Přejít na obsah

2.0Tdi BMM - rachot a obrovske vibrácie


MatoZA

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás, 

 

mám Octáviu Scout 2.0TDI, r.v.2008. Motor BMM, 103kW, 260 000km. 6 stupnový automat. 

 

Chcel by som konzultovať vadu, motor má zvláštny zvuk, pri troche snahy je to počuť aj pri menších otáčkach.

Voľnobeh v pohode, počuť  mierne dvojhmotu, ale nič hrozné, po vypnutí motora taktiež žiadny dodatočný buchot. Spojka zaberá v pohode, žiadne príznaky použitia. Dodám však, že spojka je v aute pôvodná. 

Pri otáčkach nad 2000 na voľnobeh, je počuť rachot z motora, zvláštne ťukanie. Auto však nevibruje, na voľnobeh len rachot. 

 

Akcelerácia auta prakticky nie je možná. Pri otáčkach motora okolo 2000, auto začne, ani nie vibrovať, ale doslova sa triasť, že okamžite musíte pustíť plyn, pretože máte pociť, že sa niečo rozpadne. Tento jav sprevádza samozrejme, už hore spomenutý rachot. Čím vyššie otáčky, tým väčší rachot a trasenie autom. Tento jav sa prejavuje na akomkoľvek prevodovom stupni. 

 

Bol som to diagnostikovať v Škode, no boli z toho dosť neštastní. Pri testovacej jazde sa servisák zhrozil, a povedal, že ten motor nejde ani vytáčať, pretože to nemusí prežiť. Auto dali na zdvihák, na nič však neprišli. 

 

Pri konštantnej jazde s otáčkami okolo 1800, je počuť ťukanie v motore, auto mierne vibruje, je to cíťiť na podlahe a plynovom pedáli a sem tam take výraznejšie buchnutie do podlahy. 

 

Nemáte niekto skúsenosť? Poprípade nápady, čo by to mohlo byť? 

 

V servise mali TIP na výstupný hriadeľ z prevodovky, no neviem... 

 

Vďaka za každú reakciu. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...