Přejít na obsah

EGR ventil


honzik

Doporučené příspěvky

Chybove kody :

17961 - signal cidel barometrickeho tlaku v sacim potrubim - nevhodny pomer

P1553-35-10 - sporadicky

je velmi lekce dostat do auta.

Dela to se tak :

otvirame probku tam gde se leje motorovy olej a startujeme motor.

Motor spatne startuje a volnobezne otacky kolisaji.

Możno tyto chyby vznikaji gdy neni tesne plnieni olejem.

Vog

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chybove kody :

17961 - signal cidel barometrickeho tlaku v sacim potrubim - nevhodny pomer

P1553-35-10 - sporadicky

je velmi lekce dostat do auta.

Dela to se tak :

otvirame probku tam gde se leje motorovy olej a startujeme motor.

Motor spatne startuje a volnobezne otacky kolisaji.

Możno tyto chyby vznikaji gdy neni tesne plnieni olejem.

Vog

ty trosku nechapu tu tvoj cestin...

je velmi lekce dostat do auta.

Jaka je teda rada? mam to zkontrolovat jestli to vsude tesni atd?

To jsem delal, a nikde nic.. vsude je vsechno ok...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Čau mám ten samý problém s EGR ventilem svítí mi oranžová kontrolka a po připojení na notes to píše chybovou hlášku (slabí průtok výfukových plynů), tím se zhoršuje výkon motorů. Musím říct že to není stylem jízdy ani že motor je přečipovanej. jde o to že ventil se ucpává a je zapotřebí ho nechat vyčistit a nebo koupit nový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau mám ten samý problém s EGR ventilem svítí mi oranžová kontrolka a po připojení na notes to píše chybovou hlášku (slabí průtok výfukových plynů), tím se zhoršuje výkon motorů. Musím říct že to není stylem jízdy ani že motor je přečipovanej. jde o to že ventil se ucpává a je zapotřebí ho nechat vyčistit a nebo koupit nový.

Na mojej Fabii rv2000, 74kW 16V, 160tkm som mal rovnaky problem, servis mi chcel menit EGR ventil (8000Sk + robota, cistit ho nechceli) , to sa mi zdalo vela, tak som nechal cca 15 min cvakat EGR ventil pomocou VAG_COM (diagnoza akcnych clenov). Tym cvakanim sa pravdepodobne ventil rozhybal a precistil. Odvtedy nemam problem (najazdenych cca 1500 km). Skus, mozno to pomoze aj tebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám podobný problém už po druhé jse mě začla svitit kontola elektroniky jednou tam byla chyba 16786 podruhé ještě nevým tam pojedu dnes.Nevým co to chybové hlašení znamená.Zatim nemán DP nemám zatim heslo.Je to Fabia combi 1.4 16V 55KW.Dik za nějakou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

16786 = V.A.G 1551 print-out Possible causes offault Possible effects Fault remedyEGR system

Throughput too high

Stored if EGR temperature signal in warm-up phase is greater than 60 oC measured on cold start (-15 ... +30 oC coolant temperature)

and at 35 oC coolant temperature

- Mechanical EGRvalve permanently open/leaking

- Rough idling

- Poor starting

- Jolting

- Sudden loss of

power

- Check EGR system

Doufám, že ti to pomůže. Kdyby si chtěl tak ti to přeložím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

TAj jak tě to dopadlo s tím ventilem. Momentálně řeším ten samí problém. pěkně mi to svítí kontrolka elektroniky motoru... čistili sme erg ventil a zase mi to svítí. tak nevím jestli mam měnit. nechce se mi. byl by to již další výměna. již jednou mi dávali novej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte, potřebuji otevřít znovu toto téma. Byl jsme dnes u servisáka co mi dělal LPG na vyčtení závad kvůli tomuto problému http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=28008 a jeho diagnóza je EGR ventil. Četl jsem tu různé názory co kdo s tím, chtěl bych se tedy zeptat zdejších mistrů odborníků co mají ETKu jaké je objednací číslo EGR ventilu pro motor AZQ (předpokládám že budou rozdíly v motorizaci) a jaká je jeho aktuální cena.

Pak bych se chtěl zeptat zda nejsou zkušenosti se zaslepením EGR ventilu. Dle servisáka co jsem u něj byl se zvedne spotřeba o cca 1-1,5 litru, jinak nic.Co vy na to?

Johnysku jak jsi to nakonec vyřešil ty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vymena bude asi nevyhnutna ja som mal s nim problem sice na motore 16V ale od zaciatku kontrolka motora a elektroniky auto islo cca 1-1,5km v celku normalne a potom to zacalo, sklbanie, cukanie a stratilo vykon. najhumornejsie bolo vyjst taky briezok cca 30m mierne stupalo to bolo skoro nemozne no nakoniec po zastaveni premavky a nasledneho rozbehu vyslovene to vybehnut zotrvacnostou ludia pozerali a nechapali :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chtěl bych se tedy zeptat zdejších mistrů odborníků co mají ETKu jaké je objednací číslo EGR ventilu pro motor AZQ (předpokládám že budou rozdíly v motorizaci) a jaká je jeho aktuální cena.

ventil zpetneho vedeni zplodin

03D 131 503 B

4170,60 bez DPH

zaroven pouzijte: 03E 133 778 A

hadice spojovaci

126,00 bez DPH

...cenik sem pravda neaktualizoval uz asi rok :D ...ale snad se to zas tak nezmenilo k horsimu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.skoda-dily.cz/index.php?action=...y=03D.131.503+D

3509,- vc. DPH.

...akorat nechapu proc to ma to posledni pismenko jine. Pisou ze je to pro 1,2 47kW.

tak jsem to zjišťoval přímo na Škoda dílech a je to opravdu tak. Na autě mám s písmenem B (měl jsem ho venku), ale odpověď ze Škoda dílů je, že "B" už se nedělá, nahradil ho "D".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...