Přejít na obsah

Výměna oleje v manuální převodovce 1.4 TSI


pava

Doporučené příspěvky

Dnes jsem vyměnil olej v převodovce. 1.4 TSI 103 kW 2014 PEQ, najeto 67 tkm. Výměnu jsem prováděl preventivně, protože řazení ve srovnání s O II, kterou jsem měl předtím nebylo tak nějak ono. Měl jsem podezření, že oleje v převodu může být málo. 

Postupoval jsem podle dílenské příručky. Olej jsem vypustil výpustným šroubem (velký imbus, klíč mám doma, ještě z doby, kdy jsem měl jedničkovou Fabii) a vysunutím čepu řadící vidličky (torx T40), olej jsem nalil přes vymontovaný spínač zpátečky (klíč 22), pomocí hadičky o průměru 10 mm a trychtýře. Olej jsem použil originál G 052527A2, který je strašně drahý 1 500,. za litr a, který podle p.Sixty jako jediný je možno použít.

Doživotní nolejové náplně jsem vypustil 1,8 litru, což je málo, olej nikde neunikal, nikdy nebyl měněný ani vypuštěný, asi ve škodovce šetří. Nalil jsem 2,1 l, jak je uvedeno v dílenské příručce. Vypuštěný olej byl černý, můžete porovna s barvou nového.

Řazení, celkový dojem z převodovky je  výrazně lepší, s výměnou jsem spokojen. 

fullsizeoutput_8ed.jpeg

fullsizeoutput_8ee.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pava: tohle nemůže být po 67tkm, nebo je to auto najelo jen v kolonách... :huh:

Měnil jsem olej na svým RS po minimálně 140tkm (pokud nebylo stočený), a ten vyteklej vypadal skoro jak novej, možná o odstín tmavší než čirá barva... 

Takže buď je ten levnej olej pro běžný auta (předpokládám že škodovka tam ve výrobě nelije něco za 1500/L) výrazně horší než ten jejich "premium" (ten za 900kč/L), nebo škodovka začala brutálně cost-cuttovat i olej, nebo to je stočený... doporučuju prověřit, než ti tam rupnou třeba rozvody.

Editováno: , autor: marek16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahojte, mozete mi povedat po kolkych kilometroch by sa mal menit olej v manualnej 6st prevodovke OIII, 2.0 TSI, 162kW?

Nikde som tuto informaciu na stranke nedohladal. Resp. informacii o olejoch je tu neprieberne vela. Neskor tuto temu zmazem, ak tu ma byt duplicitne. 

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 3. 2019 na 14:56, dakinee napsal:

Ahojte, mozete mi povedat po kolkych kilometroch by sa mal menit olej v manualnej 6st prevodovke OIII, 2.0 TSI, 162kW?

Nikde som tuto informaciu na stranke nedohladal. Resp. informacii o olejoch je tu neprieberne vela. Neskor tuto temu zmazem, ak tu ma byt duplicitne. 

Dakujem

Zdravim...kontaktoval si Sixtyho ohladne tej vymeny oleja po kolkych km cca menit?Z vyroby tam je tusim s viskozitou 75w90 s API GL4.V Millers mi odporucili tento...

mill.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak vy, ale ja jsem teda pri vymene prevodoveho oleje v predeslem vozidle (mechanicka prevodovka MQ350) neexperimentoval...pri mnoztsvi 2,4 l a vedomi toho,ze tam olej bude dalsich 120tis. km, nema cenu resit, jestli je drazsi o dve stovky na litr...ale je to na kazdem.

U DSG je mnozstvi větší,ale zde bych uz urcite neexperimentoval...

 

Edit: Doporucuji precist webovky pana Sixty, tam se nejen o prevodovych olejich dozvite dostatek informaci.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za info, to jsem fakt netusil, ze je cena takto vysoka...ja resil original za cca 400Kc/L...ale tim spis ten olej bude asi v necem specificky (aditiva), kdyz ta cenovka je takto vysoka...na druhou stranu to pro skodovku nekdo vyrabi a muze ten samy produkt prodavat za podstatne nizsi penize...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Malawi napsal:

Diky za info, to jsem fakt netusil, ze je cena takto vysoka...ja resil original za cca 400Kc/L...ale tim spis ten olej bude asi v necem specificky (aditiva), kdyz ta cenovka je takto vysoka...na druhou stranu to pro skodovku nekdo vyrabi a muze ten samy produkt prodavat za podstatne nizsi penize...

Uz pava,zakladatel temy sa zmienil o cene originalu ? a prave preto som sa pytal ci existuje plnohodnotna nahrada,kedze aj pri vymene motoroveho oleja vypytaju menici dielov v autorizaku troj nasobok zo skutocnej ceny oleja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V mojom passate teraz tiez bol meneny olej v manualnej prevodovke, ale nechal som to na servis a zabudol som sa opytat, co tam vlastne naliali, musim zistit. Avsak, s radenim nie je problem. Takisto aj v dsg v octavii som menil olej a isiel tam ravenol, nie original a vsetko funguje ako ma. 

 

Edit: aj do passatu mi naliali ravenol a vsetko v poriadku.

Editováno: , autor: misor1994
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Rubas: Stejný postup, jen oleje jsem měl o decku víc. Co se týče oleje mě p.Sixta odpověděl takto:

 

Vy už musíte vždy používat jedině olej G 052 527 je to speciální olej, který se ve Vašem typu převodovky 02S používá od 15KT/2013.
V žádném případě nepoužívat žádný jiný olej.
I.S

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 16. 3. 2019 na 0:59, Rubas napsal:

A že to je doživotní náplň?

Ona to z pohledu výrobce je doživotní náplň. Akorát to chce mírně zapátrat, jak životnost výrobku chápe výrobce. Pro něj je to zhruba doba, která odpovída životnímu cyklu prodkuktu, u VW je doba po kterou daný model vyrabí - tj. od uvedení na trh, po první facelift. Ty 4-5 let ta náplň v pohodě dá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Výměna oleje v manuální převodovce 1.4 TSI

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...