Jump to content
Sign in to follow this  
The_DoctoR

Benzin vs. Nafta?

  Recommended Posts

  Ahoj. Sledujete v posledni dobe trend, kdy jsou benzinove motory vyrazne drazsi nez nafty? Proc tomu tak je podle vas je? Konkretne to sleduji na aute Octavia RS III, kterou mam v hledacku a nevim jakou motorizaci zvolit. Nafta neni hudba budoucnosti, co si budem povidat, drazsi servis, horsi jizdni vlastnosti. Jen tou spotrebou a cenou za auto vede...

  • Downvote 1

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  No...záleží, jestli mluvíš o nových nebo ojetých autech. Nová ORS stojí s oběma motory stejně, ale benzín je mnohem výkonnější. A taky nevím, jestli má diesel VAQ.

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites
  Posted (edited)

  Vzhledem k tomu, že v jiném tématu píše, že se rozhoduje zda koupit O2RS nebo O3RS (tedy auta z naprosto cenově jiné kategorie i jetá), tak předpokládám jedině jeté.

  Tam by bylo dobré také koukat na to, zda ta porovnávaná auta benzín vs. nafta mají shodnou výbavu a hlavně shodné nájezdy, což by mohl být u TDI právě ten rozdíl snižující cenu.

  Jinak samozřejmě výkonnější benzín bude mít jako jetý logicky o něco větší cenu právě díky výkonu a také díky malému počtu takových aut na trhu proti naftovým.

   

  To je to samé jako u 1,4TSI a 2,0TDI O3, kde benzinových je prostě málo, protože firemní flotily, které zásobují později bazary jezdívají převážně na naftu (či CNG)

  Edited by ZbyšekSU

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now
  Sign in to follow this  

  ×