Přejít na obsah

1.5 TSI DSG prodleva při rozjezdu


cvak

Doporučené příspěvky

Ještě se mi asi dvakrát stala taková podobná věc, Motor vůbec nereagoval na plyn, tzn. ani nevytočil otáčky. 
Při teplotách pod nulou, hned po startu, jednou na zpátečku, jednou na D. Plyn na podlaze, a motor si sevelil u 900 otacek..., zadna kontrolka nezasvitila, auto se tvarilo ze se nic nedeje.
Stalo se to někomu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím že to sem přímo nepatří, tak jen stručně, DSG = S-Tronic tedy to co je na videu, což je systém dvou spojek (a tedy dvou převodovek), hydraulický měnič = Multitronic, Tiptronic a kdoví jaké další obchodní značení, a ten tedy u Q3 myslím nenajdete vůbec a to ani v Quattro verzi B)

Video je načasovaný před tím projevem, nejde o žádný Launch Control, jde o rozjezd z místa při plném sešlápnutí plynu v modu Dynamic. Jde o 1.5 TSI s S-Tronicem, přední náhon ...

Kouzla s ECU a s softem budou čím dál víc horší, aby se vešli do homologace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 2/26/2019 at 4:26 PM, cvak said:

Ještě se mi asi dvakrát stala taková podobná věc, Motor vůbec nereagoval na plyn, tzn. ani nevytočil otáčky. 
Při teplotách pod nulou, hned po startu, jednou na zpátečku, jednou na D. Plyn na podlaze, a motor si sevelil u 900 otacek..., zadna kontrolka nezasvitila, auto se tvarilo ze se nic nedeje.
Stalo se to někomu?

 

Zdar, mám Tourana, 1.5TSi a DSG, stáří 3 měsíce, najeto cca 5kkm. Cukání moc nepozoruju (resp. si stále nedovedu představit o co přesně jde), možná někde když pak jedu hodně pomalu a na půl plynu. Odezva na plyn je taková nemastná nesladká (ale nemám moc s čím provnávat).

 

S nulovou reakcí na plyn jsem se setkal už asi třikrát. Dvakrát na křižovatce, když jsem potřeboval uhnout autu a šalině. Nic příjemnýho a na nějaký třetí prošlápnutí auto vystřelilo. Potřetí se mi to stalo na semaforech v kopci. Zastavil jsem, autohold zatáhnul "ručku". Na zelenou jsem šlápnul na plyn, auto odjiztilo brzdy a místo přidání otáček a pohybu dopředu to začalo na volnoběh zcouvávat. Za mnou samozřejmě auto. Musel jsem znova zašlápnout brzdu a na další dupnutí na plyn se to rozjelo.

 

Představa, že se to stane někde při těsným manévrování během parkování v kopci nic moc... Chystám se jim to omlátit o hlavu při reklamaci (mám toho víc), ale nedávám moc velký šance, že něco najdou.

 

L.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

jen preposilam co poslal ferda do topicu o cukani, at to tam nezapadne. : 

 

Quote

Škubání nic není...tohle je pecka:

 

Technická produktová informace
Číslo případu: 2053902/1
Motor sporadicky nereaguje na plynový pedál, závada P0506
Datum zveřejnění: 8.2.2019

Vyjádření zákazníka/ zjištění dílny

147004.jpg

 

Číslo revize TPI

Obsah / Předmět změny

2053902/1

První vydání

147006.jpg  Upozornění:

Obsah této tabulky se nemění, pokud je příčinou následující revize pouze změna v hlavičkových datech TPI.

 

Vyjádření zákazníka:

Po startu studeného motoru motor sporadicky nereaguje na sešlápnutí plynového pedálu.

K tomuto dochází zpravidla při aktivaci více elektrických spotřebičů (elektrické vyhřívání předního a zadního okna, sedaček apod.).

Zjištění dílny:

Vyjádření zákazníka lze reprodukovat.

V paměti řídicí jednotky motoru může být sporadická závada:

P0506 Regulace volnoběhu Otáčky pod požadovanou hodnotou

 

Technické pozadí

Odchylka SW ŘJ motoru.

Opatření

147005.jpg

Neprovádějte žádné opravy, na řešení se pracuje (nová verze SW).

Vymažte pouze závadu z paměti řídicí jednotky motoru.

 

Pokyny k vyúčtování

Kód závady / druh závady:

2470 / T202

Pracovní pozice:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...