Přejít na obsah

Mlžení předních LED Světel


masa 25

Doporučené příspěvky

Zdar pánové,

stal jsem se majitelem nového Kodiaqu Sportline. A už po příjezdu domů po předání auta koukám a jsou zamlžená přední světla. Po týdnu a cca 600km jsou stále zamlžená. Čekal jsem že to zmizí samo a nic. Nemá někdo podobnou zkušenost. Díky. 

IMG_20190206_153412.jpg

IMG_20190224_175904.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 24. 2. 2019 na 20:36, masa 25 napsal:

Zdar pánové,

stal jsem se majitelem nového Kodiaqu Sportline. A už po příjezdu domů po předání auta koukám a jsou zamlžená přední světla. Po týdnu a cca 600km jsou stále zamlžená. Čekal jsem že to zmizí samo a nic. Nemá někdo podobnou zkušenost. Díky. 

IMG_20190206_153412.jpg

IMG_20190224_175904.jpg

Ahoj ja to mam na ľavom už 7mesiacov v servis že mám to sledovať. Najprv som tam chodil pomaly každý týždeň a stále to isté treba to sledovať. Za ten čas sa to ani na jeden deň neodhmlilo. A už pomaly to začína na druhej strane. 7.4.2019 budú dva roky co som ho kúpil. To není jediný problém co mam s týmto autom. 

IMG_20190303_185352.jpg

IMG_20190303_185716.jpg

IMG_20190303_185529.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,díky všem za rady a postřehy.Mlžení zmizelo a znovu se objevilo po návštěvě bezkontaktní myčky.Jak píše škoda že zmizí po ujetí nějaké vzdálenosti tak mě teda ne.Zajedu do servisu a uvidím.

 

Taso37 co máš ještě za problémy,abych věděl co čekat.?

Diky Masa 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak dnes jsem dával auto do servisu (servis po 2 letech + výměna čelního skla) a budou mi taky měnit oba přední světlomety. Nejde o mlžení, ale vytváří se na nich jakoby mastný film zevnitř. Je to údajně způsobeno vadným chlazením (?) led čočky. Rovnou to i nafotili. Je to v zásadě stejný projev, jak napsal a nafotil taso37.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...
  • o 11 měsíců později...

Chybna predstava...  prave ze trosku tepla vytvari i ten led pasek a kdyz je venku vic stupnu nez ve svetle tak se zacne mlzit. I teplo od motoru sala zezadu a tim zpusobuje ze i vypnuta svetla se mlzi protoze uvnitr vznikne malinko jina teplota nez je venku. Divne je ze toto se nedeje treba na S2 a na starsich autech ktere maji tez xenony a mlzeni zadne. Ja bych rekl, ze prave u novejsich aut delaj ty pruduchy a tim se tam dostava vlhkost a u statsich aut byly svetlomety komplet zavrene a proto se nemlzi. Nevim ale desne mne to stve kdyz vedle mne stoji O2 z roku 2010 a svetla ma cisty a ja auto z 2019 a zamlzene. Rad bych to nejak vyresil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahoj, řeším u Kodiaqa 2019 zamlžené pravé světlo, nejedná se o kondenzát ale o již výše zmiňovaný bílý mastný film. Auto je v záruce, takže výměna neni problém, akorát že mi v jednom servisu chtějí měnit pouze to jedno světlo, dle kamaráda z VW servisu by mě ale měli správně vyměnit obě přední světla, aby svítily stejně. Řešil jste někdo podobný případ? Díky 

Editováno: , autor: lakrij
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec v Auto CB Plzeň proběhne výměna obou světel, asi záleží na jakýho technika člověk narazí. Zde mojí připomínku, že by to chtělo vyměnit obě světla, aby svítily stejně, přijali bez problémů. Alespoň zde se ta prodloužená záruka vyplatí. 

Jenom doplním, že se jedná o známou výrobní vadu těchto LED světel u Kodiaqa, odpařuje se zde teplovodivá pasta. Uvnitř světla dojde k mléčnému povlaku. Pokud máte záruku, tak si nechte světla vyměnit. 

Editováno: , autor: lakrij
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...