Přejít na obsah

Jemné piskání


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

koupil jsem Octavii III 1,6 81kw greenline a všiml jsem si jedné zvláštní věci.

Při stálé konstantní jakékoliv rychlosti, jakoby jen při lechtání plynu, slyším do kabiny jemné piskání/hvizdání/houkání, nevím jak to přesně popsat.  Pokud pustím, nebo naopak sešlápnu plyn,  je to pryč. Nevěděl by někdo jak pomoci? Děkuji

Editováno: , autor: Ondra Stastny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Mám stejný problém. Při jízdě na 4 v rychlosti od 70 do 100 km/h a při jízdě na 5 v rychlosti od 80 do 100 km/h slyším hučení z pravé strany. Hučení jde slyšet jen při stálé jízdě. Při ubrání plynu hučení nejde slyšet, stejně tak při prudší akceleraci. Natočení kol na hučení nemá vliv. Může být na vině převodovka nebo diferenciál?

 

Vyřešil někdo problém popsaný výše?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ser na to po 180K km mi začala pískat převodvoka mezi 70 a 90 km/h na 4 a 5 stupen u OII a píská do dnes (320K km) (zde byl a je dvou hmotový setrvačník, přestavbu jsem nedělal)

u OIII mi to píská od 120K km a píská to úplně stejně ve stejné rychlosti a píská i při 190K km... (v O3 nemám dvou hmotový setrvačník ani zde nebyl)

Převodovka se může vysypat i když to nepíská... Jestli má auto 150K km nebo 5 let tak tomu dej nový olej do převodovky a neřeš to.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
V 24. 2. 2019 na 10:58, Ondra Stastny napsal:

Dobrý den,

koupil jsem Octavii III 1,6 81kw greenline a všiml jsem si jedné zvláštní věci.

Při stálé konstantní jakékoliv rychlosti, jakoby jen při lechtání plynu, slyším do kabiny jemné piskání/hvizdání/houkání, nevím jak to přesně popsat.  Pokud pustím, nebo naopak sešlápnu plyn,  je to pryč. Nevěděl by někdo jak pomoci? Děkuji

kolik mate najeto od té doby a stále piska s je Ok ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 22. 6. 2020 na 10:55, OctaIII0 napsal:

kolik mate najeto od té doby a stále piska s je Ok ?

Po výměně oleje a uložení převodovky jsem to přestal řešit. Jak se to trochu ohřeje, tak to lehce píská, nic se nezhoršuje ani nezlepšuje. Co jsem zjišťoval tak opravdu leda repas převodovky, najít vadné ložisko. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj,vlastním sice golfa 7 ale take motorizaci 1.6TDI.Problém s hučením převodovky na 4+5 kvalt ale pouze jen když se brzdí motorem.Teď jsem nechal vyměnit všechna ložiska na hlavní hřídeli převodovky a byla už sjetá na cementaci.Kuželíková na diferenciálu netknutá včetně předpětí.Hned se udělala i nová lamela spojky a ložisko.Hučení pořád stejné.Údajně to dělájí oběžná kola 4+5 rychlostního stupně.Mluvil jsem se Sixtou a ten je pokud to od zákazníka ví,mění na 3+4+5 rychlosti.Ty převodovky jsou hnoje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
V 9. 8. 2019 na 7:07, H0nzus napsal:

Mám stejný problém. Při jízdě na 4 v rychlosti od 70 do 100 km/h a při jízdě na 5 v rychlosti od 80 do 100 km/h slyším hučení z pravé strany. Hučení jde slyšet jen při stálé jízdě. Při ubrání plynu hučení nejde slyšet, stejně tak při prudší akceleraci. Natočení kol na hučení nemá vliv. Může být na vině převodovka nebo diferenciál?

 

Vyřešil někdo problém popsaný výše?

Zdravim,vyriesil ste to nejako?mam to iste na 4 medzi 70-,90km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...