Přejít na obsah

Výměna rozvodů


007jarda

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 9 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

chystám se měnit rozvody, volal jsem do škodovek v okolí a cena s výměnou pumpy mně docela rozhodila, 35 tis. a nejlevněji 22tisíc, je to normální? Rozvody s pumpou když moc, tak seženeš do 10tisíc spíše kolem 6, tak nechápu, za co je ten zbytek?

Tohle mně přijde trochu zlodějina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne menili na jednej RS pred troma mesiacmi rozvody a teraz na druhej. Cena s materialom cize komplet rozvody, vodna pumpa, remen olejoveho cerpadla, gufero na kluke a cena 597€ aj s pracou. Cize tie ceny su rozne a myslim ze cena za material podobna len cena prace. Niekto si zoberie za hodinu 30€ niekto 50€ a niekto da cenu za komplet vymenu napr 400-500€. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 30. 10. 2020 na 18:20, misor1994 napsal:

Technik mi povedal, ze ked sa vymeni vsetko komplet ako sa ma, tak znova 210.

Ahojte chalani. Chcem sa opytat CO VSETKO MENITE pri rozvodoch? Len to co je dodavane v SET-e alebo aj kladky navyse? A tiez ma VELMI zaujima ci aj remen ktory pohana olejove cerpadlo. Servisak mi dal chrobaka ze aj ten by menil, Je to maly remienok za cenu 10 eur len to s pracou nevysuje cenu o 150 eur. 😮.

Dakujem za kazdu zmysluplnu odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já to taky teďka po Vánocích měnil komplet vše. Dokonce i tu plastovou těsnící přírubu klikové hřídele, protože mi mezi ní a olejovou vanou tekl olej. No a samozřejmě i ten malý řemínek na pohon olejového čerpadla. Pak přetěsnění vany. A měnil sem i řemenici klínového řemene co je na klice. Jo a veškeré šrouby co se dotahují na moment a následný úhel sem dával taky nové. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jen malá aktualizace k ceně v autorizáku. Už nějakou dobu mi při studeném motoru píská(kladka, řemen) nevím přesně. Bohužel jsem to věděl ještě v době záruky, ale neřešil to😪. Momentálně mám auto na servise, tak jsem technikovi řekl ať se na to podívají. Našel jsem na netu pdf. soubor (Hluky z oblasti rozvodového řemene EA288 (1,6/2,0 TDI). Následně mi volal a říkal, že pokud bych chtěl problém vyřešit, tak by doporučil vyměnit komplet rozvody v ceně 24tis 🤑. Což asi momentálně nehrozí s nájezdem 62 tis. Tak jsem mu řekl ať to namažou dle popisu v rámci postupů co mají. Uvidím jestli bude problém v kladce nebo řemenu. 

rozvody.pdf

Editováno: , autor: martikk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak jsem čerstvě po výměně rozvodů vč. vodní pumpy. Nakonec mechanik vzal sadu od SKF. Cena 14 tis včetně práce plus mi ještě vyměnil filtry+olej (ten jsem dodal svůj). Najeto mam aktuálně 200 500 km. Moje otázka: Byla to dobrá cena? Samozřejmě vím, že sada od SKF stojí cca 4500 Kč a mechanik si přihodíl svoje procenta.

Editováno: , autor: k.o.c.i.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...