Přejít na obsah

ACC neudrží vyšší rychlost


Mira202020

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, 

jsem už pár týdnů hrdý majitelem Karoqa 1.5 tsi dsg. Prakticky se vším jsem spokojen, ani spatne rozjezdy u mého kusu nepozoruji, ale pri cestě přes německo jsem narazil na problém, kdy při nastaveném ACC na 160km/h do kopce a naložené nechtělo podradit, nemělo už na to sílu a začalo ztrácet rychlost. Musel jsem podradit padlem a slapnout na plyn, případně donutit k podřazení pouze tim plynem, ale tam si to pak obvykle podkopne ze 7 na 4, až zbytečně. 

Stejnetak pokud člověk zapne acc pri třeba 120km/h, auto má zařazeno za 7, tak nezrychluje, dokud manuálně nepodradim. 

Měl jsem i nastavený režim ACC sport a DSG taky sport, nepomohlo to.

Považuji to za vadu, moje stará octavia II umělá držet na tempomat jakoukoliv rychlost, když bylo třeba, tak si do kopce podřadila. 

Máte někdo stejnou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám teda 2.0/4x4 a nic takového nepozoruji. Někdy mi spíše přijde, že by mohl zařadit níže, ale asi si to hlídá optimální otáčky. Nastavenou rychlost si to hlídá, na sport režim se tam dostane rychleji než normál nebo eco.
Nemá zatím však tolik naježděno (něco přes 2tis km), tak třeba se to ještě změní.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta Eco friendly fičurka mi tedy připadá, že je dost špatná, pokud to u benzínu skutečně je "vlastnost" a není to vada. Jestli by se o něco kombinace dsg a tempomatu přeci měla postarat, tak je to udržení rychlosti nezávisle na profilu silnice.. a mírné dálniční stoupání mi nepřipadá jako něco, s čím by si ta elektronika neměla umět poradit.

Tu 7ku miluje, to je pravda a nevadilo by mi to, kdyby respektoval nastavenou rychlost :)

 

U toho dieslu to může být tím, že diesel ze své podstaty "utáhne" kopec i na nejvyšší stupeň. Když se opět vrátím k porovnání s dvojkou octavií co jsem mel předtím (2006, 1.9tdi pd, dsg), ta 160 ve stoupání taky udržela bez potřeby podřadit (a přesto občas v naloženém autě na tu pětku podřadila).

 

Zkoušel jsem to teď i na D1 jak jsou tam ty asi 2 táhlá stoupání mezi prahou a jihlavou. V cca 110km/h jsem uprostřed stoupání nastavil tempomat na 140, a dokud jsem opět nepodřadil pádlem, tak auto drželo 7ku a nepridalo. Při manualnim podřazení na 5ku se ke 140km/h pak dostalo docela svižně a i rychlost udrželo (nebyl jsem naložený).

 

No nejsem z toho šťastný a zkusím napsat dealerovi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že to bude opravdu EuroEcoFriendly fičura. Auto pochopí, že chceš zrychlit na 140km/h, ale neví, že to chceš co nejdřív. A převodovka je nastavená kvůli spotřebě/emisím tak, že se to snaží vyhrábnout na tu 7ku bez podřazení. Ještě skoukni návod jestli tam něco o tom není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návod jsem prolezl, nic se tam o lenosti, eco fičuře nebo nějakém nevím jakém omezení funkce ve stoupání nepíše :)

Kdyby to byl problém jen u toho zrychlení, to mi asi tak nevadí. ale to že do kopce tu rychlost i ztrácí, to mi vadí hodně. Nicméně teď mám najeto asi 2700km a připadá mi, že si na mě dsg začíná zvykat, a ochotněji podřazuje. Mimo ruch velkoměsta na dálnici asi pojedu až příští víkend, tak tam se ukáže jestli si to třeba ještě nesedlo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tohle teda vubec nepozoruji, mimochodem, neni ACC nastavene podle jizdniho rezimu v individualizaci? Jezdim s nastavenim sport, a ACC mi prijde ze podrazuje a zrychluje a udrzuje rychlost ok. (nemluvim o nastaveni DSG, v nastaveni individualizace je jeste jedno misto kde se to nastavuje)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám čistý style, tedy nemám volbu jízdních režimů. ACC ale můžu nastavit na sport v nastavení. 

Mám teď najeto něco přes 4000km a poslední zhruba 1000km se již výše popisovaná situace nestala. Auto obecne i v nizsich rychlostech pocitove ochotneji podrazuje. 

Takže kdo ví, buď si na mě elektronika zvykala a kalibrovala se, nebo je to zezacatku v rámci nějakého zabehu zaskrcene.. těžko říct. 

Ale poslední dobou jsem nejel moc naložený.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj chci se zeptat, poslední dobou se mi stává že se zničeho nic vypne acc a píše že nemá výhled, a to ani neprší je sluníčko.

a ještě se mi párkrá stalo že jedu za autem, udržuje si odstup a najednou zničeho nic auto na budíku není vidět a moje auto začne zrychlovat a po pár sekundách ho zas vidí blízko a dupne na brzdu, taky se už několikrát stalo že koukám na budíky a jak mam zobrazený tempomat tak tam to auto problikává, chvilku je vidět pak zmizí a třeba za sekundu ho auto zase vidí a tohle porád dokola a to jedu za autem porád stejný odstup.

Přestal jsem tomu věřit a docela se bojím acc používat co s tím? s autem jsem neboural, takže radar nemůže blbnout třeba z toho že dostal náraz atd

Editováno: , autor: olexaV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bych zkusil navštívit servis, i když tento druh nepravidelné záavady se jim bude složitě prokazovat. Třeba se jim ale podaří diagnostikovat nějakou závadu na předním radaru, protože chování, které popisuješ, není opravdu pro provoz bezpečné.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 7. 8. 2019 na 9:06, olexaV napsal:

Ahoj chci se zeptat, poslední dobou se mi stává že se zničeho nic vypne acc a píše že nemá výhled, a to ani neprší je sluníčko.

a ještě se mi párkrá stalo že jedu za autem, udržuje si odstup a najednou zničeho nic auto na budíku není vidět a moje auto začne zrychlovat a po pár sekundách ho zas vidí blízko a dupne na brzdu, taky se už několikrát stalo že koukám na budíky a jak mam zobrazený tempomat tak tam to auto problikává, chvilku je vidět pak zmizí a třeba za sekundu ho auto zase vidí a tohle porád dokola a to jedu za autem porád stejný odstup.

Přestal jsem tomu věřit a docela se bojím acc používat co s tím? s autem jsem neboural, takže radar nemůže blbnout třeba z toho že dostal náraz atd

S tým výhľadom ACC sa mi to už stalo tiež. Keďže mám aj iné problémy týkajúce sa elektriky-elektroniky vo vozidle budem riešiť všetko naraz. Uvidíme čo nato povedia v servise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...