Jump to content
Sign in to follow this  
petrsmr

Zatékání střešním oknem

  Recommended Posts

  Ahoj, mám ještě jeden problém. Zatéká mi do auta, když venku prší, tak je u řidiče mokrý koberec. Střešnímu oknu jsem to nepřisuzoval, na stropě žádné "mapy" nebyly. Odkládal jsem řešení na léto, ale dnes jsem přecejen zkusil nalít vodu střešním oknem a do auta zatéká přes něj...

   

  Střešní okno má mít dle mého názoru 4 odvodňovací hadice. Přední jsem na obrázku níže označil L a P. Když naleju do střešního okna vodu tak, aby vytekla jen odvodem označeným jako P, tak vyteče u dveří spolujezdce (to je OK). Když však naleju vodu do L otvoru, tak nevyteče nic a voda steče po sloupku do interiéru k řidiči resp. troška vykape u prahu pod řidičem.

  image.thumb.png.e1e5ad2b4844fe3e54ea5ae819fcd8da.png 

   

  Sundal jsem tedy A sloupek u řidiče a spolujezdce. U řidiče byl mokrý, u spolujezdce ne a u řidiče jsem neviděl odvodňovací hadici.

  Pak jsem koukal do dílenské příručky:

   

  image.thumb.png.e5591e7844c68be6675199be44f59ac8.pngimage.thumb.png.a12868652702c138180a9daa649f603e.png 

   

  Dle příručky jsou zadní odvodňovací hadice 2 (pravá a levá), ale přední je jenom 1 a vede jen u spolujezdce. To je přeci blbost, když i vepředu je dle prvního schématu potřeba napojit hadici na dvou místech.

   

  Jak to, prosím, je? Kudy má vést levá přední hadice a kde má být vyvedená?

  A co s tím dál? Když demontuji přední část střešního obložení (tj. A sloupek, madla, sluneční clony, schránku na brýle, osvětlení a ovládání střešního okna) tak se dostanu k tomu napojení ovodňovacích hadic (označené šipkami na horním obrázku) nebo je nějaká jednodušší cesta?

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Tak nakonec jsem rozebral levý roh střešního tapce a u levého odtoku byla vypadlá hadička. Vítězoslavně jsem jí nacvaknul zpět, zopakoval vodní test a voda neodtékala (ale ani nevytékala do interiéru).

  Takže šel dolů i zbytek tapce. Levá odtoková hadice jde kolem horní hrany čelního skla a téčkem je napojená na hadici pravou, která ústí ven.

  Zjistil jsem, že hadice je z jakési pryže a (předpokládám) vlivem velkých teplot pod střechou došlo na úseku mezi levým odtokem a téčkem k jejímu vytahání. Tím, že byla v oblasti zpětného zrcátka přichycená, tak byla prověšená. 

  Takže jsem hadici trochu povytáhl směrem k téčku a zdá se, že jsem vodu nakonec zkrotil :-D

  tipnul bych si, že do té levé hadice někdy v zimě natekla voda a zůstala v ní kvůli prověšení, přes noc to zmrzlo a hadice vypadla.

  • Upvote 2

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Vodní test jsem dělal při otevřeném okně, jelikož při zavřeném tam teklo velmi pomalu. Zároveň jsem test nechtěl zkreslit tím, že by voda ze střechy ztekla po čelním skle.

  Přemýšlel jsem i o výměně těsnění střešního okna, ptal jsem se na to ve ŠA a prý je normální, že kolem těsnění střešního okna zatéká i u nového auta - proto tam jsou ty odvodové kanálky. Takže jsem nové těsnění za necelé 2 tisíce nekupoval...

  • Thanks 1

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now
  Sign in to follow this  

  ×