Přejít na obsah

EGR ventil


honzik

Doporučené příspěvky

... a provést základní nastavení EGR ventilu, páč bez tohoto nastavení se může i nadále objevovat chyba nízký ,nebo vysoký průtok plynů.

to Malta... ahoj, jestli tomu dobre rozumim, da se nejak na Vagu nastavit hodnoty EGR tak aby se kontrolka motoru nerozsvecela? Popripade jak? Mam Vag ale uplne az tak s nim seznameny nejsem. Diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak, pokud nasadíš new EGR je potřeba udělat jeho zákl.nastavení, tedy nastavit krajní polohy (je to defacto jako u škrtící klapky). Postup je v přiloženém obrázku

[/q

Postup dodržím podle Tvého schématu, ale jde o to, že se mi pouze zobrazuje neustále kontrolka motoru NE však na new EGR ale stále na starém a pořád. Tedy otázka, lze nastavit hodnoty EGR na starém podle Tvého návodu?

P.S. jak se dostanu do menu Vag info system EGR 2.5?

Editováno: , autor: pavel1978
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, takže ty jsi nový tedy nedával, je tak? Pokud ano, tak co ti ten starý přesně píše za chybu? Samozřejmě jde nastavit i starý, je otázka zda je starý EGR v pořádku. Pokud nastavení proběhne správně musí se ti tam objevit ADP OK. A co klapku měl jsi venku, čistil jsi zejména ústí trubky od EGR ke klapce? To vše může souviset.

VagInfoSystem je prográmek, který ti můžu poslat, není součástí VAG diagnostiky. Pošli mi přes SZ email a já ti to tam pošlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

aha, takže ty jsi nový tedy nedával, je tak? Pokud ano, tak co ti ten starý přesně píše za chybu? Samozřejmě jde nastavit i starý, je otázka zda je starý EGR v pořádku. Pokud nastavení proběhne správně musí se ti tam objevit ADP OK. A co klapku měl jsi venku, čistil jsi zejména ústí trubky od EGR ke klapce? To vše může souviset.

VagInfoSystem je prográmek, který ti můžu poslat, není součástí VAG diagnostiky. Pošli mi přes SZ email a já ti to tam pošlu.

nn, nedaval, stary pise ted presne nevim ale neco jako spatne vedeni spalin nebo vyfukovych plynu nebo tak. Ted mam nastaveno EGR 074 a vse probehlo. Omlouvam se, ale tve ostatni otazky jsou pro me trochu scifi, vubec motor neznam, cili jsem jeste nic necistil a klapku nevyndaval

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pouze klapka a EGR. Jinak nastavení odpojením baterie moc nevěřím, raději přes VAG

Udělal se to přes Vag, ale nejsem si jisty jestli to je spravne.Podle Vis se tam ma zadat hodnota 000 do kanalu 00, ale me tam nic napsat neslo.

Pole nova hodnota je neaktivni. Potom ale kdyz jsem dal uloz tak to napsalo uz si to nepamatuju presne, ale bylo to v duchu chcete vymazat adaptacni hodnoty?

Dal jsem ok. Takze by to melo byt. Jen se ujistit, ze je to tak normalni. Potom jsem udelal zakladni nastaveni klapky a egr ventilu.

post-10850-014604000 1290118250_thumb.jp

post-10850-007989100 1290118257_thumb.jp

post-10850-060892900 1290118316_thumb.jp

post-10850-092778000 1290118464_thumb.jp

post-10850-025288700 1290118471_thumb.jp

Editováno: , autor: ruger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pokud nemáš takové jízdní projevy jako já u prvního EGR (odešel elektricky), tedy že auto v režimu 2000-3000 otáček brutálně cukalo, tak ho měnit nemusíš, teda pokud se smíříš s tím, že na tebe bude neustále svítit ta protivná oranžová kontrolka ;) . Protože pokud auto necuká, tak to jinak vůbec nepoznáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...

mam stejny problem s EGR..uz asi 3 roky je tam nove(klasicekj proces vycistilo se vsechni, klapka i trubicka), ale tak po roce se rozsvitilo zas..mam jit na STK a nevim jestli nebude vadit svitici kontolka motoru??..Ja bych to ani menit nemusel, nema to zadny vliv na chod motoru atd. jen abych prosel v pohode.. mam kamarada v autorizaku, ale nevim jestli se mu to bude chtit cistit..EGR kzkousel nekolikrat znova nastavit a normalne "cvakalo" chvili i vydrzelo nesvitit, ale jinak se opakuje porad stejne chyba dokola po vymazani. Nake jine napady? Zaslepit pry nejde u tohoto motoru?..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zaslepit jde i u tohoto motoru, ale nevyhneš se rozsvěcení checku. Takže pokud dokáže nesvítit nějakou dobu, tak smáznout před technickou a doufat že se nerozsvítí (jak jsem to měl i já ;) ). Byl jsem na emisích ne na STKáčku a tam borec dělal ofuky, že mi check svítí, ikdyž emise byly naprosto v pohodě. Prý mi zelenou nemůže dát, když to svítí. Musel jsem jet za známým (můj servisák LPG) a ten mi půjčil čtečku, kterou jsem musel chybu vždy smáznout, pak teprve když po dobu měření chceck nesvítil, tak mi brec nalepil zelenou. Že prý jak by vypadal, že auto jede z emisí a svítí mu kontrolka motoru. Naposled jsem check mazal ještě před vraty STKáčka, než jsem vjížděl na dílnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky moc!! jeste to s kamosem proberu co s tim udelame, mozna by mi tu technickou nak zaridil on.. Hlavni problem asi nebude v EGR, ale v tech trubickach, ktery se asi ucpavaj, ale nevim jak se to chce klukum v autorizacich cistit :) , ten kamarad tam dela tak to s nim jeste proberu.. me je jedno jestli ta vec funguje, jen abych prosel STK a pokud by se dala nejak odelstit ta kontrolka, aby stale nesvitila, ale je mi to i celkem jedno at si sviti ..mam jeste stare EGR melo by smysl je zkusit vymenit?.. nebo spis zkusit znova procistit a pak se uvidi?.. dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no záleží co tomu starému bylo, ale spíše by to význam nemělo. Ale pokud ti to vydrží alespoň nějakou chvíli bez rozsvícení, tak před emisema smáznout chybu, těma pak bez problémů projdeš a pak pokud by se rozsvítila tak před vraty technické VAGem ještě smáznout a neměl by být problém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...