Přejít na obsah

EGR ventil


honzik

Doporučené příspěvky

Zdravim

asi pred 4 mesiacmi mi na dovolenke zacala svietit kontrolka elektroniky motora. -VAG 16875 - spetne vedenie vyfukovych plynov-nizky prietok-sporadicka. Najblizsi servis vymazal. O mesiac znovu svieti ale za 5 dni zhasla sama. Potom znovu po par dnoch -servis a tam 16875. Sup auto do znackoveho servisu. Servis skontroloval hadice, vycistil a vyskusal simulaciou pracu EGR ventilu. Nastastie za 1,5hodiny uctoval 350,- :) Vraj je vsetko OK, ventil cvaka a v pripade opakovania chyby treba vymenit ventil. Od servisu som presiel par km a kontrolka znovu svieti.

Otazka: Menil niekto tento ventil alebo mal niekto tuto chybu?.resp co by sa malo este skontrolovat. Cca 7000Sk za opravu je dost a co v pripade ze ho vymenia a chyba naskoci znovu?

Vdaka

Inak:Fabia 1,4/16v/74kw r.v.2000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som ho menil. ale nebolo treba bolo to svinstvo servisu ze moj mi zobrali a dali mi tam zly :aggressive:, ako sa ti prejavuje auto ako jazdy ? jazdi normalne alebo sa dusi nedrzi volnobeh, skratka ako sa chova ?

p.s.: ak by ti ho vymenili a chyba by sa zopakovala musia ti peniaze vratit lebo ti ziadnu chybu neodstanili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som ho menil. ale nebolo treba bolo to svinstvo servisu ze moj mi zobrali a dali mi tam zly :aggressive:, ako sa ti prejavuje auto ako jazdy ? jazdi normalne alebo sa dusi nedrzi volnobeh, skratka ako sa chova ?

p.s.: ak by ti ho vymenili a chyba by sa zopakovala musia ti peniaze vratit lebo ti ziadnu chybu neodstanili.

Auto chodi v pohode, taha, otacky nekolisaju tak sa asi na to vykaslem ked to bude svietit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som ho menil. ale nebolo treba bolo to svinstvo servisu ze moj mi zobrali a dali mi tam zly :aggressive:, ako sa ti prejavuje auto ako jazdy ? jazdi normalne alebo sa dusi nedrzi volnobeh, skratka ako sa chova ?

p.s.: ak by ti ho vymenili a chyba by sa zopakovala musia ti peniaze vratit lebo ti ziadnu chybu neodstanili.

Auto chodi v pohode, taha, otacky nekolisaju tak sa asi na to vykaslem ked to bude svietit.

tak pokial je vsetko tak ako ma byt a auto sa chova normalne aj spotreba ok a len ze svieti kontrolka motora tak by som zatial na to kaslal bud to prestane alebo sa posere nadobro a potom ho vymen ale zatial zbytocne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak som zavolal teraz do salonu znamemu a hovoril ze uz vobec nemontuje fabrika EGR na ziadne HTP.

a nepovedal ti nahodou ako vyriesili normu s emisiami ? lebo on tam je prave kvoli emisiam a jeho ulohou je cast z vyfukovych lplynov odviest naspät do pracovneho priestoru piesta, cize tym padom je mensi obsah emisii vo vyfukovych plynoch. jednoducho povedane ze motor jazdy na chudu zmes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez som pozeral na svojej Fabii 1,2 47KW MR2007 ze tam EGR ventil neni resp som spekuloval kam ho pichli ale vobec som nenasiel prepojenie vyfuku a sania.

Takze je velmi pravdepodobne ze ho dali prec. Na starej 1,2 47 bol a bola tam aj hadicka na jeho ovladanie.

A este sa mi zda ze v sani chyba ventil ktory sluzil na otvaranie predhrevu. Vie to niekto potvrdit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak som zavolal teraz do salonu znamemu a hovoril ze uz vobec nemontuje fabrika EGR na ziadne HTP.

zavolaj znamemu este raz a povedz spytaj sa ho este raz poriadne na 12V verziu a nie na 6V verziu HTP-cka

EGR ventil tam bude

pozdrav znameho

Tiez som ho prakticky hladal a nenasiel som ho tam. Takze moze to byt ze tam uz neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...