Přejít na obsah

Oprava prodřených kabelů


Berry309

Doporučené příspěvky

Ahoj, čeká mne kontrola svazku kabelů a prý najdu určitě nějaký prodřený. Případně dva prodřené a spojené. Jak tyto kabely opravit. Výměna kabelového svazku nebude reálná. Nějaké pájení a pak nějaká páska nebo ta smrštovačka? Nebo nějaká opravná sada.

 

Diagnostika hlásí vadný snímač polohy vačkové hřídele a prý na 99% bude jen prodřený kabel ve svazku u startéru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych našel místo obnažení a toto bych zapájel a přes něj natáhl smršťovací bužírku. Samozřejmě by to šlo i bez pájení pomocí elektr. pásky. Vložit mezi jednotlivé kabely a omotat. To však nebude tak odolné vůči korozi/oxidaci jako ta smršťovačka.

Odesláno z mého BTV-W09 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych našel místo obnažení a toto bych zapájel a přes něj natáhl smršťovací bužírku. Samozřejmě by to šlo i bez pájení pomocí elektr. pásky. Vložit mezi jednotlivé kabely a omotat. To však nebude tak odolné vůči korozi/oxidaci jako ta smršťovačka.

Odesláno z mého BTV-W09 pomocí Tapatalk



K té smršťovačce se zatím přikláním



Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Presne tento problém riešim. Chcel som skontrolovať priechodnosť káblov od snímača až k riadiacej jednotke. Lenže z riadiacej jednotky sa mi nepodarilo odpojiť konektor. Vypisuje mi to presne tú istú chybu ako tebe. Auto niekedy naskočí na brnk, niekedy štarter točí cca 2sekundy než auto naskočí. Údajne to naozaj býva vo väčšine prípadov poškodený kábel, ale samozrejme sú i prípady, kedy je nefunkčný senzor. Vizuálne som kabeláž kontroloval v oblasti štartéra, vraj v týchto miestach to býva predreté, ale vyzeralo to OK. Kolega mi teraz hovoril,že keďže sa mi nepodarilo rozpojiť konektor pri RJ, mal som odmotať izoláciu pri RJ a do kontrétneho káblika pichnúť špendlík a ,,prepípať" to tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...