a šel se na to podívat.

Měl jsem za to, že při prokluzu jednoho kola se tohle automaticky přibrzdí a donutí otočit to druhé. U téhle O3 to tak bohužel nefunguje.

Nevím, zda je něco špatně a vyžaduje zásah servisu. Nezdá se mi, že by už ty nový auta tak odrbávali a tohle tam chybělo. Koupil jsem si radši řetězy a vozím i pytel se štěrkem - ten mi posledně ale taky nepomohl. Bez řetězů bych zůstal s rodinou odkázanej na pomoc bůhví koho u banální záležitosti.

Díky moc za případné rady či zkušenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Daj si nakodovat XDS. Tvrdia sice, ze to je elektronicky “diferencial”, ale v podstate to robi presne to, co popisujes ze chces, aby to robilo, teda pribrzduje jedno koleso. Vie to urobit kazdy kto ma diagnostiku VCDS, navod je v sekcii Elektro/kodovanie. Alebo najdi niekoho tu na fore, kto ti to urobi a rovno dokoduje aj dalsie veci. 

Setri sa kde sa da a Octavia nema stvrt funkcii zapnutych. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Kabel mám, tak to zkusím. XDS jsem myslel, že funguje jen za jízdy.

XDS jsem měl v Golfu GTD a i tak hrabal furt a všude ?

V Pawoukově odkazu je i zmínka o ASR, které ovšem u mě nefunguje tak jak popisují.

U mě se kolo nepřibrzdí a protáčí se neomezeně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...