Přejít na obsah

Rezervní kolo


janci47

Doporučené příspěvky

Ahojte,

pri kúpe S3 som si povedal, že rezervu nepotrebujem, budem mať na leto aj na zimu 17tky, v zime dám do kufra letné koleso, v lete zimné koleso a je to plnohodnotné riešenie. Pri odovzdávaní auta mi však predajca povedal, že do kufra mi vojde len 16tka koleso, teda nejaká rezerva. Minule som však skúšal položiť tam 17tku letnú, tesne ledva vošla, plato kufra však cca na 1 cm presne nedosadá. Podľa mňa to nevadí, chcem sa však spýtať na vaše skúsenosti. Oplatí sa investovať cca 130€ do 16tky rezervy + cca 45€ polystyrénový box so zdvihákom a kľúčmi, alebo niekto máte v kufri aj 17tku (letnú/zimnú) a tú sadu na výmenu máte bez toho boxu? (ten box tam pri 17tke asi nevojde). Teraz jazdím s tým sprejom na opravu pneu, minule som dostal defekt, no chvalabohu guma fučala tak slabo, že som na mieste len dofúkal kompresorom a došiel do najblizšieho pneuservisu. Bez rezervy už jazdiť nechcem.
Za všetky rady a praktické skúsenosti ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten polystyrenovy box jsem z rezervy hned vyhodil a narovnal jsem tam veskerou povinnou i nepovinnou vybavu vcetne plazove deky a dalsich veci co by se mohly nekdy hodit, vejde se tam toho dost a v aute se pak nic nevali.

 

A tu rezervu bych koupil, ale nemusis kupovat "original" :D Nejspis ji nepouzijes a pokud jo, ujedes na ni 30km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Do TP pozriem večer, ale podľa stránky eshop skoda sa 16tka nedá dať len na 2.0 TSi 206kw a naopak, 18tka je len pre 2.0 TSi 206kw. V TP mám ale tuším všetky rozmery od R16 až po R19. Skôr som mal na mysli otázku, ako sa správa auto a či by to nevadilo, ak by boli 3 kolesá R19 a jedna R16.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
V 27. 2. 2020 na 20:35, Heimlich napsal:

Urobil som to rovnako, plecháč v rozmere 215/60 R16 + polystyrén s náradím . Len ten koberec dobre nedosadá, chcelo by to zrejme užšiu pneu... Máte niekto podobný problém?


 

 

 

řeším ted podobny problem, ta dojezdovka original je na nic, navic je mensi. Asi by tam slo 205, cák je to jeden centimetr.

 

 205/60/17 +1%

205/65/16 +0,3%

205/70/15 -0,4% edit:(tohle ne!)

 

135/80/18 +0,3% 

 

sragora od Škody 125/70/18 -5,8%

 

ta 205 jde na 6J, to je taky údaj

 

jinak díky, že vím , že tam ta 215 nevleze ?

 

Editováno: , autor: FilipZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 2. 2020 na 20:35, Heimlich napsal:

Urobil som to rovnako, plecháč v rozmere 215/60 R16 + polystyrén s náradím . Len ten koberec dobre nedosadá, chcelo by to zrejme užšiu pneu... Máte niekto podobný problém?

 

 

 

 

 

ještě bych se kouk co tam vlastně vadí, polyst. může taky vadit, pokud není orig k 16"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, ČudlR napsal:

Ja tam mam taky podel tp 16" i orogo polistiren a nemam problem stim ze by to nadzvedavalo podlahu. Mas to dobre naskladane a prisroubovane ?

 

FilipZ nevim na co mas ve srovnani 15" kolo kdyz ho nenasadis pres predni brzdy ?

Jo to by mohlo vadit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Heimlich napsal:

Polystyrén je origo Škoda na 16". Vadí šírka pneu. Kúpil som rozmer podľa techničáku 215/60 R16 disk 6,5J ET 41. Zajtra to skúsim ešte pozrieť

 

 

jedině si pujčit od někoho 205/55/16 co jsou na Superbovi 2 nebo Oktávce a vyzkóšet esli tam padne, pak koupit 205/65/16

 

jinak 195/70/16 +1,2% takže bacha na radary pojede to rychlejc

P.S.: ted si uvedomuju, že jenom na jedno kolo, takže se auto bude točit furt dokola. Tak jestli to nevadí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď mi ještě napadá, že je rozdíl u 4x4 je menší ten prolis v kufru na kolo, si myslím. Měl jsme i předokolku S3 a tam byla normální rezerva na 16", ne ten dojezdovej hnus. V TP byly jen 17". Ale nevzpomenu si na rozměr pneumatiky.

Editováno: , autor: FilipZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • Pawouk změnil název na Rezerva R16/R17/R18

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...