Přejít na obsah

EGR ventil


honzik

Doporučené příspěvky

V 21. 10. 2018 na 13:42, babulka napsal:

Zdravím vespolek.

Jsou tyhle rezavé svorníky na egr velký problém,půjdou vyměnit nebo se musí vyměnit i příruba?

Díky za rady

egr.jpg

Dá se někde sehnat ta příruba do který je zašroubovanej egr? Urval jsem při povolováni matku i se šteftem… 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 30. 8. 2011 na 10:12, Malta napsal:

aha tak s kolínky ti neporadím (u 1,2 12V tam kolínka nejsou, ale je to trvdá rovná plastová hadička kde na obou koncích jsou nasazené gumové hadičky, přičemž jedna se nasazuje na EGR a druhá do air boxu., ale ve Škoda servisu to určo budou mít, popř. na vrakále

obrázky jsou z Dílenské příručky (pošlu ti soukromou zprávu)

Zdravim, chci se zeptat na tu hadicku co ma kolinka. K cemu je tam vlastne dobra? Musi byt poradne utesnena? Jde o to, ze jsem menil egr ale ten puvodni mel tlustsi tu trubicku na kterou se to nasazuje. Takze ted mi to tam podle me uplne dobre netesni u toho Egru, i kdyz jsem to stahl stahovaci paskou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Malta napsal:

nemyslím si že by měla být nějak extrémně utěsněna, neboť u haťapky se musela s každým sundáním airboxu stáhnout z nátrubku a šlo to vždy velmi lehce. Z toho usuzuji, že rozhodně nešlo u super těsný spoj

Taky si rikam, ze funkce na tom asi uplne nezavisi. Diky za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim, tak dnes jsem chtel nastavit zakladni nastaveni EGRu a nejak to neprobehlo.. spustil jsem to, zacal cvakat ale obcas u ADP bezi probliklo chyba a takhle porad dokola.. bezelo to uz asi 10 minut, tak jsem to vypnul. Ale ted kdyz otocim klickem tak hned zase porad egr cvaka.. nevite prosim nekdo co s tim? Uz jsem z toho hotovej..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem to asi trochu rozepsat co s tim je.. takze: auto zaclo cukat pri jizde po meste.. drive uz jsem mel podobny problem s jinym autem a tam vymenil egr bez nastaveni a jezdilo to v pohode bez cukani. Tady jsem ho tedy taky vymenil a asi tyden to jezdilo bez cukani. Pak najednou chcipnul motor na krizovatce.. rikam si ok takze klapka, jo naky bordel tam byl tak jsem ji vycistil hadrem a udelal potom odpojeni baterie.. a pak se mela sama nacist. Volnobeh je celkem ok a uz to nechcipa ale kdyz jedu treba i 90 na 5 tak najednou zacne skubat, jakoby se dusit a vubec nejde za plynem. Takze jsem si koupil kabel, stahnul program a chtel udelat to zakladni nastaveni ale prave porad jen pise ADP probiha a preskakuje to na chyba a vysledek zadny.. egr porad dokola cvaka a ted prave i po otoceni klicku, porad pockvakava, pak kdyz nastartuju tak asi ne.. nevim neni uz to pak moc slyset.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je vypis chyb.. 

6 Nalezeny chyby:

16804 - rada 1: system katalyzatoru ucinek prilis maly

        P0420 - 35-10 -  - - Sporadicky

17811 - System zpetneho vedeni vyfukovych plynu Regulacni odchylka

        P1403 - 35-10 -  - - Sporadicky

16555 - rada 1: system odmerovani paliva System prilis chudy

        P0171 - 35-10 -  - - Sporadicky

16490 - Tlak v sacim potrubi/tlak vzduchu: (G71) /F96 Nesmyslny signal

        P0106 - 35-10 -  - - Sporadicky

17811 - System zpetneho vedeni vyfukovych plynu Regulacni odchylka

        P1403 - 35-10 -  - - Sporadicky

17811 - System zpetneho vedeni vyfukovych plynu Regulacni odchylka

        P1403 - 35-00 -  -

 Rikam si, jestli to fakt nemuze delat netesnost te hadicky co jde z egru do airboxu.. hadicka a na obou koncich kolinka.. vcera uz jsem ji vzteky na chvili odpojil z airboxu a jel.. a nezacukalo to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, tak maly update a mozna i rada pro ostatni.

Nakonec to dopadlo tak, ze jsem odpojil konektor od egru a auto jede jak po masle.
Egr je od firmy Maxgear a vydrzel tedy fungovat 5 dni.
Takze priste misto usetreni tisicovky koupim rovnou Pierburg.
Ale jsou hodny.. maji tak pekne delany tesneni, ze se da vlastne rovnou pouzit jako zaslepka kdyz se prohodi a dopredu k trubce vratim stare.. 
image.thumb.png.5ec229cc97cadd554c67c56c3d052d9f.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...