Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
Trisy89

Barvení brzdových třmenů

Doporučené příspěvky

Do polyuretánu sa pridáva tvrdidlo  je to ako hovorím veľmi odolná farba ktorá nepotrebuje na seba žiadnu ďalšiu povrchovú úpravu.

Teplo od brzd jej neuškodí nemusíš sa báť.Fotku strmeňov nemám robil som to jednému známemu .

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Na dvojkový octě jsem dával zelenou od Milotecu a vydržela neskutečně dlouho, než se obouchala od kamínků. 

• Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zatím jsem rozhodnutý pro červený Hammerite. Jednou jsme s ním dělal brzdy ještě na Opelu a je tam dodnes.

Musím ale říct, že ten polyuretan zní taky dobře.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dával jsem na bývalou FI zelený Hammerite a dodnes to na tom autě je a vypadá to k světu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

tiež by som dal foliatec , je dosť drahá ale je toho aj na dve autá a funguje to , len ak ju rozriediš tak už zaschne ... OSOBNE by som to rozobral a vyčistil brzdy riadne a namazal

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Před hodinou, suri. napsal:

tiež by som dal foliatec , je dosť drahá ale je toho aj na dve autá a funguje to , len ak ju rozriediš tak už zaschne ... OSOBNE by som to rozobral a vyčistil brzdy riadne a namazal

@suri.

Jak vlastně v AS čistíte brzdy? co při tom děláš? Minulý rok jsem žadal vyčištění brzd a novou brzdovou kapalinu a z toho mám vyměněnou jen kapalinu asi.. 

Rozdělat chapu, ale co tam čistíte a mažete? diky :kol-35:

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@suri. Ty děláš v autorizáku? Jinak s těma brzdama by mě to taky zajímalo. Budu mít ten na předku nové zimmermanny tak jestli je mám nějak preventivně namazat? Popřípadě čím?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Vyčistiť hlavne vodítka brzdových doštičiek od prípadnej hrdze- zvyknem ich namazať tukom s prímesou AL  alebo Cu .Do piestikov a manžety u mladého auta by som nešprtal tie vydržia roky hlavne meniť kapalinu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

no pri výmene brzd sa čistí náboj na čistý kov , vyčistiť "vedenie" dostičiek , proste to miesto kde sa pohybujú a namazať predpísanými mazadlami dle chuti a skúseností ... osobne používam originálny tuk G000650 ale je poriadne drahý , v práci konkrétne Makra Kera brake ale je to jedno , robí to každý výrobca chémie pre automotive , niektoré sú lepšie niektoré horšie ... Takisto mažem vodítka brzd - na OIII sa to týka len malých predných brzd lítiovou vazelínou v originále /aby neleptala gumu/

• Díky 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Díky @suri. Je možné na vodítka použít tuto od ATE? Mam ji ještě  nepoužitou doma 

https://www.autokelly.cz/Product/AT-700015/1236434?gclid=EAIaIQobChMI6sXylZX_4AIViud3Ch0ELgHMEAQYASABEgIb5vD_BwE

Někdo decentně mázne tu vnější desku na vnější straně, aby se ve třmenu pohybovala a nezarostla. Je to bezpečný? Tam by to asi chtělo meděné pasty trochu a dát ji i na náboj pod nový kotouč?

Možná budu měnit brzdy, protože jsou trochu chycený, tak ať to brzdí. Nikdy jsem ovšem mazání neřešil. Vždy jen vyčištění a složení, protože nevim kam jaké mazadlo použít. Rád bych to ale teď udělal komplet jak se patří, ať se to vše hýbe jak má a natřel bych i třmeny rovnou.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

ak je biela tak na vodítka OK , na činné plochy ani moc nie

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@suri. Ano je bílá, píší tam že je šetrná i ke gumě. Činné plochy nemazat vůbec nebo namazat něčím jiným? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 8 hodinami, Trisy89 napsal:

@Aleš_BX Ty jsi to ale měl origo z výroby ne?

ne origo z výroby, ale od nova, tedy hned po tom co jsem koupil, ještě než byly brzdy celé zašedlé až zčernalé.... jsem brzdy natíral barvou od Foliatecu pěkně štětečkem

Editováno na Aleš_BX

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Aleš_BX To já už ho koupil s krásně černýma brzdami. Ale nevadí, zrovna dnes je v servise na výměně předních desek a kotoučů, takže o víkendu bych se na to chtěl podívat a ideálně to obrousit a nabarvit. Jeden den na zaschnutí stačí ne?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Četl jsem, že za pár hodin od aplikace už můžeš jet ale nemá se to moc namáhat. Vytvrdne to na 100% až zhruba za 5 dní. 

Ale koukal jsem na barvy a mají široký sortiment. Možná bych uvažoval i o bílé 😃

Screenshot_20190314_110218_com.android.chrome.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

na doporučení červený Hammerite (149 Kč) + štětec + drátěný kartáč za pár korun v OBI

20181023_170100.thumb.jpg.2fc763eb4ee48d2377534c3c6df41e11.jpg

• Líbí se mi 1
    • Pozitivní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 6 hodinami, Trisy89 napsal:

@Aleš_BX To já už ho koupil s krásně černýma brzdami. Ale nevadí, zrovna dnes je v servise na výměně předních desek a kotoučů, takže o víkendu bych se na to chtěl podívat a ideálně to obrousit a nabarvit. Jeden den na zaschnutí stačí ne?

to je suché skoro hned, určitě stačí

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Trisy89 nebál bych se toho, protože toto je taková ta jahodově červená, kdežto originál RS je taková vybledlejší mi přijde

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Nemfis To si vůbec nedovedu představit. Spíš mi to přijde jako pěst na oko, ale je to o vkusu. Každej to má trochu jinak. Ty máš žluté?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se