Jump to content
Bricciolo

Hluk při přidání plynu

Recommended Posts

Mám Superb 2 2,0TDI, 103Kw. Najeto 270t. 
Dneska se mi stalo, že jsem přidal plyn a najednou se ozval zvvuk, jako když odpojíte hadici od kompresoru. Navíc se poté přidalo rachtání z přední části. Jakoby od motoru. Chci se zeptat, co to může být? Mám se připravit na turbo? Nebo je to jen něco z výfuku? 

Díky

Může to být cokoliv. 
Třeba jen nekdo odpojil hadici od kompresoru vedle v garazi. 

Auto jede normálně, nesvítí žádná kontrolka?

Tipl bych to na hadici od turba, buďto sjela z příruby, nebo praskla.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By chipik
      Prodám náhradní díly z motoru BXE z Octavie, r.v. 04/2009. Ve 2013 při 212000km praskla ojnice - klasika. Vozidlo ale jezdilo převážnou většinu cest z Prahy do Bratislavy, takže motor byl i přes velký nájezd km naprosto v pořádku.
      Na prodej: vstřikovače, lišta, turbodmychadlo, pokud by někdo sháněl písty, vačka, hadice okolo motoru, el. instalace, tandemové čerpadlo, váha vzduchu, všechny ostatní čidla a snímače, setrvačník, alternátor, dále mám k dispozici velký setrvačník, spojkovou lamelu a přítlačný talíř..
      Pokud si ještě na něco vzpomenu, ještě dopíšu. Leží mi to doma v garáži od 2013 a zatím jsem neměl čas to rozebrat, nafotit a nacenit. V případě zájmu o některý díl napište dotaz spolu s cenovou nabídkou a po dohodě daný díl demontuji.
      Kontakt prosím do SZ.
      Děkuji.

Je na tom ještě chladič spalin, EGR ventil, škrtící klapka sání, atd...
    • By Jan R.
      Před koncem roku provedli srovnání litrových tříválců

Podle výsledků z měření, konstrukce, pružného zrychllení, spotřeby

1. FORD 1.0 Ecoboost 92kW
      2. Honda 1.0 VTEC 93kW
      3. Suzuki 1.0 82kW
      4. VW 1.0 81kW - nový filtr s katalyzátorem stojí 34370,-
      5. Fiat 1.0 88kW
      6. Opel 1.0 77kW
      7. Kia/Hyundai 1.0 88kW
      Dvouhmotový setrvačník má jen Ford a Fiat

Je tomu věnován celý 60.stránkový časopis

• By najmis
      Mám krátkou Fabku r.v. 01 1,9pd chtěl bych místo standertního výfuku(posledního tlumiče)dát výfuk z RS.Standartní výfuk pd má středový díl ale v Etce je uvedeno že od některých čísel kastle(roku výroby) má motor ATD středový díl a nebo nemá..výfuk z RS který mám doma má hodně dlouhou trubku směrem k motoru,tudíš je z RS,které mělo jen kat. a poslední díl..
      -předpokládám že ten střední díl mám dát pryč...správně...???
      -budu muset někde dodělávat nějaké uchyty na ten RS výfuk....?
      -nějaké další zkušenosti,postřehy,rady...???????
      Díky všem....Petr.
    • By LukášTDI10
      Zdravím Vás, mám dva dotazy. První z nich je, jaký plnící tlak by měl být v turbu u motoru 1.9 TDI PD 77kw (BLS). Druhá věc je ta, že jsem dával novou spojku (SACHS) 20 tis. km. zpět. Teď se mi stalo, že začala klouzat (na pětku - plnej plyn odspoda), ale né tak, že by se urvala a šlo to do otáček, ale prostě prokluzuje lehce ->při přidání plynu se zvýší rychleji než rychlost , jestli mi rozumíte a potom to prostě kolísá (klouže). V autu je chip na 96kw a něco kolem 300Nm. Díky za odpovědi.
    • By Lukox
      Zdravím Vás, nenašiel som v týchto témach o “piskani” turba iba komplet repas. Ked dam auto nad 1500 otáčok tak pri stiahnutom okne je počuť taký jemný piskot ked sa na to nesústredím tak to nepočuť vobec. Čítal som aj na ostatných fórach ze to je “predchádzanie smrti” turba. No niekde udávali ze takýto jemný zvuk je normálny. Stretol sa uz s tym niekto? 80k km. 
      Dakujem pekne.
  • Create New...