Přejít na obsah

Výměna oleje v manuální převodovce 1.4 TSI


pava

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...

Jelikož má převodovka je na 4 5 6 stupeň v záběru hlučnější a to má najeto 105 tis. km, motor 1,4 CNG, tak jsem koukl kolik tam toho převodového oleje vlastně je. Když pominu, že je černý jak motorový olej z mé staré Fabie, tak je ho tam  cca 1 cm pod spodní okraj nalévacího šroubu, únik žáden není. V autorizovaném servisu mi doporučil výměnu oleje, ale nejlíp převodovku rozebrat. V dalším servisu mi říkal neřešit, vyměnit olej a jezdit dokud ten hluk bude snesitelný, že by to nerozebíral, dále mi radil kup 2 litry origo oleje (1600 za litr) a zbytek dolej aditivum.  Olej bych si chtěl vyměnit sám ať si můžu zkontrolovat, zda tam nejsou nějaké kovové částečky v tom starém. Můj dotaz dolít tam to aditivum místo dvou deci oleje, nebo  se dá někde sehnat ty dva deci oleje + 2 litry v balení ? Jako fakt se mi nechce kupovat třetí plnou za 1.600 Kč a použit jenom dva deci. Potřebují přece jenom 2,2 litrů :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 u oktávky 2  při 120 tis taky začaly být hlučné vyšší stupně. Taktéž jsem v servisu dostal kamarádskou radu že lepší než rozebírat a řešit, nebo novou/repas tak s tím jezdit. že to prej není letadlo a nespadne to, jen to přestane jednou jet a pak se tam dá nová :-)  . Firemní auto, firma nebyla všeobecně nakloněná výdajům a zaměstanec se spolupodílí (no comment) tak jsem se na to... a ani olej se neměnil a najelo to dalších neuvěřitelných 150 tis a hlučnost se zvyšovala jen málo. Takže měli v tomto případě pravdu. Ale co se týká výměny oleje : koupil dvě nová auta (toyota a superb) a v obou servisech jsem se ptal jak s výměnou oleje. Poučili mě , že ten se nemění. Řekl jsem že si to auto chci nechat a nebudu prodávat a tedy aby vydrželo. V servisu toyotě mi řekli měnit po 60 tis a u supa v 90 tis. , že tak si oleje mení ve svých autech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Dejv10 napsal:

Jelikož má převodovka je na 4 5 6 stupeň v záběru hlučnější a to má najeto 105 tis. km, motor 1,4 CNG, tak jsem koukl kolik tam toho převodového oleje vlastně je. Když pominu, že je černý jak motorový olej z mé staré Fabie, tak je ho tam  cca 1 cm pod spodní okraj nalévacího šroubu, únik žáden není. V autorizovaném servisu mi doporučil výměnu oleje, ale nejlíp převodovku rozebrat. V dalším servisu mi říkal neřešit, vyměnit olej a jezdit dokud ten hluk bude snesitelný, že by to nerozebíral, dále mi radil kup 2 litry origo oleje (1600 za litr) a zbytek dolej aditivum.  Olej bych si chtěl vyměnit sám ať si můžu zkontrolovat, zda tam nejsou nějaké kovové částečky v tom starém. Můj dotaz dolít tam to aditivum místo dvou deci oleje, nebo  se dá někde sehnat ty dva deci oleje + 2 litry v balení ? Jako fakt se mi nechce kupovat třetí plnou za 1.600 Kč a použit jenom dva deci. Potřebují přece jenom 2,2 litrů :) 

Mám stejný auto, nevím zda stejnou převodovku (SEH), v ETCE je jako objem náplně uvedeno 2,3 + 0,1 litru,

kód G 052 527 A2, tady je cena maličko vstřícnější:

https://www.originalniautodily.cz/produkty/p1300937.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam mám převodovku kód PRL, auto mám 10/2014, nevím zda je tam nějaký zásadní rozdíl v náplní, dle tabulky od Sixty by mělo přijít 2,1 + 0,1, ale  ve škodovce po telefonu mi paní taky se zmínila o 2,3 + 0,1 litru, tak to by mě zajímalo kolik skutečně přijde do té mé převodovky, 2,2 nebo 2,4 litrů?

Editováno: , autor: Dejv10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to není tak úplně pravda. Už z principu, pokuď by ho bylo v převodovce

méně než má, dolilo by se nového málo. A dle doporučení Sixty je dobré do

některých převodovek dát oleje více, tedy nad kontrolní otvor.

viz : http://www.prevodovky-sixta.cz/index.php/degradace-oleje

 

P.S. Převodovka PRL má v ETCE též uvedeno 2,3 + 0,1 litru, to nic nemění

na tom jak píše Cosby, že musíš koupit 3 litry. Též to plánuji na příští rok.

Nebo koupit náhradu třeba od FEBI, já jdu ale najistotu, tedy do originálu.

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g052527a2-olej-prevodovky-1l-febi-40397.html

 

Editováno: , autor: Sudetak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Origo olej půjde na 100%,  jen mě trochu teď zarazila informace, že tam má přijít dle ETKY podle kódu převodovky PRL i podle VIN v autorizáku 2,3 + 0,1 litrů, ale ve vydání dílenské příručky z roku 2014 je u této převodovky PRL uvedeno 2,1 + 0,1 litrů. Tedy výrobce tuto hodnotu časem změnil, asi nebylo něco v pořádku, ale takové úpravy vyrobci časem provádí, když zjistí kde je problém (měl jsem BMW a tam taky z roku na rok změnili objem oleje v difru, protože to dělalo problémy, bylo ho tam pro změnu moc a tlačil se přes simeringy ven).

Editováno: , autor: Dejv10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Dejv10 napsal:

Origo olej půjde na 100%,  jen mě trochu teď zarazila informace, že tam má přijít dle ETKY podle kódu převodovky PRL i podle VIN v autorizáku 2,3 + 0,1 litrů, ale ve vydání dílenské příručky z roku 2014 je u této převodovky PRL uvedeno 2,1 + 0,1 litrů. Tedy výrobce tuto hodnotu časem změnil, asi nebylo něco v pořádku, ale takové úpravy vyrobci časem provádí, když zjistí kde je problém (měl jsem BMW a tam taky z roku na rok změnili objem oleje v difru, protože to dělalo problémy, bylo ho tam pro změnu moc a tlačil se přes simeringy ven).

Někde to tady bylo jako pokyn pro servisy, že ta převodovka je snad špatně usazená a olej začne téct kontrolním šroubem ven dřív, než je ho tam dost. A má se to snad dolívat přes kulisu nebo čidlo? Teď nevím, někdo se snad ozve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj... dolívat by se mělo vrchem přes řadičku, ale teď přesně neřeknu. No uvidíme kolik ho vyspustím zespod přes klasicky vypouštěcí šroub a potom i přes šroub vysunutím čepu, to možná bude ten rozdíl 0,2 litrů, mezi dílenskou příručkou a ETKU. Až provedu budu chytřejší, díky za info všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud měníš olej s číslem G05 252 7A2, tak nemá smysl kupovat originální balení za 1500 litr. V pixle od FEBI nebo SWAGu je totiž stočený úplně stejný olej.... Zde v případě koupě originálního balení je to vyhození peněz oknem, konkrétně vyhození asi 2500 kč oknem.

A2 olej je specifická věc pro VW group a vyrábí to jedna a tatáž firma.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Dejv10 napsal:

Jj... dolívat by se mělo vrchem přes řadičku, ale teď přesně neřeknu. No uvidíme kolik ho vyspustím zespod přes klasicky vypouštěcí šroub a potom i přes šroub vysunutím čepu, to možná bude ten rozdíl 0,2 litrů, mezi dílenskou příručkou a ETKU. Až provedu budu chytřejší, díky za info všem.

Až to budeš mít za sebou, poděl se o zážitky a jestli auto pořád jezdí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dva týdny zpět byla provedená oprava. Původně jsem chtěl měnit jenom olej, v záběru to trochu hučelo, oleje bylo méně než mělo být a byl tmavý až černý.  Nechal jsem se přesvědčit, že to nebude jenom tak a výměnou oleje by se to nespravilo. Po rozebrání převodovky zjištěno vadné dvouložisko a obě kuželíkové ložiska už taky byly na hraně a brzo by byl problém i s něma. Takže po opravě vše vyřešeno, převodovka tichoučka. Ještě dodám, že auto má 105 tis. km. Asi se něco ve výrobě nepovedlo :) Oleje dle faktury tam dali 2,25 l. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

dělal jsem na 170k km na moji žádost a dle technika a stavu oleje dobře, že se to udělalo.

neměl jsem s tím žádné problémy, dělal jsem to preventivně.

Dle ŠA je náplň doživotní, ale co to je?

P.S: pozor na olej, nedělá se druhovýroba - nevím i ní, takže drahý originál.

Editováno: , autor: Nemfis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • Pawouk změnil název na Výměna oleje v manuální převodovce 1.4 TSI

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...