Přejít na obsah

Emulze, těsnění pod hlavou?


Theodor Koporec

Doporučené příspěvky

Zdravím. Mám takové dilema, auto začalo víc kouřit. pod víčkem se tvoří emulze, říkám si. To bude těsnění pod hlavou tak jsem se pustil do demontáže a pak si říkám, že si radši nechám poradit než se do toho pustím. Včera jsem jel do práce a za mnou bílý dým, říkám to snad ne. Přijel jsem k práci a modlil jsem se ať to tam není. Ale bylo. Kávová emulze pod víčkem. Dnes jsem přijel na garáž a začal rozebírat. Sundal jsem víko a víko bylo od emulze ale motor čistý. Na měrce když jsem přijel k práci byla ta samá emulze, ale když jsem přijel domu už tam nebyla a měrka je čistá jak slovo boží, ani bublinka od ředění ani emulze. Voda uniká zhruba 1dcl - 2dcl na 1000km. A ještě jeden dodatek při otevření víčka nalévání oleje jsem cítil benzín, ale nic hrozného. Auto startuje na brnk, drží si otáčky, normálně topí.  Všechny filtry a kapaliny jsem dělal týden zpět. Vím, že se říká že v chladném počasí se tvoří emulze pod víčkem díky srážlivosti vody, ale za celou zimu jsem to neměl ani jednou, jelikož kontroluji hladinu oleje, protože s tím jednou či 2x za měsíc jedu tak 1200km. Mám se do toho pustit nebo je to jen strašák? Děkuji za jakoukoliv radu.

52913778_258068701780349_6750357213874749440_n.jpg

53110837_599254000540586_575656021461041152_n.jpg

53208733_416588625755721_5879995199580536832_n.jpg

Editováno: , autor: Theodor Koporec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mně se lehce emulce na víčku tvoří taky, a není to rozhodně tim, že můj motor má poruchu. Hlavní problém je v tom pokud jezdíš pouze krátké trasy po městě, a motor a výfuk se pořádně neohřeje. V benzínu je dost vody a ta se ti pak dostává i do oleje. Teplý motor si s tim poradí.

Ale pokud máš čas, zkontroluj si běžné věci. Prohlidnul bych si těsnění pod hlavou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...