Jump to content

Aerodynamický hluk v oblasti předních dveří


Petr2212
 Share

Recommended Posts

Ahoj, včara při tom větším větru mě velmi nepříjemně překvapil aerodinamický hluk v okolí dvěří ve výšce hlavy.  U superba byl znatelný, když jsem nasadil příčníky, které mačkaly gumy kolem dveří, ale u Kodiaqu nic takového nemám a hluk byl opravdu dost nepříjemný. Jako jsou vaše zkušenosti, případně nemáte v rukávu nějkaé řešení na zmírnění tohoto problému ?

Link to comment
Share on other sites

Přesně tak, jako kdyby bylo nedovřené okno ( taky jsem je všechny zkoušel dovřít). Hlak se ozývá při vyšších rychlostech do 100Km je to minimální, ale potom je ten nárůst dost velký.  Bohužel zjišťuji drobné problémy jakými jsou zničehonic zapocená všechna okna (80km odjeto a najednou vše zapocené, po 3km vše čisté jako křišťál)  no uvidíme, ale takové drobnosti mě docela štvou :-( 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak dneska u nás na Vysočině docela fouká a při jízdě jsem něco podobného slyšel, tenkrát jak jsem psal výš jsem jel asi "z dobré strany". Dneska jsem si toho všiml, že je ten vítr víc slyšet. Ale je to divné, protože podle meteopressu fouká od jihovýchodu a já to slyšel když jsem jel stranou řidiče na severovýchod. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Doporučuji zkusit přitáhnout dveře rukou za horní rám. Pokud to sníží hluk, dát na reklamaci jako já. Seřízení pomohlo a hluk je o něco nižší, ale nad 110 km je v jinak tichém autě tenhle aerodynamický hluk znát a je nepříjemný. Asi škodovka Kodiaqa netestovala před výrobou na hluk při jízdě nad 100 km.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Zdravím. Snáď toto spadá pod tému INTERIER. Všimol som si na mojom aute, že pri rýclosti od cca 120km/h, počujem hluk /vietor/ okolo dverí v hornej časti. Tak isto aj spolujazdec. Kúpil som neskôr aj predné deflektory, no situácia sa ešte zhoršila / na starom aute mi to nerobili tie deflektory/, ako keby som mal mierne pootvorené okno. Ale je zaručene dobre zavreté /aj dvere/. Po demontovaní deflektora je to lepšie, ale počuť to. Máte podobný problém aj vy? Pozeral som tesnenia /pirelli/ , sú  tam správne nasadené. Neviem, či je to normálne u Kodiaqa, no zdá sa mi to nie kosher. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Ahoj chlapi

Oživím toto téma,včera sem vyzvedl auto z autorizaku kde měnily obě zrcátka na zaruku a teď pri rychlosti nad 60 km je od ridičoveho zrcátka hodně slyšet obtekajici vzduch něco jako by bylo přiotevřene okno.a samozřejmě čím rychleji jedu tím je to hlasitější.a sem přesvědčený že to předtím nedělalo.

Setkal se s tím prosím někdo?

Díky

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...